Czym jest orgazm miotoniczny i dlaczego nie jest gorszy od innych

Wiele włóczni zostaje złamanych wokół kobiecego orgazmu. Kiedyś nauka wątpiła w komunikat prasowy Clinical Anatomy Press: Nie ma czegoś takiego jak orgazm pochwy, że orgazm pochwowy w ogóle istnieje, a konserwatywne społeczeństwo wierzyło, że skoro kobieca przyjemność nie jest konieczna do poczęcia, nie jest ona tak ważna.

Od 20 lat upewniamy się, że kobiecy orgazm nie tylko je, ale może być inny. A jeśli zmiany łechtaczki, pochwy, a nawet odbytu nie są już dla nikogo zaskoczeniem, niewielu słyszało o miotonice.

Jak dochodzi do orgazmu miotonicznego

Na poziomie biologicznym wszystkie rodzaje orgazmów występują mniej więcej tak samo i obejmują trzy elementy:

  • przepływ krwi do tkanek narządów płciowych;
  • miotonia, czyli napięcie mięśni i późniejsze mimowolne skurcze rytmiczne;
  • ogólne podniecenie układu nerwowego.

Bez tego pierwszego mężczyźni nie mieliby erekcji, a kobiety nie miałyby nawilżonych pochw. Bez drugiego nikt nie robiłby dziwnych min i nie rozciągał skarpetek do sufitu. Bez trzeciego nie byłoby nic.

Jednak pomimo ogólnego podstawowego mechanizmu, miotonię i przepływ krwi można osiągnąć na różne sposoby.

Niektóre kobiety, nawet w dzieciństwie, przypadkowo odkryły, że mogą doświadczać przyjemnych doznań, a nawet osiągać seksualne uwolnienie poprzez skrzyżowanie lub ściśnięcie nóg.

To jest orgazm miotoniczny, jak się go nazywa Interdyscyplinarne podejście do rozumienia i leczenia zaburzeń psychicznych: mit czy rzeczywistość? w rosyjskiej praktyce seksuologicznej. Na Zachodzie istnieje na to inny termin – korgasm (od angielskich słów core – core, muscle corset – i orgasm). Wywołuje ją napięcie mięśni brzucha, miednicy i bioder, które można osiągnąć na różne sposoby: krzyżując lub ściskając nogi, jeżdżąc na rowerze, ćwicząc z liną lub kłodą, a nawet po prostu machając prasą .

Alfred Kinsey, dziadek współczesnej seksuologii, pisał o korgasmie w swojej książce z 1953 roku „ Sexual Behavior in the Human Female” . 5% kobiet, z którymi rozmawiał, twierdziło, że doświadcza orgazmu podczas uprawiania sportu. A dr Debbie Herbenick, wiodąca współczesna badaczka w dziedzinie medycyny, odkryła 61 lat później wyniki National Survey of Sexual Health and Behavior (NSSHB), Centre for Sexual Health Promotion, Indiana University , że 10% respondentów ankiety doświadczyło orgazm miotoniczny.

Może faktem jest, że ludzie stali się bardziej aktywni w sporcie? Debbie napisała nawet książkę o korgasmach, w której zauważyła: „Będziesz miał większą szansę to poczuć, gdy mięśnie są mocno obciążone. Na przykład, jeśli wykonasz tyle brzuszków lub uniesień nóg, ile możesz.

Co mówią kobiety

Zwykłe kobiety również chętnie dzielą się hackami na życie. Pracownik firmy produkującej comiesięczną aplikację śledzącą Clue, której pierwszy orgazm wystąpił podczas wspinaczki po linie, radzi :

W przypadku korgazmów najważniejsze jest ssanie żołądka. Dodatkowo wymagają powtórzeń i pewnego stopnia wyczerpania mięśni, jak w Pilates.

Dziewczyny z Reddit postanowiły nadążyć. Ktoś ma pozytywne doświadczenia:

Robię to w miejscach publicznych, kiedy mój chłopak wysyła mi różnego rodzaju wulgarne sms-y lub dokucza mi zdjęciami. Podnieca mnie i czasami mogę przyjść ze skrzyżowanymi nogami i mocno ściśniętymi.

O tak, robię to od lat. Przypadkowo natknąłem się na tę metodę o jedenastej. Naciskasz we wszystkich właściwych miejscach. Wszystko wychodzi łatwo, szybko, wygodnie i dyskretnie.

Ktoś ma po prostu fajny:

Nie mogę tego zakończyć, ale zaczynanie i zaczynanie jest więcej niż wystarczające.

Ale negatyw nie obyło się bez :

Od miesiąca próbuję przestać. Zbyt agresywny wpływ na łechtaczkę. Wygląda na to, że jestem przez to mniej wrażliwa, trudniej było mi dojść z seksu oralnego.

Mogę dojść tylko wtedy, gdy skrzyżuję i mocno ściskam nogi. Czy można to jakoś przezwyciężyć? Czy będę w stanie osiągnąć orgazm w inny sposób?

Co mówi medycyna

Orgazm miotoniczny w rosyjskiej seksuologii uważany jest za odchylenie orgazmu miotonicznego (miokompresyjnego) od normy, niedostosowanie. Tak jest w przypadku zaburzeń orgazmu u kobiet , ale przyczyny tych zaburzeń są zawsze inne.

Niektóre kobiety przyzwyczaiły swoje ciała do tego typu stymulacji – na przykład jak użytkownik Reddita, który nie mógł już osiągnąć orgazmu podczas seksu oralnego. Są też powody psychologiczne. Niepokój i wstyd, że nawykowy sposób czerpania przyjemności jest uważany za zły, mogą generalnie zniechęcić do seksu.

Badania w tym zakresie prowadzone były tylko w Ameryce, trudno więc powiedzieć, czym kierują się rosyjscy seksuolodzy, deklarując na Linie Dyskusji , że kobiety, które nie doświadczają orgazmu z penetracji „nie znały prawdziwej intymności”. Co więcej, jest tylko 17% takich doświadczeń kobiet z dotykaniem narządów płciowych, przyjemnością seksualną i orgazmem: wyniki z próby prawdopodobieństwa w USA kobiet w wieku od 18 do 94 lat .

Według ankiety przeprowadzonej przez dr Herbenicka przypadki nieprzystosowania fizycznego w wyniku wczesnych doświadczeń z korgazmem są rzadkie, a napięcie mięśni (nie nadmierne, ale normalne) jest uważane za cykl reakcji seksualnych we współczesnej seksuologii jako jeden z elementów każdego rodzaj orgazmu.

Czy to norma, czy nie?

Oparty na dowodach konsensus medyczny i zdrowy rozsądek mówią jedno: masturbacja jest normalna, jeśli promuje zdrowe życie seksualne i radość z ciała.

Jeśli orgazm miotoniczny wyparł innych i kobieta jest z tego niezadowolona, może zwrócić się do neurologa, psychologa lub seksuologa. A jeśli przyniesie to jej radość i rozjaśni jej życie, możesz po prostu się wysilić i dobrze się bawić.

Dodaj komentarz