6 mitów na temat seksu po porodzie

Mit 1. Wszystko się rozciągnie

To chyba jedno z najgorszych złudzeń. Kiedy go pamiętają, mówią o „wiaderku”, w którym powinien wisieć penis.

Rzeczywiście, kanał rodny jest rozciągnięty, aby dziecko mogło przejść, hormony bardzo mu pomagają. Po porodzie proces przebiega w przeciwnym kierunku, mięśnie zostają przywrócone.

Zaraz po porodzie nie możesz uprawiać seksu, ale do tego czasu wszystko wraca do normy.

I w ogóle, gdyby mit o wiadrze był prawdziwy, kobiety już po pierwszym porodzie nie byłyby w stanie używać tamponów i nosić dzieci: wszystko by wyleciało, prawda?

Czasami mięśnie nie napinają się przez długi czas po porodzie. Ale problemem w tym przypadku nie jest wcale seks, ale inne objawy: na przykład nietrzymanie moczu Pochwa zmienia się po porodzie . Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy pomagają sobie z tym poradzić, są to ćwiczenia Kegla, aw ciężkich przypadkach – interwencje chirurgiczne. Ale to komplikacja, a nie częsty przypadek.

Mit 2. Seks nie potrwa długo.

Każdy ma własną koncepcję tego, co jest długie, ale standardowy okres rekonwalescencji wynosi od czterech do sześciu tygodni. Zazwyczaj w tym czasie lekarze zalecają zrobienie sobie przerwy, aby ciało opamiętało się, krwawienie ustało, a wszystkie mięśnie i narządy znalazły się na swoich miejscach.

Dla niektórych ten proces jest szybszy. Ale na ogół miesiąc lub półtora miesiąca po porodzie kobieta musi odwiedzić ginekologa, który powie ci, czy wszystko jest w porządku i czy można wrócić do życia seksualnego.

I nie zapominaj, że nie każdy seks jest zabroniony.

Mit 3. Twój partner stanie się nieatrakcyjny

Nie chodzi tylko o kobiece formy. Przekonania mówią, że mężczyzna przestanie mieć ochotę na seks, ponieważ:

  1. Kobieta nie wróci do formy po porodzie.
  2. Kobieta stanie się matką jego dzieci, a nie kochanką.
  3. Mężczyzna zobaczy rodzącą kobietę i na zawsze straci zainteresowanie nią seksualne.

Kobieta przestaje chcieć seksu, bo całkowicie przestawia się na opiekę nad dzieckiem.

W zasadzie dzieje się wszystko opisane powyżej, ale utrata pożądania w końcu jest tylko konsekwencją zupełnie innych problemów w związku. Kiedy je rozwiążesz, seks powróci.

Mit 4. Będzie bolało

Niestety nie jest to do końca mit. Wiele kobiet boi się bólu, zwłaszcza jeśli poród był trudny i są szwy w kanale rodnym i kroczu.

W większości przypadków szwy goją się dobrze w ciągu tych samych 4-6 tygodni, ale może pojawić się dyskomfort podczas seksu. Ze strachu, braku podniecenia, braku nawilżenia i wszystkiego, co wynika ze zmęczenia i z tego powodu obniżonego libido.

Jeśli okres rekonwalescencji minął bez komplikacji, wszystkie problemy rozwiązuje się dzięki dobrej grze wstępnej, braku pośpiechu i smarów.

Mit 5. Seks stanie się rzadki.

Kolejny nie do końca mit. Seks może w rzeczywistości stać się rzadszy, ponieważ małe dziecko i brak snu nie zwiększają seksualności. Generalnie nie chodzi o seks, ale o zmęczenie czy depresję poporodową, przez którą libido spada na nieznane głębokości.

Banalna prawda: rodzice nie powinni zapominać o sobie io sobie nawzajem, gdy urodzi się dziecko.

Kup coś, co pomoże w opiece nad dzieckiem, a wyrzuć to, co przeszkadza, przypisuj obowiązki i nie próbuj łapać wszystkiego na świecie.

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale nie zawsze będzie to trudne. Dowiesz się, jak właściwie alokować czas i odnajdywać siłę na seks, jeśli chcesz.

Mit 6. Nie możesz korzystać z ochrony

W niektórych przypadkach, gdy kobieta karmi piersią swoje dziecko, nie dochodzi do owulacji (i jednocześnie miesiączki), co oznacza, że nie może zajść w ciążę: nie ma jajeczek gotowych do zapłodnienia. Ale to nie znaczy, że nie możesz korzystać z ochrony.

Po pierwsze, karmienie nie zawsze jest równoznaczne z brakiem tej samej owulacji. Po drugie, nikt nie wie, kiedy organizm zdecyduje, że czas zacząć i rozpocząć cykl. Możesz łatwo dojść do tej pierwszej owulacji po porodzie, a kobieta zajdzie w ciążę. Po ukończeniu przez dziecko szóstego miesiąca życia wzrasta ryzyko związane z seksem i antykoncepcją po porodzie .

Musisz się więc chronić, chyba że pilnie starasz się o kolejne dziecko. Cóż, z nowym partnerem domyślnie musisz użyć prezerwatywy.

Dodaj komentarz