Piercing sutków: wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Kolczykowanie sutków raczej nie doda nowych przyjemności do zwykłej zabawy seksualnej. Raczej odwrotnie. Ci, którzy zdecydowali się na tę procedurę, ostrzegają 9 rzeczy, które ludzie z piercingiem sutków rozumieją : będziesz musiał poinstruować swojego partnera, jak możesz i nie możesz dotykać biżuterii na klatce piersiowej, aby nie zranić. To sprawi, że seks będzie mniej zrelaksowany, ponieważ oboje będziecie musieli kontrolować swoje ruchy.

W rzeczywistości jedyne znaczące powody przekłuwania sutków: czy jest to bezpieczne i czy boli? Poprosiliśmy ekspertów o przekłuwanie sutków Fakty – wyrażanie siebie i poczucie własnej wartości. Jeśli te rzeczy nie są dla ciebie pustymi słowami, podejmij decyzję. Pamiętaj tylko o ważnych niuansach.

Co musisz wiedzieć przed przekłuciem brodawki?

Oto kilka rzeczy do rozważenia przed zabiegiem.

1. Oceń, czy masz wystarczająco dużo cierpliwości

Skóra służy jako bariera chroniąca organizm przed wnikaniem chorobotwórczych bakterii. Piercing sutków dosłownie przebija Piercing sutków: czy to bezpieczne i czy boli? Poprosiliśmy ekspertów o fakty tej bariery.

Teoretycznie inne rodzaje kolczyków robią to samo. Jednak tkanki otoczki są zaprojektowane w taki sposób, że nakłucie w tym obszarze będzie goić się znacznie dłużej niż na przykład w małżowinie usznej.

Gojenie przekłucia sutka zajmuje około 6 miesięcy. W niektórych przypadkach nawet do roku Piercing sutków: czy jest bezpieczny i czy boli? Poprosiliśmy ekspertów o fakty .

Przez cały ten czas będziesz musiał uważnie monitorować ranę, aby w porę zareagować na krwawienie lub zapalenie, które się otworzyło. Ściąganie koszulki jednym ruchem, spanie na brzuchu lub po prostu drapanie się w klatkę piersiową – wszystkie te zwykłe czynności, przynajmniej w pierwszych tygodniach, staną się prawie niemożliwe. Czy chcesz się tak ograniczyć?

2. Rozważ stronę estetyczną

Przekłute sutki wyglądają nietypowo, stylowo i brutalnie. Ale zasięg widzenia może zepsuć niewielka uciążliwość – wypukła blizna utworzona w miejscu nakłucia.

Nie da się dokładnie przewidzieć, czy tak się stanie. Ale jeśli masz już bliznowce (wypukłe blizny) po trądziku, skaleczeniach lub innych ranach, ryzyko wzrasta. Zdecyduj, czy jesteś na to gotowy.

3. Rozważ karmienie piersią (jeśli jesteś kobietą)

Najczęściej piercing nie przeszkadza w karmieniu piersią i przekłutych sutkach do karmienia piersią – wystarczy zdjąć biżuterię.

Ale w niektórych przypadkach powstałe blizny mogą blokować przewody mleczne. W rezultacie dziecko nie otrzyma mleka matki. Produkcja mleka może spaść tak bardzo, że całkowicie stracisz zdolność karmienia piersią.

4. Dowiedz się, czy jest dla Ciebie odpowiedni salon

Przekłuwanie sutków to nie przekłuwanie uszu: nie każdy mistrz może wykonać tę procedurę, aby nie powodowała niepotrzebnego bólu i nie prowadziła do komplikacji. Dlatego zwróć szczególną uwagę na znalezienie odpowiedniego salonu.

Idealnie jest to biuro, w którym zajmują się wyłącznie piercingiem. Ale profesjonalne salony tatuażu również mogą to zrobić. Koniecznie przeczytaj recenzje o tym miejscu w sieciach społecznościowych i forach. Zapytaj o portfolio mistrza, który będzie wykonywał zabieg i upewnij się, że posiada on certyfikaty szkolenia zawodowego.

Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie znaleziono odpowiednich salonów i piercerów, są tylko dwie możliwości: albo poszukać mistrza w innej miejscowości, albo całkowicie zrezygnować z tego pomysłu. W końcu źle wykonany piercing sutków jest obarczony poważnymi komplikacjami.

5. Zdecyduj z jakiego materiału będzie wykonana dekoracja

Najlepiej zdecydować o tym wspólnie z mistrzem. Powie Ci, jakie opcje są dla Ciebie odpowiednie.

