Co musisz wiedzieć o przekłuwaniu penisa przed podjęciem decyzji o zabiegu

Co to jest przekłuwanie penisa?

Piercing penisa to zabieg, podczas którego wykonuje się nakłucie w określonym obszarze męskiego narządu płciowego. A następnie do nakłucia wkłada się biżuterię. Jak kolczyk w twoim uchu.

Piercing może mieć wpływ na jeden z następujących obszarów przekłuwania penisa: Korzyści seksualne :

 • głowa prącia;
 • napletek (jeśli nie jest obrzezany);
 • trzon penisa (jego główna część);
 • moszna (worek jąder).

Dlaczego w ogóle piercing penisa?

Niektórzy uważają, że jeśli wyposażysz penisa w dodatkowe „kolce” – ozdoby, seks dla obojga partnerów stanie się o wiele bardziej niezapomniany. W dobrym, naturalnie, sensie: więcej stymulacji – jaśniejsze orgazmy. Jednocześnie zarówno penis jest aktywniej stymulowany – dzięki temu, że piercing (kolczyk do przekłuwania) porusza się w nim podczas tarcia – jak i genitalia partnerki.

To prawda, że nauka nie podziela wersji poprawionych orgazmów. Dokładniej, uczucia partnera mogą naprawdę stać się chłodniejsze. Ale nie ma naukowych dowodów na to, że piercing poprawia wrażliwość samego penisa.

Co to jest przekłuwanie penisa?

W zależności od tego, na który obszar wpływa nakłucie i jaką ma trajektorię, istnieje półtora tuzina typów, które są najczęstszymi typami kolczykowania narządów płciowych u mężczyzn . Oto najpopularniejsze.

 • Książę Albert. Najczęstszy rodzaj przekłuwania narządów płciowych. Pierścień przekłuwający jest wprowadzany do cewki moczowej, a następnie wychodzi na dole główki prącia. Po wygojeniu pierścień ten zwiększa wrażliwość żołędzi. Czasami biżuterię wysuwa się nie przez dolną część penisa, ale przez górną. Ten rodzaj piercingu nazywa się „Reverse Prince Albert”.
 • Nakłucie łonowe. Jest „rogiem nosorożca”. Jeden z najbardziej nieszkodliwych typów. Ozdoba wbijana jest w skórę powyżej podstawy penisa i pełni raczej funkcję dekoracyjną.
 • Ampallang. Nakłucie poziome, w którym przekłucie przechodzi przez żołądź prącia – tuż nad lub przez cewkę moczową.
 • Apadravii. Pionowy analog ampallangu.
 • Głęboki ampallang lub apadravia. To samo, tylko molo jest umieszczone nie w głowie, ale w trzonie penisa.
 • Dydona. Jest „koroną króla”. Jest to piercing znajdujący się w tak zwanym rowku koronowym – krawędzi otwartej głowy prącia. Dido może być pojedyncza lub składać się z kilku ozdób znajdujących się obok siebie.
 • Wędzidełko. Tak nazywa się nakłucie przez uzdę na spodniej stronie penisa.

Są też kolczyki typu hafad (nakłucie wykonuje się w skórze moszny w dowolnej jej części) oraz napletek: za pomocą pierścienia zamyka się go tak, aby utrudnić odsłonięcie głowy.

Jak wygląda procedura przekłuwania penisa?

Wszystko zaczyna się od egzaminu przez mistrza, który wykona przekłucie. Sam rozumiesz: w twoim najlepszym interesie jest, aby ta osoba miała wykształcenie medyczne i doświadczenie zawodowe.

Specjalista powie Ci, czy Twoja anatomia pozwoli na opcję przekłuwania, którą lubisz. Doradzi również najdelikatniejszy rodzaj nakłucia, podpowie jaką biżuterię wybrać i odeśle do domu – dobrze się zastanów i podejmij ostateczną decyzję.

W dniu powrotu do gabinetu zostaniesz dokładnie ogolony, a okolice intymne zdezynfekowane. Rzemieślnik zaznaczy penisa lub obszar wokół niego, aby wskazać lokalizację przyszłej biżuterii. Jeśli wszystko Ci odpowiada, zostaniesz zaproszony do wzięcia głębokiego oddechu, a przy wydechu (krótkie kliknięcie!) zostanie wykonane nakłucie. Następnie mistrz wstawi molo w formie pierścienia, podkowy lub prostego pręta i zabandażuje je.

