Czy kobiety chcą seksu? Tak! Ale na swój sposób

Co jest nie tak z kobiecym pożądaniem seksualnym? Kobiety bolą głowy lub naczynia nie są myte. Mężczyźni obrażają się na kobiety: „Nie masz czasu na seks przez cały czas”. Kobiety czują się winne, złością się na siebie, a potem na swoich mężczyzn. Z pragnieniem kobiety wszystko jest tak. Tyle że jest… kobiecy.

Występuje znacznie rzadziej niż samiec, powstaje samoistnie.

Jaki jest Twój model seksualności, jakie jest Twoje wyobrażenie o tym, jak to się dzieje? Niech zgadnę. Nagle czujesz przypływ namiętności. Chcesz seksu. Podchodzisz do partnera, a on – jeśli sytuacja jest słuszna – też cię chce. Pieścicie się nawzajem. Podekscytować się. Jesteś jeszcze bardziej podekscytowany. Orgazm!

Taki model opisała Helen Singer Kaplan w 1979 roku. Ma trzy fazy: pożądanie, podniecenie i orgazm. Zwykle dotyczy to mężczyzn, a czasem kobiet: na początku związku, po rozstaniu lub długiej przerwie w życiu intymnym.

Ale!

Na przełomie wieków naukowcy odkryli, że w długotrwałym związku kobieta rzadko ma nagłe pragnienie.

Jeśli jesteś kobietą, to w tym miejscu odetchnęłaś z ulgą. Jeśli jesteś mężczyzną, to mam nadzieję, że również odetchnęłaś z ulgą i nie będziesz już dłużej obrażana przez swoją przyjaciółkę z powodu jej zimna.

W cyklu kobiecej reakcji seksualnej Rosemary Basson wszystko zaczyna się od powodów rozpoczęcia seksu i chęci reagowania. Nie z palącym pragnieniem znikąd. Chęć bycia responsywnym, to stymulacja seksualna, a potem tylko responsywne pożądanie, pożądanie w odpowiedzi na działania, swoje i partnera. A potem pojawia się satysfakcja emocjonalna i fizyczna.

Oprócz spontanicznego pożądania, kobieta może mieć wiele powodów do seksu :

  • wie z doświadczenia, że czeka ją przyjemność i wkrótce będzie zadowolona z tej decyzji;
  • dzieci wreszcie zasnęły, ale oboje nie są jeszcze z mężem;
  • chce poczuć emocjonalny związek ze swoim mężczyzną, poczuć się pożądaną;
  • wie, że mąż tego chce i chce go zadowolić.

Jeśli jesteś kobietą, nie oczekuj przypływu namiętności w biały dzień. Odpowiedz na inicjatywę mężczyzny lub pokaż się, a pragnienie pojawi się w trakcie działania.

Jeśli jesteś mężczyzną, pokaż ten artykuł swojemu partnerowi. 🙂 I pamiętaj, że jeśli twoja kobieta nie zaatakuje cię tuż przy piecu, na którym gotuje się barszcz, to wcale nie oznacza to, że jest oziębła i nie jesteś pożądana.

Kobiecie trudno jest „puścić głowę” i zrelaksować się

To zdumiewające, jak wiele naukowcy odkryli o nas, skanując nasze mózgi.

Kiedy mózg mężczyzny jest w spoczynku, 70% jego struktur jest nieaktywnych. Z drugiej strony, kiedy kobieta odpoczywa, 90% jej mózgu jest aktywne. Potwierdza to, że kobieta ciągle myśli, myśli, myśli.

Dr Daniel J. Amen, Mózg i miłość

Mężczyźni, spójrzcie ze współczuciem na swoje dziewczyny! Wyobraź sobie, jakie to dla nas trudne. A my jesteśmy niewinni. To są cechy kobiecego mózgu. Pomóż nam dostroić się i zrelaksować. Daj nam czas.

Kobiety, ćwiczcie umiejętność odpuszczania i relaksu. Wspaniale jest zacząć od 2 minutowej medytacji: po prostu obserwuj swój oddech i puść myśli, które przychodzą. Techniki relaksacyjne są dobre, gdy stopniowo rozluźniasz całe ciało, zaczynając od czubków palców stóp.

Pożądanie kobiet jest mniej stabilne niż pożądanie mężczyzn

Mamy system podniecenia seksualnego i system zahamowania seksualnego. Razem kontrolują naszą reakcję seksualną. Ten pierwszy obserwuje cały czas, z czego byłby tutaj podekscytowany. Drugi, przeciwnie, sprawdza okoliczności wewnętrzne i zewnętrzne: czy jest coś, w czym można by zwolnić.

Każdy z nas ma swój własny zestaw: silny, średni lub słaby system wzbudzania oraz silny, średni lub słaby system hamowania. Mają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Ale jest różnica: ogólnie mężczyźni mają silniejszy system pobudzenia niż kobiety. A u kobiet, jak można się domyślić, ogólnie układ hamulcowy jest silniejszy.

Kobiety często narzekają, że w najbardziej nieodpowiednim momencie do ich głowy wkradają się obce myśli i wytrącają z nastroju. Jeśli w domu panuje bałagan, cały nastrój znika. Kiedy dziecko lub rodzice niespokojnie śpią za drzwiami, to również rozprasza i utrudnia osiągnięcie pożądanego stanu.

To wszystko układ hamulcowy. Za trudności z podnieceniem i orgazmem odpowiada silny system hamowania, a nie, jak można by przypuszczać, słaby system pobudzenia. Jak z nią być?

Włącz wszystkie przełączniki, wyłącz wszystkie przełączniki.

Dr Emily Nagoski, „Jak chce kobieta”

Przeanalizuj, jak reagują Twoje układy wzbudzenia i hamowania. Pomyśl o jakimś szczególnie dobrym seksie. Co uczyniło go tak pięknym? Co cię podnieciło? Pomyśl o szczególnie złym. Co cię rozpraszało i dezorientowało? Zrób listę swoich osobistych bodźców i inhibitorów. Otaczaj się tym, co ekscytujące. Jeśli to możliwe, usuń to, co spowalnia.

Jeśli jesteś mężczyzną, zapytaj swoją kobietę, co sprawia, że traci erotyczny nastrój. A co, wręcz przeciwnie, jest ekscytujące .

Niektórzy z moich klientów mówili, że „zdezorientowała ich” pieszczota ucha językiem. Ale ich ludzie o tym nie wiedzą. A kobiety wstydzą się przyznać.

Przygotuj się na odkrycie czegoś nieoczekiwanego.

Krótko mówiąc, tak, kobiety chcą seksu. Na mój własny sposób. Kobiecy.

Dodaj komentarz