6 powodów, dla których seks zimą jest lepszy niż latem

1. Przytulasz się dłużej

Seks w 30-stopniowym upale może być trudny i nieprzyjemny. W końcu towarzyszy temu wzmożone pocenie się i dodatkowy stres . Ciepło ciężko działa na serce; proste środki ostrożności mogą złagodzić obciążenie układu sercowo-naczyniowego. W takich warunkach niewiele osób jest zdolnych do długotrwałych gier miłosnych. A po orgazmie nie chcesz się przytulać, ale jak najszybciej ochłodzić się w duszy.

Zimą nie musisz się martwić, że Twoje ciało będzie lepkie. Bliski kontakt nie jest denerwujący, ale rozgrzewa. Lubisz przytulać się po seksie, a rezultatem jest uwalnianie hormonu miłości oksytocyny, który wzmacnia Co oznacza przytulanie po seksie? To zależy od tego, jak to robisz, eksperci mówią o poczuciu uczucia między partnerami.

2. Mężczyźni mają podwyższony poziom testosteronu

Naukowcy z izraelskiego Uniwersytetu Ben-Guriona odkryli, że w Sperm działa najlepiej zimą, badanie wykazało, że poziom testosteronu u mężczyzn spada latem, osiągając najwyższy poziom w sierpniu. Ale od października wzrasta ilość męskiego hormonu, a wraz z nim jakość nasienia, a szczyt następuje w grudniu.

Zjawisko to tłumaczy się nie tylko tym, że ciepło tłumi testosteron, ale także podświadomym mechanizmem przetrwania, który odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Dziecko poczęte w grudniu i urodzone w płodnym sierpniu miało większą szansę na zdobycie wystarczającej ilości pokarmu i wzmocnienie się z powodu zimna.

Nawet jeśli nie planujesz mieć dzieci, wzrost poziomu testosteronu jest powodem do radości. Popęd seksualny wzrasta, a orgazmy stają się jaśniejsze.

3. Kobiece ciało wydaje się bardziej atrakcyjne

Do takiego wniosku doszła miłość Forget latem – to zimna pogoda sprawia, że mężczyźni są bardziej zakochani, ujawniają naukowcy z Wielkiej Brytanii. Co trzy miesiące pokazywali grupie mężczyzn zdjęcia dziewczyn. Na niektórych były tylko twarze, na innych sugerowano podziwianie ciał w strojach kąpielowych. Stosunek do tych pierwszych nie zmienił się przez cały rok. Ale zdjęcia półnagich modelek wywołały znacznie więcej entuzjazmu zimą.

Eksperci tłumaczą wyniki tym, że zimą rzadko widzimy nagie ciało i dlatego reagujemy na nagość bardziej. Latem mózg ma dość wyglądu ludzi w minimalnej ilości ubrań i już ospale reaguje na takie bodźce.

4. Dziewczyny częściej uprawiają seks w skarpetkach

Wydawałoby się, jaki jest związek między skarpetkami a przyjemnością z seksu? I ona jest! Został odkryty na Uniwersytecie w Groningen, najstarszym i jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Holandii. Holenderscy naukowcy odkryli 7 naukowych powodów, dla których ludzie częściej uprawiają seks w zimie , że ciepłe skarpetki zwiększają szanse kobiet na osiągnięcie orgazmu o 30%.

Zdaniem ekspertów chodzi o poczucie bezpieczeństwa, jakie stwarzają skarpety. Ponadto, gdy nogi są ciepłe, lepiej krąży krew, co oznacza, że dziewczynce łatwiej jest się rozgrzać.

5. Intymność przynosi jeszcze więcej korzyści zdrowotnych

Seks zawsze się przydaje, ale szczególnie zimą. W końcu relacje intymne mogą wspierać odporność, która przypada na chłodne pory roku. Badania pokazują korzyści zdrowotne wynikające z seksu , że pary, które zbliżają się raz lub dwa razy w tygodniu, mają znacznie wyższy poziom immunoglobuliny A (IgA) w ślinie niż te, które uprawiają mniej seksu.

Dla porównania: Immunoglobulina A chroni IMMUNOGLOBULINY KLASY A (IGA) przed infekcjami dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego, zapobiegając przywieraniu wirusów i bakterii do błony śluzowej.

6. Na mrozie bliskość ratuje przed depresją

Latem czujemy się radośni i zadowoleni z życia nawet bez seksu. Dzieje się tak, ponieważ światło słoneczne zmusza mózg do produkcji serotoniny, hormonu radości odpowiedzialnego za niezmiennie dobry nastrój. Jej poziom spada wraz ze zmniejszaniem się godzin dziennych, przez co czujemy się samotni i przygnębieni.

Na szczęście orgazm jest jednym z najskuteczniejszych . Oto, co dzieje się z Twoim ciałem i mózgiem, gdy dochodzisz do orgazmu , naturalnymi sposobami na zwiększenie produkcji serotoniny. W zimie jest to bardziej istotne niż kiedykolwiek.

Dodaj komentarz