Co zrobić, gdy prezerwatywa pęknie

Prezerwatywy, nawet te najlepszej jakości, czasami pękają. Musisz być na to gotowy.

Pierwszym krokiem jest natychmiastowe zakończenie kontaktu intymnego. Po drugie – zdejmij prezerwatywę i oceń sytuację: czy pękła przed czy po wystąpieniu wytrysku? W zależności od wyników postępuj zgodnie z planem.

Co zrobić, aby zapobiec ciąży

Jeśli nie doszło do wytrysku, ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. Zwłaszcza jeśli prezerwatywa ma środek plemnikobójczy (hamujący plemniki). Jeśli prezerwatywa pęknie podczas lub bezpośrednio po wytrysku, taki lubrykant nie pomoże.

Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z problemem.

Sprawdź kalendarz

Metoda kalendarzowa antykoncepcji nie jest najbardziej niezawodną opcją, ale w niektórych przypadkach jest prawidłowa. Jest to następujące: należy obliczyć przybliżoną datę owulacji – uwolnienie dojrzałej komórki jajowej z jajnika i nie uprawiać seksu przez kilka dni przed i po nim, aby plemniki nie spotkały się z komórką jajową. Pozostałe dni z kalendarzem są uważane za „bezpieczne”.

Jeśli incydent ze złamaną prezerwatywą miał miejsce w okresie „bezpiecznym”, istnieje ponad 75% szans, że ciąża nie wystąpi.

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko, dziewczyna może:

  • Wbiegnij do łazienki i siedząc na toalecie spróbuj wypchnąć plemniki z pochwy napięciem mięśni pochwy.
  • Opłucz genitalia ciepłą wodą. Pomoże to wypłukać nasienie z warg sromowych i zewnętrznej części pochwy oraz zapobiegnie głębszej penetracji nasienia. Ale irygacja jest nie tylko bezużyteczna, ale nawet szkodliwa.Co powinienem zrobić, jeśli prezerwatywa się zepsuje? , ponieważ przy strumieniu wody ryzykujesz wypchnięcie ejakulatu do macicy.

Uwaga: metoda kalendarza jest odpowiednia tylko dla tych par, które nie są teraz pewne, czy są gotowe do poczęcia, ale generalnie nie mają nic przeciwko posiadaniu dzieci. Jeśli nie chodzi o ciebie, a ciąża absolutnie nie jest uwzględniona w twoich planach, zastosuj drugą metodę.

Dodaj komentarz