Czym jest pieszczoty i dlaczego warto to robić regularnie

Co to jest pieszczoty

To seks o charakterze seksualnym, ale bez penetracji. Namiętne uściski, pocałunki, masaże erotyczne, lekkie figlarne dotknięcia, a nawet wzajemna masturbacja – to wszystko dotyczy pieszczot. Chociaż słowo to jest rzadko używane w życiu codziennym, większość ludzi zrobiła to przynajmniej raz.

Wiele par z czasem zapomina o tej przyjemnej praktyce. I na próżno, bo przynosi nie mniej przyjemności niż stosunek seksualny. Orgazm jest tu trudniejszy, ale jest to możliwe. Wszystko zależy od Twojej seksualności i znajomości stref erogennych – Twojej i Twojej partnerki.

Co to jest pieszczoty

Naukowcy wyróżniają trzy rodzaje Encyklopedii zachowań seksualnych, tom 2 .

1. Szyjka

Każda łasica powyżej pasa należy do tego gatunku, nie ma znaczenia – w ubraniu lub bez. W tym samym czasie genitalia nie są dotykane.

Szyja będzie szczególnie przyjemna dla osób ze strefami erogennymi w górnej części ciała: szyja, ramiona, klatka piersiowa, brzuch.

2. Powierzchowne

Jest to pieszczenie przez ubranie dowolnej części ciała, w tym poniżej talii. Ta opcja jest idealna, jeśli ty i twój partner jesteście w miejscu publicznym. Chociaż w domu, ta praktyka może być bardzo ekscytująca.

3. Głębokie

Partnerzy mogą pieścić się nago, schodzić poniżej pasa, masturbować się i używać zabawek erotycznych.

Dlaczego pieszczoty?

1. Można ćwiczyć w dowolnym miejscu

W przeciwieństwie do pieszczot penetracyjnych, pieszczoty są łatwe do wypróbowania w dowolnym miejscu. W kawiarni, kinie, ciemnym zakątku parku czy przymierzalni.

Można by argumentować, że ludzie uprawiają seks w miejscach publicznych ze względu na dreszczyk emocji. Ale jeśli zobaczysz cię podczas stosunku, będzie to co najmniej nieprzyjemne, a maksymalnie przyciągnie ich Kodeks karny Federacji Rosyjskiej za lubieżne działania Uchwała Plenum Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej z 4 grudnia , 2014 N 16 „O praktyce sądowej w sprawach o przestępstwa przeciwko nietykalności seksualnej i wolności seksualnej jednostki” , np. jeśli zostaniesz zauważony przez dzieci. Ale pocałunki i uściski raczej nie zawstydzą kogoś tak bardzo.

2. Pieszczoty są bardzo zróżnicowane

Istnieje mnóstwo opcji, które możesz wypróbować:

 • lekkie głaskanie po plecach, ramionach, biodrach, pośladkach;
 • klapki;
 • szczypanie sutków, dłoni, ud;
 • ugryzienia (tylko nie przesadzaj);
 • namiętne uściski i pocałunki;
 • pocałunki szyi, twarzy, klatki piersiowej;
 • ssanie płatka ucha;
 • częściowe rozebranie partnera;
 • ogrzewanie stref erogennych poprzez oddychanie i delikatne ich dotykanie;
 • drapanie skóry;
 • lizanie;
 • masaż.

Mogą być inne pieszczoty, wszystko zależy od fantazji partnerów.

3. Pieszczoty są bezpieczniejsze niż seks

Bez penetracji szansa zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową lub zajścia w ciążę jest znacznie mniejsza. Zagrożeni są tylko ci, którzy głęboko pieszczą i dotykają genitaliów partnera. Zarazki, które powodują choroby przenoszone drogą płciową, są ukryte w rozumieniu chorób przenoszonych drogą płciową (STD) w nasieniu, krwi i wydzielinie pochwy, bardzo rzadko w ślinie.

Aby upewnić się, że jesteś w pełni uzbrojony, oto kilka prostych wskazówek:

 • Umyj ręce przed pieszczotami.
 • Jeśli dotkniesz genitaliów swojego partnera, nie wspinaj się na swoje i nie oblizaj palców. Po głaskaniu umyj ręce mydłem i wodą.
 • Prącie lepiej pieścić w prezerwatywie, a pochwę przez lateksową serwetkę lub przeciętą prezerwatywę.
 • Podczas głębokiego głaskania użyj lubrykantu, aby uniknąć przetarcia i mikropęknięć.

4. Pomaga rozpoznać strefy erogenne partnera.

Wielu nawet nie myśli, że pieszczenie palców, płatków uszu, brzucha czy wewnętrznej strony ud może przynieść nierealną przyjemność.

Strefy erogenne są różne dla każdego. Aby twój partner był naprawdę przyjemny, musisz go poznać. Realne jest znalezienie ich tylko w praktyczny sposób, ponieważ czasami nawet sam właściciel nie wie o niektórych z nich.

Zauważ, że ten sam obszar ciała różnie reaguje na stymulację. Na przykład przygryzanie sutków może powodować dyskomfort, ale lekkie dotykanie ich ustami i rozgrzewanie oddechem – wręcz przeciwnie.

5. Odpowiedni dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na seks

Jeśli nie masz pewności co do swojego partnera lub z jakiegoś powodu nie chcesz jeszcze uprawiać z nim seksu, preferuj pieszczoty. Jest to samodzielna praktyka pieszczoty: co to jest i na czym polega i nie musi kończyć się infiltracją.

Dodatkowo pieszczoty pomogą ci lepiej poznać tę osobę. Jeśli w odpowiedzi na uczucie natychmiast wkłada ci ręce w spodnie, a ty tego nie chcesz, zastanów się, czy musisz kontynuować taki związek.

6. To świetny powód, aby wypróbować zabawki erotyczne.

Ich wybór jest ogromny i na pewno nie kończy się na dildach i wibratorach. Oczywiście można je również stosować, ale zwróć uwagę na mniej oklepane opcje stymulacji nie tylko genitaliów, ale także innych stref erogennych.

Na przykład nakładki na sutki lub zaciski, olejki do masażu, kajdanki, satynowe wstążki, pióra.

Dodaj komentarz