Czym jest chwianie się i czy naprawdę przeniesie Twój seks na wyższy poziom?

Co się chwieje

Ludzie od dawna szukają sposobów na trening mięśni intymnych dla zdrowia i przyjemności: starożytne chińskie Tao seksuologii , Hindusi i Tajowie mieli takie techniki. W Europie pod koniec XX wieku popularne stały się ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy opracowane przez ginekologa Arnolda Kegla.

Wumbling to kolejny system podobnego treningu. Nazwa została sporządzona przez analogię do słowa „kulturystyka”. „Vum” oznacza „mięśnie kontrolowane przez pochwę” i jest oczywiście kojarzone z angielskim słowem kobieta – „kobieta”.

Założyciel techniki, Władimir Muranowski, nie miał wykształcenia medycznego i nie ukrywał tego, był inżynierem. Jak sam pisał , Wumbilding , autorska technika Muranivsky'ego , w młodości spotkał kobietę, która doskonale wiedziała, jak kontrolować mięśnie pochwy i zainspirowała Muranivsky'ego do uczenia innych podobnej techniki.

Czym wumbling różni się od ćwiczeń Kegla

Arnold Kegel stworzył swój system przede wszystkim do celów medycznych: do radzenia sobie z problemem nietrzymania moczu i zapobiegania wypadaniu macicy. Muranivsky i jego zwolennicy podkreślają satysfakcję seksualną kobiety i jej partnera. Być może takie podejście tłumaczy się tym, że tylko niektóre dziewczęta mają problemy zdrowotne, a odsetek tych, które chcą czerpać więcej przyjemności ze swojego życia intymnego, jest prawdopodobnie znacznie wyższy.

Ćwiczenia Kegla dla kobiet nie są ukierunkowane na mięśnie głębokie. Technika Muranivsky'ego jest wyreżyserowana przez Wumbildinga, technikę autora Muranivsky'ego na rozwijanie mięśni na całej długości pochwy, od wejścia do szyjki macicy, oraz zdolność kontrolowania ich razem i każdego z osobna.

Podczas gdy system Kegla jest rozpoznawany przez Ćwiczenia Kegla przez społeczność naukową, medycyna oparta na dowodach milczy na temat chybotania, mimo że metoda ta jest stosowana od dziesięcioleci.

Dlaczego kobiety się chwieją

Jak twierdzą autorzy metodyki, CO PRZYDATNE W WUMBUILDINGU?

 • budzi się wrażliwość;
 • orgazmy osiągane są częściej i stają się jaśniejsze;
 • wzmocnione są mięśnie dna miednicy;
 • zapobiega się wypadaniu macicy i ścian pochwy;
 • po porodzie następuje szybki powrót do zdrowia;
 • hemoroidy znikają;
 • mimowolne oddawanie moczu zatrzymuje się;
 • ból znika podczas menstruacji;
 • poprawia się układ rozrodczy i ogólny ton ciała.

Nie byliśmy w stanie znaleźć dowodów naukowych potwierdzających te obietnice.

Jak przebiegają lekcje chwiejności

Kobieta może wybrać jeden z kilku kursów w zależności od poziomu sprawności mięśni intymnych. Każdy składa się z 3-4 treningów, indywidualnych lub grupowych.

Najlepiej przed rozpoczęciem zajęć uczestniczka odwiedza lekarza ginekologa i upewnia się, że nie ma przeciwwskazań. W pierwszej sesji trener opowiada o budowie żeńskich narządów płciowych i mięśni pochwy. Każda kobieta otrzymuje ładunek uwzględniający indywidualne cechy.

Główną rolę w metodologii odgrywają specjalne symulatory, które nie są sprzedawane bez opłaty za szkolenie. Na oficjalnej stronie internetowej Wumbilding wyjaśniają PODSTAWOWE WIELOFUNKCYJNE ĆWICZENIA PNEUMATYCZNE MURANIVSKY UDOSKONALONE to jest tak: samodzielne ćwiczenia nie są wystarczająco skuteczne.

Główny trenażer pneumatyczny Muranivsky składa się z silikonowej bańki, którą wkłada się do pochwy, oraz manometru, który pokazuje siłę kompresji. Możesz ćwiczyć w luźnych dresach lub spódnicy.

Istnieją inne opcje: kulki kamienne i gumowe (podobne do zwykłych kulek dopochwowych), a nawet odpowiednik sztangi na mięśnie intymne.

Czy są jakieś recenzje na temat wumbildingu?

Technika ma wiele entuzjastycznych recenzji – jednak głównie na stronie internetowej i kanale YouTube samej Federacji Wumbling. Kobiety opowiadają Recenzje o zajęciach , jak dzięki szkoleniom po raz pierwszy nauczyły się przeżywać orgazm pochwowy, jak cudownie zaszły w ciążę i wyleczyły problemy ginekologiczne.

Dlaczego chwianie się może być niebezpieczne

Były uczeń Muranivsky'ego, Yuri Kornev, ostrzega przed zagrożeniem symulatora TP Muranivsky, że kiwanie może być niebezpieczne. Jego zdaniem te bardzo głębokie mięśnie w ogóle nie nadają się do treningu, a ćwiczenia bez starannego przygotowania prowadzą do wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej i mogą powodować wypadanie macicy, nietrzymanie moczu i hemoroidy.

Nie oznacza to, że Kornev jest całkowicie obiektywny. Ma swoje zainteresowania: promuje alternatywną metodę wzmacniania mięśni pochwy i sprzedaje własne symulatory. Ale w żadnym wypadku nie zaleca się ćwiczeń na mięśnie dna miednicy Jak używać kulek Kegla jak profesjonalista bez konsultacji z ginekologiem w następujących warunkach:

 • ból miednicy lub ostra infekcja;
 • powrót do zdrowia po porodzie lub operacji;
 • za pomocą wkładki wewnątrzmacicznej lub kubka menstruacyjnego;
 • ciąża.

Ponadto, w przypadku ostrych lub przewlekłych chorób w ostrym stadium oraz niektórych infekcji przenoszonych drogą płciową, należy zachować ostrożność.Przeciwwskazania medyczne do treningu przy każdym ćwiczeniu sportowym, a nie tylko przy treningu intymnym. I pamiętaj: jeśli mięśnie dna miednicy są przeciążone, to podobnie jak inne części naszego ciała, będą gorzej wypełniać swoją bezpośrednią funkcję – utrzymania narządów miednicy we właściwej anatomicznej pozycji.

Powinieneś się chwiać?

Kurs wirujących zajęć kosztuje teraz 15-25 tysięcy rubli za jeden dzień szkolenia i zaleca się ćwiczenie przez kilka dni. Jednocześnie skuteczności i bezpieczeństwa techniki nie da się potwierdzić w praktyce. Być może wymbling, jak każda aktywność fizyczna, poprawia krążenie krwi, a tym samym dopływ tlenu do narządów i może przynieść określone korzyści. Ale nie jest tak duża, jak obiecują autorzy metody.

Jak już powiedzieliśmy, w żadnym autorytatywnym źródle medycznym nie ma wzmianki o systemie Muranivsky'ego i zaleceniach dotyczących ćwiczenia głębokich mięśni pochwy. Ginekolodzy zgadzają się z Ćwiczeniami Kegla , że trening mięśni dna miednicy jest korzystny. Ale do tego nie trzeba poświęcać czasu i pieniędzy na specjalne treningi, ale wystarczy wykonać podstawowe ćwiczenia Kegla.

Dodaj komentarz