Czy warto wypróbować Wirth i jak się upewnić, że nie skończy się to problemami?

Wirtualny seks, cyberseks lub wirth to dowolna interakcja w Internecie mająca na celu uzyskanie erotycznej przyjemności lub seksualnego relaksu. Obejmuje:

 • sexting – wymiana wiadomości tekstowych, zdjęć lub filmów o treści erotycznej;
 • seks przez głos lub telefon;
 • erotyczny czat wideo – partnerzy spełniają swoje seksualne życzenia przed kamerką internetową.

W przeciwieństwie do oglądania pornografii w zasobach internetowych, cyberseks wymaga co najmniej jednego partnera, który jest zaangażowany w ten proces. Jednak uczestnicy nie wchodzą ze sobą w interakcje fizyczne.

Jakie są zalety Wirth i dlaczego warto spróbować

Często wirtualny seks jest uważany za „fałszywy”, co nie jest do końca sprawiedliwe. Choć wszystko dzieje się bezkontaktowo, jest to całkiem skuteczny sposób na wymianę emocji, zdobywanie nowych doświadczeń, podtrzymywanie erotycznego zainteresowania sobą i po prostu trochę pocieszenia. Ponadto Wirth ma pewną przewagę nad zwykłym seksem.

 • Pomaga parom, które są fizycznie odseparowane, w utrzymywaniu bliskich relacji. Taki seks może służyć jako rodzaj zapobiegania oszustwom.
 • Dzięki wirtualnemu nie możesz zajść w ciążę ani dostać choroby przenoszonej drogą płciową. Ten plus jest istotny dla tych, którzy nie mają jeszcze stałego partnera, a rozwiązłe związki wydają się zbyt niebezpieczne dla ich zdrowia.
 • Za pomocą cyberseksu osoby, które nie są w stanie regularnie uprawiać seksu, na przykład z powodu choroby, mogą osiągnąć orgazm i poprawić swoje samopoczucie.
 • Czasami w Internecie łatwiej jest rozluźnić się i zrealizować swoje fantazje.
 • Sexting lub flirt przez telefon to świetne preludium do romantycznej randki.
 • Wirth otwiera nieskończone możliwości odgrywania ról i transformacji. Możesz być kimkolwiek w sieci.
 • Jeśli coś pójdzie nie tak, po prostu wyloguj się z czatu. Nie musisz wytrwać do rana ani uciekać w noc, pospiesznie ubierając się w biegu.

Jakie są zagrożenia związane z wirtualnym seksem

Tak, na pewno nie dostaniesz syfilisu w Internecie. Ale możesz napotkać inne prawdziwe kłopoty. Wymieńmy kilka przykładów.

 • Twoje szczere zdjęcia lub filmy mogą być udostępniane, co z kolei wpłynie na Twoje życie osobiste i pracę.
 • Jeśli uprawiasz wirtualny seks z kimś innym niż twój stały partner, zawsze istnieje ryzyko, że osoba po drugiej stronie ekranu nie jest tym, za kogo się podaje. Zdarza się, że nie tylko wygląd i wiek nie pasują, ale nawet płeć.
 • W Internecie łatwo jest chodzić po całym miejscu, zapominając, że wciąż masz do czynienia z prawdziwą osobą. To może cię znaleźć. A to spotkanie niekoniecznie będzie przyjemne.
 • Możesz rozwinąć uzależnienie od cyberseksu. Zagrożone są osoby z niską samooceną lub różnymi zaburzeniami seksualnymi. Jak każdy inny nałóg, niezdrowy pociąg do świata wirtualnego prowadzi do zaburzeń snu, problemów w pracy i zamieszania rodzinnego.

Jak uchronić się przed kłopotami z wykonywaniem Wirth

Oczywiście nie da się ubezpieczyć się od wszystkich niebezpieczeństw, które czyhają na Ciebie w wirtualnej przestrzeni – jak w prawdziwym życiu. Ale przestrzegając niektórych zasad, nadal będziesz w stanie uniknąć niepożądanych konsekwencji z dużym prawdopodobieństwem. wikijak.pl opublikował już wskazówki dotyczące bezpiecznego sekstingu. Dodajmy jeszcze kilka rekomendacji.

Zachowaj anonimowość

Podczas wirtualnego romansu z nieznajomym używaj swojego pseudonimu, a nie prawdziwego imienia. Nie udostępniaj swojego telefonu, nie udostępniaj szczegółów swojej pracy, znajomych lub hobby. Utrudnia to śledzenie Cię w prawdziwym życiu.

Przyciemnij światła

Czy zgodziłeś się spotkać kogoś nieznanego na czacie wideo? Przygaś światła w pokoju i usuń z ramy wszystkie rzeczy, które mogą o Tobie powiedzieć więcej niż to konieczne: zdjęcia, certyfikaty, firmowe koszulki.

Pamiętaj, że wirtualne oszustwo to oszustwo.

Oszukiwanie online jest tak samo niszczące dla związku z The Truth About Online Cheating , jak tradycyjny romans na boku. Czy czujesz, że jesteś wciągany w wir wirtualnej pasji w obecności stałego partnera? Potraktuj to jako niepokojący znak, że coś jest nie tak z twoją parą i możesz chcieć zobaczyć się z terapeutą rodzinnym. Jeśli oczywiście starasz się utrzymać rodzinę razem.

Śledź uzależnienie

Jeśli flirtujesz przez telefon przez 5–6 czterech niebezpieczeństw związanych z cyberseksem godzin dziennie, ale w rzeczywistości, po latach problemów w życiu osobistym, wygląda na to, że masz uzależnienie. Możliwe, że tak jak w przypadku niewierności, potrzebujesz pomocy psychoterapeuty.

Informuj swoich znajomych na bieżąco

Załóżmy, że spotykasz się z kimś online przez długi czas i w końcu zdecydowałeś się na prawdziwą randkę. Koniecznie powiedz kilku znajomym lub koleżankom o miejscu i czasie spotkania. Zorganizuj dla nich „rozmowę testową” w określonym momencie. Wymyśl słowo kodowe, które oznacza: „Coś jest nie tak. Potrzebuję pomocy!"

Jeśli czujesz się niekomfortowo, po prostu opuść czat.

Jak każdy inny rodzaj seksu, Wirth nie jest dla wszystkich. Czasami to po prostu nie działa: nie ekscytuje, nie wywołuje emocji. Jeśli czujesz się niekomfortowo, kliknij myszką i wszystko się skończy.

Dodaj komentarz