Czego seks może nauczyć, jeśli twój partner jest niepełnosprawny

Lekcja 1. Bycie sexy jest w porządku, nawet jeśli twoje ciało jest niedoskonałe.

"Jak oni to robią?" – zdrowi ludzie zawsze interesują się tym, jak osoby niepełnosprawne uprawiają seks. Czy facet na wózku nie jest sparaliżowany od pasa w dół? Jak przytulić dziewczynę bez rąk?

Brak informacji rodzi uprzedzenia:

  1. Niepełnosprawność = oziębłość. W świadomości masowej osoba z fizycznymi ograniczeniami nie może i nie powinna chcieć seksu.
  2. Proponowanie lub zgadzanie się na seks z osobą niepełnosprawną jest niemoralne.

Osoby niepełnosprawne uprawiają seks. Wiele i często. I to jest w porządku. Zrozumiesz to, jeśli wejdziesz w intymną relację z osobą niepełnosprawną.

Przekroczywszy kolejne uprzedzenia społeczne, zrobisz kolejny krok w kierunku wewnętrznej wolności. A co najważniejsze, przestaniesz się wstydzić swojego ciała. W końcu, jeśli ta osoba przezwyciężyła kompleksy i była w stanie pojawić się przed Tobą nago, to czy musisz się wstydzić swojego znamię lub nadwagi?

To, że my, jak wszyscy, kochamy się, nikomu nie przychodzi do głowy. Jeśli młody mężczyzna zobaczy piękną, niepełnosprawną dziewczynę, będzie miał szaloną myśl, ale to często koniec. Ze strachu przed nieznanym, niezrozumiałym, choć pięknym. Osoby niepełnosprawne litują się i nikt nie będzie uprawiał seksu z litości.

Znam wiele par, w których jeden partner jest niepełnosprawny, a drugi nie. Publiczność jest zaskoczona takimi parami, ponieważ są pewni, że nie mają przyszłości, seksu ani kontynuacji. Jest tylko poświęcenie i pokora. Kiedy takiemu parze rodzi się dziecko, rośnie uraza – tam nic nie działa!

To jest zwykły analfabetyzm. Niepełnosprawność nie czyni z nas wadliwych partnerów seksualnych. Z reguły nie wpływa na nasze pragnienia i możliwości w seksie.

Lekcja 2. Ważne jest, aby słuchać i słyszeć swojego partnera

Niektóre pary nigdy nie rozmawiają o swoim życiu intymnym. Ponieważ mówienie o seksie jest również tabu w moralności publicznej. Mężczyźni i kobiety ogarnia fala palącego wstydu, gdy próbują wyrazić swoje fantazje i uczucia.

Uprawianie seksu z niepełnosprawnym partnerem będzie musiało pożegnać się z niezręcznością. Bez wstępnego omówienia póz, dopuszczalnych gestów i innych niuansów jest mało prawdopodobne, że coś się ułoży.

Otwartość, kiedy obnażasz przed człowiekiem nie tylko ciało, ale i duszę, przenosi relację na nowy poziom. Zaczynasz sobie w pełni ufać, a co najważniejsze, słuchać życzeń swojego partnera.

W każdej parze między partnerami jest porozumienie i pewne porozumienia, próg zaufania, zasady są częścią życia seksualnego. Jeśli jeden z partnerów jest niepełnosprawny, do powyższego dodawane są dodatkowe warunki, które z czasem nie powodują odrzucenia.

Nieuprawianie seksu w pozycji stojącej jest jedną z podstawowych zasad partnera na wózku inwalidzkim. Ale jeśli wyobrazisz sobie, ile jest innych opcji, takie ograniczenie staje się nonsensem. Musisz się komunikować bez wahania, aby było to wygodne i „smaczne” dla obojga.

Lekcja 3. Seks nie ogranicza się do stosunku płciowego

W 1 + 1 Driss zapytał kiedyś sparaliżowanego Filipa, czy mógłby jakoś uzyskać satysfakcję seksualną. Pamiętasz, co odpowiedział Filip?

Uszy! Strefą erogenną bohatera tego wspaniałego filmu okazały się małżowiny uszne. Zamiast niepracujących części ciała osoby niepełnosprawne rozwijają wrażliwość w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Musisz je tylko znaleźć.

Uprawianie seksu z osobą, która ma fizyczne ograniczenia, uczy kreatywności. Starając się dać sobie nawzajem maksymalną przyjemność, będziecie wspólnie szukać i znajdować nieoczekiwane strefy erogenne. Zrozumiesz również, że seks to coś więcej niż stosunek seksualny.

Nie ma nic wstydliwego w seksie, jeśli odbywa się to za obopólną zgodą partnerów. Seks to ciągłe poszukiwanie nowych doznań, pozycji, stref przyjemności. Najważniejsze to nie wstydzić się oferowania partnerowi czegoś nowego i nie bać się, że zostanie odrzucony.


Ankieta przeprowadzona przez redakcję wikijak.pl wykazała, że większość naszych dzieci ma normalny stosunek do przejawów seksualności przez osoby niepełnosprawne. Mimo to trudno byłoby im zdecydować się na seks z taką osobą.

Co myślisz o „nierównym” seksie? Czy możesz nauczyć się lekcji opisanych powyżej?

Dodaj komentarz