Tak więc nikiel zdecydowanie nie jest wart zażywania: może prowadzić do kontaktowego zapalenia skóry. BIŻUTERIA DO WSTĘPNEGO PRZEKIEROWANIA Trwała i hipoalergiczna stal chirurgiczna, tytan lub np. biokompatybilne polimery, byłyby dobrym wyborem z punktu widzenia profesjonalnych piercingów.

6. Zdecyduj, jak będzie wyglądać dekoracja

Tutaj też warto skonsultować się z mistrzem. Najpopularniejszymi i najprostszymi opcjami piercingu sutków są pierścionek, podkowa lub akcesorium w kształcie sztangi: metalowy pręt z kulkami na końcach.

Jak się robi przekłucie sutków

Piercing sutków wykonuje się wyłącznie za pomocą przekłuwania sutków ze sterylnymi jednorazowymi igłami zamkniętymi w woreczku (otworzy się przed Tobą). Pistolety do przekłuwania nie są używane – nie można ich dokładnie zdezynfekować.

Z reguły cała procedura trwa nie dłużej niż 15-20 minut.

Mistrz dokładnie umyje ręce, założy jednorazowe rękawiczki lateksowe. Oczyszcza i przygotowuje skórę. Użyj sterylnego jednorazowego długopisu, aby zaznaczyć miejsce przekłucia. Następnie zaprasza do relaksu i głębokiego oddechu.

Bezpośrednie nakłucie skóry odbywa się podczas inhalacji i zajmuje ułamek sekundy.

Czy przekłuwanie sutków boli?

Tak. Chociaż wiele zależy od Twojej indywidualnej wrażliwości.

Ból jest zmniejszony dzięki temu, że zabieg wykonuje się bardzo szybko. Ci, którzy przeszli kolczyki w sutkach, zapewniają 9 rzeczy, które ludzie z piercingiem sutków rozumieją , że wygląda to na silne szczypanie – nic więcej.

Co zrobić po przekłuciu sutka

Specjalista udzieli Ci szczegółowych instrukcji, jak dbać o sutki i biżuterię. Najprawdopodobniej będzie zawierał takie zalecenia.

 • Przygotuj się na ból brodawki przez tydzień po zabiegu. Jest okej.
 • Pamiętaj, aby przed dotknięciem biżuterii lub smoczka umyć ręce ciepłą wodą i mydłem antybakteryjnym.
 • Opłucz ranę sterylną solą fizjologiczną dwa razy dziennie. Będzie to trwało aż do całkowitego wyleczenia – około sześciu miesięcy.
 • Nie stosować na ranę nadtlenku wodoru ani maści antybakteryjnych. Leki te spowalniają gojenie.
 • Jeśli zauważysz skórkę wokół brodawki, delikatnie namocz ją w ciepłej wodzie i spłucz.
 • Po umyciu brodawki delikatnie osusz ją czystym ręcznikiem papierowym.
 • Noś tylko miękkie, gładkie tkaniny, aby biżuteria nie miała się o co przyczepić.
 • Odmawiaj pływania w basenach i wodach otwartych, a także w łaźniach, saunach, gorących kąpielach, aż rana całkowicie się zagoi.

Kiedy pilnie zgłosić się do lekarza?

Nawet jeśli przekłucie zostało wykonane przez dobrego mistrza w sterylnych warunkach, nadal istnieje ryzyko infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Skontaktuj się z lekarzem lub dermatologiem tak szybko, jak to możliwe, jeśli pojawią się objawy przekłucia sutków .

 • Sutek stał się gorący w dotyku, bardzo wrażliwy, obrzękły.
 • Z brodawki lub rany występuje żółta, zielona, brązowa wydzielina.
 • Zaczerwienienie zaczęło rozprzestrzeniać się na klatce piersiowej.
 • Na tle problemów z raną temperatura wzrosła powyżej 38°C.
 • Czujesz bardzo słabe i dziwne bóle w swoim ciele.

Mogą to być objawy poważnego stanu zapalnego, aż do śmiertelnego zatrucia krwi.

Czy można pozbyć się kolczyków w sutkach?

W teorii tak. Jak tylko wyjmiesz biżuterię, nakłucie zacznie się powoli zaciskać. U niektórych osób proces ten przebiega szybko, a po kilku latach nie ma śladu po przekłuciu. Ale nie dotyczy to wszystkich. Być może będziesz musiał pogodzić się z faktem, że bliznowce lub inne ślady po ukłuciach pozostaną z tobą na całe życie.

To, czy wyrażanie siebie i przyjemność estetyczna są warte takiego ryzyka, zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz