Bezpieczny sexting: jak wysłać intymne zdjęcia, żeby później nie żałować

Seksting to powszechny element współczesnego flirtu, wymiany błahych wiadomości i intymnych zdjęć. A jeśli wiadomości tekstowe są względnie bezpieczne, obrazy Twojego nagiego ciała mogą być bardzo kłopotliwe, gdy przedostaną się do sieci.

Nie będziesz w stanie całkowicie zabezpieczyć procesu udostępniania zdjęć, ale istnieją sposoby na zmniejszenie ryzyka, że szczere zdjęcia staną się dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

1. Nie wysyłaj zdjęcia z twarzą

Jeśli twarz i genitalia lub piersi są widoczne w tym samym czasie na tym samym zdjęciu, jest to kiepski wybór do sekstingu. Adresat może chcieć otrzymać wszystko od razu. Ale tutaj lepiej przyciąć zdjęcie, aby wybrane części ciała pozostały na nim. Alternatywnie użyj masek (koronka jest lepsza niż maska Kaczora Donalda, choć na pewno są amatorzy obu opcji).

Ta zasada dotyczy nie tylko twarzy, ale także tak zwanych znaków specjalnych: niezwykłych pieprzyków, tatuaży i tak dalej.

2. Śledź tło

Wybierz najbardziej neutralne tło lub odwrotnie, wystylizuj kącik fotograficzny do filmowania. W przeciwnym razie projekt remontu Twojego mieszkania, który rozprzestrzenił się po wszystkich magazynach wnętrzarskich w mieście, może Cię zdradzić. Nawet jeśli bezpiecznie ukryłeś twarz.

3. Wybierz czas i miejsce

Wysyłasz nagie zdjęcie, żeby dolać oliwy do ognia korespondencji. Ale rozmówca może w tym momencie zademonstrować coś z ekranu telefonu grupy kolegów lub znajomych i automatycznie kliknąć na wiadomość.

Albo ustawienia jego komunikatora sugerują, że cała wiadomość jest wyświetlana na ekranie nawet zablokowanego smartfona. O czym zapomniał na stole i wyszedł.

Jednym słowem, jeśli nie chcesz rozmawiać nago z szeroką publicznością, najpierw dowiedz się, gdzie jest Twój rozmówca i co robi.

4. Sprawdź wiek adresata

Jeśli lubisz udostępniać intymne zdjęcia nieznajomym, upewnij się, że osoba, z którą rozmawiasz, jest osobą dorosłą. Wysyłanie dziecku nagich zdjęć to zły pomysł, nie tylko z moralnego punktu widzenia, ale także zgodnie z prawem Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej art. 135. Rozpustne działania .

5. Upewnij się, że odbiorca jest gotowy na takie zdjęcie

Możesz wykorzystać niegrzeczne zdjęcia jako element flirtu, ale nie warto nawiązywać z nimi kontaktu. Zwiększa to szanse, że Twoja wiadomość nie zostanie przekazana z komentarzem typu „Co ci ludzie mają w głowach?”

6. Dawkowanie nagości

Zdjęcia z bliska genitaliów nie są konieczne do skutecznego sekstingu. Jeśli dodasz trochę więcej sztuki do obrazu i zmniejszysz obszar otwartego ciała, nie będzie tak przerażające, że zdjęcia będą unosić się w sieci.

7. Usuń zdjęcie po przesłaniu

Wyobraź sobie, że pokazujesz mamie zdjęcia, przeglądasz zdjęcia ze spaceru, z wakacji, bez majtek, znowu ze spaceru. Będzie to nieprzyjemne i niewygodne. Nie powinieneś też przesyłać ich do chmury. Szanse, że hakerzy włamią się na Twoje konto, są niewielkie, jeśli nie jesteś Amandą Seyfred. Ale możesz się uzależnić stycznie.