Ile bólu boli przekłucie

Cena za potencjalne intensywne orgazmy jest wysoka. Bez względu na to, którą opcję przekłuwania wybierzesz, będzie bolało. Ile zależy od indywidualnego progu bólu i wrażliwości.

Jak długo trwa gojenie penisa po zabiegu?

Średnio spodziewaj się 4-6 tygodni. Ale czasami powrót do zdrowia może potrwać do 3-6 miesięcy.

Jakie są konsekwencje przekłucia członka?

Amerykańskie wydanie Men's Health wymienia Prince Albert Penis Piercing na szereg skutków ubocznych i przeciwwskazań, które będą musiały być tolerowane w tym okresie.

1. Być może będziesz musiał nosić opatrunek lub nawet pieluchy przez kilka dni

Krwawienie pojawia się po przekłuciu. Czasami wystarczająco silny. Specjalista podpowie, jak dbać o okolice intymne w tym okresie i zaleci specjalne ochraniacze lub pieluchy, aby nie poplamić prania krwią.

2. Na chwilę będziesz musiał zapomnieć o seksie czy masturbacji

Tarcie może spowolnić gojenie nakłucia i spowodować nowe krwawienie. Dlatego przy życiu intymnym w jego klasycznym znaczeniu będziesz musiał wiązać tygodnie przez 3-4.

3. Erekcje mogą stać się bolesne

Dotyczy to również porannej spontanicznej erekcji lub nocnych orgazmów. Dopóki rana się nie zagoi, próba podniesienia prącia może być niewygodna.

4. Niektóre rodzaje kolczyków mogą prowadzić do zaburzeń erekcji.

Popularne pod tym względem „Książę Albert”, „róg nosorożca”, „królewska korona” czy przekłuwanie uzdy są zazwyczaj bezpieczne. Ale jeśli zdecydujesz się na apadravię, która przechodzi przez główkę penisa, wybierz mistrza szczególnie ostrożnie. Nieudane nakłucie może spowodować utratę erekcji. I na zawsze.

5. Możesz być uczulony na kolczyki

Oczywiście nie na samym nakłuciu, ale na biżuterii. Należy szczególnie uważać na pomosty na bazie niklu i innych metali. Aby zmniejszyć ryzyko, wybierz produkty wykonane z chirurgicznego tytanu, biokompatybilnych polimerów, niobu, złota lub platyny.

6. W przyszłości mogą wystąpić trudności z używaniem prezerwatyw

Przypadkowo złapane na pomoście potrafią po prostu pęknąć w najbardziej nieodpowiednim momencie. Bezpieczny seks stanie się problematyczny.

7. Możesz dostać infekcję

Oznaki infekcji rany obejmują:

 • zaczerwienienie;
 • obrzęk i obrzęk;
 • nieprzyjemny zapach;
 • swędzenie i wysypka;
 • podwyższona temperatura ciała.

Jeśli po przekłuciu wystąpi którykolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z urologiem.

8. Możesz złapać śmiertelne choroby

Mówimy o HIV i wirusowym zapaleniu wątroby typu C, które mogą być przenoszone przy użyciu źle wysterylizowanych igieł punkcyjnych. Dlatego starannie dobieraj mistrza, monitoruj sterylność podczas zabiegu i wymagaj, aby był on wykonywany przy użyciu instrumentów jednorazowych.

Czy można pozbyć się przekłucia penisa?

W teorii tak. Jeśli wyjmiesz biżuterię, nakłucie zacznie się powoli zaciskać. U niektórych osób proces ten przebiega szybko, a po kilku latach nie ma śladu po przekłuciu. Ale nie dotyczy to wszystkich. Być może będziesz musiał pogodzić się z faktem, że ślady przebicia pozostaną z tobą na całe życie.

To, czy piękno i ewentualne „jaśniejsze” orgazmy są warte ryzyka wszystkich powyższych problemów, zależy od Ciebie. Pomyśl intensywnie.

Dodaj komentarz