Co oznaczają sny erotyczne

Niedawne badanie, Kobiety mają trzy razy więcej snów seksualnych niż ich babcie 50 lat temu , wykazało, że współczesne dziewczęta w wieku 16-30 lat mają sny erotyczne trzy razy częściej niż ich babcie pół wieku temu i prawie tak często, jak ich rówieśniczki. -mężczyźni. Autorzy wyjaśnili: kobiety wyraźnie pożegnały się z dawną sztywnością, a temat seksu przestał być tematem tabu.

Według tego samego źródła, aż 18% snów zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet jest w jakiś sposób związanych z przeżyciami erotycznymi. Seks marzy się 3-4 razy częściej niż historie o sporcie czy polityce. Ale im więcej osób doświadcza przyjemności, a nawet orgazmu podczas snu, tym częściej pojawiają się pytania „Co to by oznaczało?” na „Czy wszystko w porządku?”

Na drugim od razu odpowiemy: sny erotyczne są normalne. I bardziej szczegółowo zajmiemy się znaczeniem niektórych popularnych wątków.

Seks z koleżanką tej samej płci

Nie, takie nocne wizje wcale nie mówią o ukrytym homoseksualizmie. „We śnie bliskie przyjaźnie czasami nabierają nowego poziomu”, wyjaśnia rozszyfrowane sny seksualne: Najczęstsze powody, dla których kobiety osiągają orgazm we śnie. popularna seksuolog, profesor Uniwersytetu Indiany Debbie Herbenick. „Może to wskazywać na głęboką emocjonalną bliskość między wami, ale nie ma to nic wspólnego z twoją orientacją seksualną”.

Seks z byłym partnerem

Nie widziałeś swojej byłej dziewczyny ani chłopaka od czasów college'u. I nagle we śnie miałeś szalony seks. Co robić? Może to znak i czas napisać byłą miłość w sieciach społecznościowych? Nie spiesz się!

Seksoterapeuci zapewniają, że sen o seksie o byłym może być mylący, ale oto, co to naprawdę oznacza , że takie sny są całkowicie naturalne nawet dla ludzi, którzy są szczęśliwi w małżeństwie i mają czworo dzieci. Jest mało prawdopodobne, że stare uczucia są nadal żywe (chociaż czasami jest to prawda). Tyle, że kiedy śpimy, nasz mózg jest zajęty sortowaniem wspomnień i tworzeniem czasami nieoczekiwanych skojarzeń.

Możliwe, że niektóre niuanse obecnego związku przypominają ci przeszłość. Albo dostrzegasz kogoś z niejasno znajomymi cechami, które wywołały nostalgię. A jeśli seks we śnie był taki sobie, być może oznacza to, że zmieniły się twoje priorytety i zacząłeś więcej myśleć o własnej przyjemności.

Tina Tessina

psychoterapeuta, autorka książki „Jak żyć w parze i pozostać wolnym”

Erotyczne sny ze swoim byłym mogą oznaczać, że próbujesz przemyśleć przeszłe doświadczenia i starasz się uniknąć powtarzania błędów.

Seks z gwiazdą

Zażyłość z idolami to popularna fantazja erotyczna. Ale co, jeśli marzyłeś o seksie z gwiazdą, na którą jesteś obojętny? Dlaczego ta osoba przeniknęła do twojej podświadomości i twojego łóżka (choć nie w rzeczywistości)?

„Gwiazdy w swoich snach często wyrażają pragnienie uznania niektórych naszych zasług, wysiłków lub zdolności” — mówi Jak poważnie powinieneś traktować swoje sny seksualne? somnolog i autorka książek o znaczeniu snów, Laurie Levenberg. – Zadaj sobie pytanie: „Jaka jest pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl o tej gwieździe?” Piosenka? Być może odpowiedź tkwi w jego nazwie. Film czy serial? Możliwe, że utożsamiasz się z postacią lub narysujesz paralelę między fabułą a swoim życiem ”.

Levenberg przytacza historię swojej klientki, która marzyła o seksie z Lennym Kravitzem, chociaż nigdy nie była jego fanką. Na wspomnienie nazwiska pierwszą rzeczą, jaką przypomniała sobie kobieta, była dystopia Igrzysk Śmierci.

