Czego tak naprawdę mężczyźni i kobiety chcą w seksie

Naukowcy z Indiana University postanowili dowiedzieć się, jak D. Herbenick, J. Bowling i in. Różnorodność seksualna w Stanach Zjednoczonych: Wyniki z ogólnokrajowej reprezentatywnej próby prawdopodobieństwa dorosłych kobiet i mężczyzn / rzeczywistych preferencji seksualnych osób z PLoS ONE . W tym celu poprosili mężczyzn i kobiety, aby wybrali z długiej listy czynności, w które są zaangażowani i które im się podobają.

Masturbacja i seks oralny trafiły na szczyt, ale preferowano czułe zachowania seksualne. Badacze zaprzeczyli opinii, że mężczyzn odwiedzają tylko dzikie fantazje. Okazuje się, że kochają stary, dobry seks waniliowy!

Debbie Herbenick

Główny autor opracowania.

Wbrew niektórym stereotypom najbardziej atrakcyjne jest zachowanie romantyczne. Obejmuje całowanie podczas seksu, przytulanie, słodkie słowa i romantyczną atmosferę.

Wyniki te są zgodne z wcześniejszymi badaniami A. Debrot, N. Meuwly et al. Więcej niż tylko seks: uczucie pośredniczy w związku między aktywnością seksualną a dobrym samopoczuciem / Osobowość i Psychologia Społeczna Biuletyn . Okazało się, że najważniejszą rzeczą w seksie jest poczucie bliskości i uczucia.

Inne badania pokazują również, że aktywne i zdrowe życie seksualne przyczynia się do szczęścia i zadowolenia. Ale dopiero w ostatniej z nich zauważono, że taki efekt można osiągnąć, jeśli stosunek seksualny niesie ze sobą pozytywne emocje.

Oprócz fizycznego relaksu seks wzmacnia więź między partnerami. Dlatego przez kilka godzin po stosunku oboje mogą być w świetnym humorze.

Ale zostawmy na chwilę świat słodkich snów. Badanie Indiana University również podkreśla znaczenie seksu oralnego. Sondaż portalu randkowego dla osób zamężnych Victoria Milan potwierdza dane o ilości oralnej / Victoria Milan . Jak pokazują wyniki, seks oralny jest na tyle istotny, że z powodu jego braku ludzie często decydują się na zerwanie i zdradę. Mówiąc dokładniej, mówimy o 65% kobiet i 68% mężczyzn.

Wyniki badań mogą wydawać się oczywiste, ale w jakiś sposób przybliżają nas do zrozumienia ludzkich pragnień. Nie ignoruj ich. Jeszcze lepiej, częściej rozmawiaj ze swoim partnerem o tym, czego oboje chcecie. To świetny sposób na poprawę swojego życia seksualnego i ogólnie relacji.

Dodaj komentarz