9 oznak, że czas na wizytę u seksuologa

1. Myśli o seksie przeszkadzają

Myślenie o nim od czasu do czasu jest zupełnie normalne. Główny autor dużego badania na temat praktyk seksualnych, Edward Laumann, donosi, że popęd płciowy : jak mężczyźni i kobiety się porównują? że większość mężczyzn poniżej 60 roku życia i jedna czwarta badanych kobiet myśli o seksie przynajmniej raz dziennie.

Jeśli te myśli ci nie przeszkadzają, wszystko jest w porządku. Ale jeśli wpadają w obsesję, przeszkadzają w pracy, nauce, koncentrują się na zadaniach – czas iść do seksuologa. Pomoże ustalić przyczynę problemu i za pomocą terapii poprawić zachowanie.

2. Wolisz masturbację od seksu z partnerem

Ludzie masturbują się w każdym wieku. Często tak się dzieje. Czy masturbacja jest normalna? pierwsze doświadczenie seksualne. Według amerykańskiego badania Your Guide to Masturbation 95% mężczyzn i 89% kobiet zrobiło to przynajmniej raz. Masturbacja nie jest nienormalna i nie szkodzi zdrowiu.

Jednak mogą tu wystąpić problemy. Na przykład, jeśli masz partnera, ale seks z nim nie przynosi takiej przyjemności jak samozadowolenie. Stopniowo może to zrujnować związek.

Dodaj komentarz