Okazało się, że desperacko próbowała schudnąć, ale nikt nie zauważył jej wysiłków i skromnego sukcesu. Następnie podświadomość wykorzystała obraz, który Lenny zagrał na zdjęciu, aby ostrzec: osiągnięcie docelowej wagi może się odbyć tylko kosztem odmowy jedzenia. Na szczęście ekspertowi udało się przekonać swojego podopiecznego: zdrowie jest droższe!

Seks z szefem lub kolegą

Jeśli nie jesteś zakochany w bohaterze lub bohaterce biurowej fabuły, to istotą takiego snu nie są pragnienia seksualne, ale ambicje zawodowe. Seks z przywództwem to krzyk Co oznaczają twoje sny o seksie? podświadomość, że czujesz w sobie cechy przywódcze i jesteś gotowy do podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Bliskość z kolegami jest trudniejsza do rozszyfrowania. Wspomniana już Lori Levenberg radzi zastanowić się, które trzy słowa najlepiej opisują tego, który wkradł się do naszego mózgu. A potem zastanów się, który z tego zestawu chciałbyś „przypisać”. Być może potajemnie podziwiasz jego zdecydowanie, poczucie humoru lub umiejętność tryskania pomysłami. Wykorzystaj sen jako wskazówkę dotyczącą tego, jakie cechy chcesz w sobie rozwinąć.

Seks z kimś, kto jest dla ciebie tabu

Istnieją dwie powszechne interpretacje snów erotycznych z zakazanymi owocami, takimi jak żona twojego najlepszego przyjaciela lub mąż twojej siostry.

Pierwsza wyjaśnia to zjawisko podświadomą ciekawością: co bliska Ci osoba znalazła w partnerze? Druga przypomina nam, że tabu jest zawsze atrakcyjne. Według ekspertów What These Inodpowiednich Dreams Really Mean , sen to bezpieczna przystań, w której możemy zapomnieć o ograniczeniach, które narzucamy sobie z dnia na dzień. Nic dziwnego, że główne „nie” może znajdować się w centrum fabuły.

W każdym razie, jeśli nagle znajdziesz się w łóżku z miłością swojego najlepszego przyjaciela, nie dręcz się rano pytaniem: „Może naprawdę tego chcę, boję się tylko wyznać?” Nie utrudniaj sobie życia. Chodzi najprawdopodobniej o doświadczenia, które są spowodowane albo przez samego „oszukanego przyjaciela”, albo nawet zdarzenia i sytuacje, które nie są z nim związane.

Alexis Konason

psycholog kliniczny

Marzenie o seksie z partnerem twojego najlepszego przyjaciela może oznaczać przekraczanie granic, rywalizację lub poczucie winy z powodu innej sprawy.

Seks z kimś, kogo nie lubisz

Tak, to też się dzieje. Przecież doznania seksualne mogą być wywołane różnymi emocjami – w tym gniewem, który jest rodzajem namiętności. „Sen zmysłowy może sygnalizować, że w rzeczywistości jesteś bardzo zły na daną osobę” — mówi psychoterapeutka Tina Tessina6 Common Sex Dreams — Decoded . „Nie rozłączaj się z tym, oddziel sen od prawdziwych pragnień”.

Seks z nieznajomym

Psycholog Ian Wallace, który napisał książkę 100 Dreams Everybody Dreams and Their True Meanings, przedstawia następujące wyjaśnienie: „Obcy zazwyczaj reprezentuje te aspekty i cechy ciebie, które wydają się dziwne lub nie do końca zrozumiałe”.

Jego lub jej twarz za maską? Najprawdopodobniej masz tendencję do ukrywania swojego talentu i wstydzisz się go pokazać w prawdziwym życiu. Chociaż podświadomie naprawdę tego chcesz.

Co by było, gdyby to był prawie najlepszy seks w twoim życiu i kiedyś się zakochałaś? Być może w rzeczywistości jesteś zbyt skupiony na technicznej stronie stosunku płciowego lub poszukiwaniu punktu G. Oto ludzka podświadomość i rzuciła ci emocje, za którymi tęsknisz. Co zrobić, gdy obudzisz się rano? Oczywiście czas zaprosić ukochaną osobę na romantyczną randkę. Wtedy spełni się Twoje piękne erotyczne marzenie – przynajmniej w części.

Dodaj komentarz