7 niezręcznych sytuacji seksualnych, z którymi każdy może się zmierzyć

Seks jest trochę jak scena z porno: w prawdziwym życiu możesz uszczypnąć łokciem włosy partnera, poczuć skurcz i – bądźmy szczerzy – generować dźwięki i zapachy, których w ogóle nie można nazwać seksownymi. Poniżej znajduje się lista niezręcznych sytuacji, w których każdy może się znaleźć, oraz wskazówki, jak je rozwiązać.

Możesz posłuchać tego artykułu. Odtwórz podcast, jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze.

1. Nazwij partnera imieniem byłego / byłego

Dzieje się tak cały czas, ale nie oznacza to, że Twój obecny partner odbierze sytuację z humorem. Chwila będzie wymagała emocjonalnego opracowania.

Co robić

Przede wszystkim przeproś i zapewnij partnera, że chcesz być tylko z nim, a dawny związek się skończył.

2. Wyraz twarzy podczas orgazmu

Zbliżając się do orgazmu, ludzie przestają się kontrolować. I w tej chwili nie wyglądają uroczo.

Co robić

Pamiętaj, że to dobry znak – wskazuje, że jesteś zanurzony w tym, co się dzieje i w swoich uczuciach. Tylko puszczając swoje ciało, możesz cieszyć się chwilą.

3. Gazy

Jednym z najbardziej wstydliwych momentów seksu jest moment, w którym jeden z partnerów wzdycha. Przywykliśmy się tego wstydzić. Ale w chwili intymności ważne jest, aby być wolnym i zrelaksowanym, trudno pogodzić się z naszą zwykłą reakcją na wzdęcia.

Co robić

Zamiast się wstydzić, śmiej się. W razie potrzeby zrób sobie krótką przerwę i przypomnij sobie, że jesteś tylko osobą.

4. Nieoczekiwane płyny

Ani kobiety po menopauzie, ani mężczyźni z rakiem prostaty nie są odporni na przypadkowe oddanie moczu, a matki karmiące piersią mogą wytwarzać mleko podczas podniecenia. Mamy tendencję do myślenia o niektórych płynach jako o charakterze seksualnym, a innych nie. Ale prawda jest taka, że seks jest chaotyczny i nieprzewidywalny.

Co robić

Nie pozwól, aby nadmiar płynu Cię powstrzymał. Mocz jest nieszkodliwy i nikomu nie przeszkadza. A mleko matki to tylko znak podniecenia.

5. Dziecko w sypialni

Nikt nie chce, aby dziecko było blisko w momencie X. Jeśli tak się stało, pozostaje mniej dramatyczne.

Co robić

Załóż szlafrok, zawróć dziecko do jego pokoju i odpowiedz na wszelkie pytania, a następnie wyjaśnij zrozumiałymi słowami, co się dzieje. Na przykład: „Nie martw się, nikt nie został ranny. Tata i mama właśnie mieli specjalną miłosną kłótnię.”

Jeśli dziecko jest trochę starsze, możesz dokładniej wyjaśnić istotę. Na przykład: „Rodzice wyrażają miłość w sposób fizyczny. Teraz raczej nie zrozumiesz tego, ale kiedy dorośniesz, wyjaśnimy ci wszystko ”.

Lepiej jednak nie kusić losu i po prostu założyć zamek na drzwi sypialni.

6. Nieświeży oddech

Nieświeży oddech zabija poranne pragnienie.

Co robić

Jeśli pytanie jest krytyczne, szybko umyj zęby. Lub poproś o tego samego partnera, ale uprzejmie. Nie pozwól, aby takie drobiazgi zepsuły obiecujący początek dnia.

7. Problemy z orgazmem

Za szybko, za późno, w ogóle nie ma orgazmu, czy po prostu źle? Dzieje się to na różne sposoby, ale jeśli celem seksu jest tylko orgazm, ryzykujesz zrujnowanie związku.

Co robić

Jeśli problemy z orgazmem pojawiają się od dłuższego czasu, skontaktuj się z seksuologiem. A jeśli to wypadek, powiedz swojemu partnerowi, jak zrobić to lepiej. Albo zadaj sobie pytanie.

Życie intymne, podobnie jak życie zwykłe, jest zmienne i ma swoje wzloty i upadki. Pamiętaj, że dzisiejszy seks może być romantyczny, jutro mdły, a pojutrze niezręczny. Ale jeśli czujesz, że twój partner cię kocha i dąży do stałego rozwoju seksualnego, będzie między wami coraz mniej absurdalnych momentów.

Dodaj komentarz