Całe ludzkie ciało to strefa erogenna (no, prawie)

Czym jest strefa erogenna

Na zamówienie oferujemy 497 tys. referencji "strefy erogenne". Sądząc po ich treści, nadal ignorujemy słowo „strefy” i czekamy na bardziej precyzyjne wskazania – w postaci konkretnych magicznych punktów na ciele. A jeśli zbierzesz kilka artykułów razem, otrzymamy listę wszystkich obszarów ludzkiej skóry.

Jeśli więc przyjdziesz po kolejną porcję „5 punktów erogennych, które na pewno sprawią, że Twój partner będzie jęczał”, będziesz rozczarowany. Naprawdę bardzo trudno znaleźć na ciele miejsce, które nie prowadziłoby do pobudzenia. Przyjrzyjmy się bliżej.

Strefy erogenne to wrażliwe obszary ludzkiego ciała. Stymulowanie ich może wywołać reakcje seksualne, takie jak relaksacja, fantazje seksualne, podniecenie i orgazm.

Jak widać, nie chodzi tylko o podniecenie. Z reguły, aby osoba była gotowa na podniecenie, musi być wygodna.

A co ze skalą tych stref? Badacze Topografia stref erogennych człowieka . zadałem również to pytanie i doszedłem do ciekawego wniosku. Sam zobacz. Strefy erogenne są podświetlone na czerwono i żółto. Pierwszym wynikiem są strefy stymulowane podczas masturbacji, drugim – podczas seksu.

Ważne jest, aby dotykanie tych stref powodowało podniecenie seksualne bezpośrednio podczas seksu (masturbacja). „Puste” obszary na rękach i nogach są również bogate w zakończenia nerwowe, a oddziaływanie na nie może przynajmniej odprężyć i podniecić osobę przed rozpoczęciem całej akcji.

W rezultacie naukowcy doszli do takiego wniosku: stymulacja dotykowa prawie wszystkich obszarów ciała może powodować podniecenie seksualne. A preferencje partnera możesz poznać tylko pytając go o to lub szukając.

Czy można jeszcze zrobić listę stref erogennych?

Faktem jest, że często nie o wszystkich miejscach, w których koncentrują się zakończenia nerwowe, pisze się. Na przykład dana osoba może mieć wiele zakończeń nerwowych tam, gdzie jest najwięcej włosów: kark, pachy, ramiona, genitalia. Nie brzmi zbyt seksownie.

Zebraliśmy dwie selekcje. Pierwsza to dobrze znane strefy erogenne w kolejności malejącej liczby zakończeń nerwowych. Pamiętaj, że kolekcje te opierają się na badaniach konkretnych grup ludzi. W tym przypadku jest to średnio 800 osób, a to jest mała próbka. W drugiej kolekcji – obszary ludzkiego ciała, które często są zaniedbywane podczas pieszczot, ale na próżno.

Znane strefy erogenne

Wśród kobiet

 1. Łechtaczka.
 2. Pochwa.
 3. Szyjka macicy.
 4. Usta i usta.
 5. Szyja.
 6. Piersi i sutki.
 7. Uszy.

u mężczyzn

 1. Członek.
 2. Usta i usta.
 3. Worek mosznowy.
 4. Szyja.
 5. Sutki.
 6. Krocze.
 7. Uszy.

Co ciekawe, dotyk stóp nie zrobił na nikim wrażenia.Doniesienia o dotyku intymnym: strefach erogennych i somatosensorycznej organizacji korowej . – bez względu na wiek, orientację seksualną, narodowość, rasę i płeć. Z drugiej strony, jeśli chodzi o uszy, nie ma wystarczających badań, aby twierdzić, że jest to strefa erogenna większości ludzi, ale to miejsce jest niezwykle bogate w zakończenia nerwowe, dlatego trafia do rankingów.

Ale usta i usta nie są strefą erogenną pod względem liczby zakończeń nerwowych, ale jednocześnie badacze odnotowują pocałunki Badając możliwe funkcje całowania w związkach romantycznych . jako bardzo ważny rytuał określający atrakcyjność partnera. Wiele osób używa pocałunku, aby zrozumieć, czy będą już spotykać się z tą osobą, czy nie.

Innym badaniem jest nadskórny próg percepcji wibrodotyku w różnych niegłowych loci ciała . wykazali, że okolica karku i potylicy jest bardziej wrażliwa u szczupłych osób obojga płci.

Nie najbardziej oczywiste strefy erogenne

1. Wewnętrzna część nadgarstka

Oprócz tego, że miejsce to jest bogate w zakończenia nerwowe, intymność dodaje efektu. To miejsce jest rzadko dotykane, szczególnie delikatnie i ostrożnie, więc dotknięcie nadgarstka może, jeśli nie pobudzić seksualnie, to nawiązać kontakt, uspokoić i dostosować się w określony sposób.

Kate McCombs, specjalistka od edukacji seksualnej z Nowego Jorku, również zwraca uwagę na bliskość pulsu, który można wykorzystać do zrozumienia, jak dana osoba reaguje na Twój dotyk.

2. Pośladki

Można by powiedzieć, że to nic nowego, ale pośladki są niesamowicie wrażliwe. Co więcej, reakcja na dotyk zależy bezpośrednio od intensywności. Chodzi o pieszczoty, ściskanie lub lanie. Potencjał erogenny tego obszaru jest niesamowity, pozostaje tylko zgadywać, czego dziś chcą w Twoich rękach pośladki. Najszybciej o to zapytać.

3. Czaszka

Niezupełnie czaszka, tylko „skóra głowy” brzmi trochę przerażająco. Jednak masaż głowy i palcowanie włosów są tak samo różnorodnym elementem zabawy seksualnej, jak oddziaływanie na pośladki. Dowiedz się, czego dzisiaj chce Twój partner: głaskania, obmacywania paznokci na głowie lub chwytania za włosy? Zapytaj, a odkryjesz bogaty potencjał tego obszaru.

4. Obszar pod kolanem

„To kolejny obszar bogaty w zakończenia nerwowe, w którym nie jesteśmy często dotykani” – mówi McCombs. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tego samego nadgarstka, nikt przypadkowo nie dotyka tego miejsca. Całkowicie zapomniana część ciała, której pobudzenie może doprowadzić do bardzo szybkiego pobudzenia seksualnego. McCombs radzi, aby lekko dotknąć partnera za kolanem, gdy stoi przed tobą. Możesz delikatnie przesuwać palcami z tego obszaru do bioder i pleców.

5. Opuszki palców

To druga po języku najbardziej wrażliwa część ciała. Jednocześnie boki palców są mniej wrażliwe, ich stymulacja z większym prawdopodobieństwem wywoła uczucie łaskotania. Ale skubanie i całowanie opuszków palców wykorzystuje wiele zakończeń nerwowych i może wywołać dobrą reakcję.


Nie bój się dotykać swoich partnerów i badać ich ciała. Instrukcja obsługi z Internetu może nie działać z twoją próbką. Eksperyment.

Dodaj komentarz