I na pewno nie musisz przechowywać intymnych zdjęć na komputerze służbowym, nie mówiąc już o przesyłaniu ich na publiczny serwer firmy. A zanim poczujesz się urażony, że nikt tego nie robi, porozmawiaj ze znajomymi administratorami systemu: mają dla Ciebie ciekawe historie.

8. Unikaj pijanego sekstingu

Alkohol sprawia, że ludzie stają się odważniejsi, więc istnieje duże ryzyko, że odważysz się zrobić coś, czego nigdy nie zrobisz na trzeźwo. Na przykład zdecyduj się na wymianę intymnych zdjęć z nieznajomym, wyślij dikpik zamiast „cześć” dziewczynie swoich marzeń lub złam od razu wszystkie zasady bezpiecznego seksu.

Dodatkowo, gdy jesteś pijany, łatwo pomylić odbiorcę lub wysłać wyraźne obrazy do całej listy kontaktów. Krótko mówiąc, jest więcej zagrożeń niż radości.

9. Korzystaj z tajnych czatów

Niektóre usługi oferują możliwość wysyłania wiadomości, które są automatycznie usuwane po wyświetleniu. Na przykład w Telegramie lub Snapchacie są tajne czaty. Pamiętaj jednak, że nie gwarantują Ci też absolutnego bezpieczeństwa. W końcu druga osoba zawsze może zrobić zrzut ekranu.

10. Nie zapomnij o podłączonych urządzeniach

Gdy wysyłasz intymne zdjęcia z iPhone'a, iPad gdzieś Cię powiadamia. Nie jest faktem, że nie przyciągnie on uwagi kogoś, kto nie powinien był poznać intymnej korespondencji.

11. Bądź dyskretny w swoich tekstach

Jeśli wymieniasz się zdjęciami z ukochaną osobą, ona już wie o tobie wszystko. Ale podczas rozwiązłego seksu lepiej nie rozpowiadać o sobie zbyt wiele: przedstaw się pod fałszywym nazwiskiem, mów mniej szczegółów o swojej pracy, miejscu zamieszkania i tak dalej.

Pamiętaj też, że większość komunikatorów internetowych jest powiązana z numerem telefonu, dzięki któremu łatwo ustalić właściciela.

12. Usuń metadane zdjęcia

Plik ze zdjęciem zawiera informacje o lokalizacji, godzinie wykonania zdjęcia oraz urządzeniu. Przynajmniej usuń geodane. wikijak.pl napisał jak to zrobić.

13. Nie daj się namówić.

Intymność to obszar, w którym szczególnie ważne jest pozostawanie w swojej strefie komfortu. Dlatego jeśli nie widzisz siebie w roli modelki w gatunku aktów, odrzuć, to masz prawo. Brak chęci wysyłania nagości nie oznacza, że coś jest z tobą nie tak – wszystko w porządku.

14. Przed przesłaniem zdjęcia zastanów się, dlaczego go potrzebujesz.

Kiedy kieruje Cię paląca chęć wysłania intymnych zdjęć, to jedno. Ale jeśli rozmówca gorączkowo pyta, żąda, błaga o takie zdjęcia bez wstępnej komunikacji, trzeźwo oceń, jak to może się dla ciebie okazać.

Istnieją całe grupy interesu, które szukają intymnych zdjęć do opublikowania w miejscach publicznych lub specjalnych grupach hejterów. Być może osoba postanowiła cię szantażować. Krótko mówiąc, zanim zrobisz zdjęcia tyłka, obróć głowę.

15. Bądź przygotowany na wszystko

Ta rada może brzmieć jak „wysyłaj zdjęcia tylko do tych, którym ufasz”. Ale ludzie się zmieniają, a osoba, której wczoraj byłeś pewien, może już jutro spamować Twoimi zdjęciami na całej liście kontaktów, aby się zemścić. Dlatego przesyłając intymne zdjęcia pamiętaj, że prędzej czy później mogą one stać się publiczne.

Dodaj komentarz