Czym jest suchy orgazm i czy jest szkodliwy?

Jest seks, przeżyliśmy szczyt przyjemności, ale nie widać spermy. Jeśli zdarzyło się to kiedykolwiek mężczyźnie, to jest on zaznajomiony z pojęciem suchego orgazmu.

W ścisłym języku medycznym ten incydent nazywa się anejakulacją orgazmiczną. Nawiasem mówiąc, jest też jego przeciwieństwo – anorgazmiczny wytrysk, kiedy jest sperma, ale nie ma orgazmu (pamiętajmy o młodzieńczych nocnych wytryskach), ale to już zupełnie inna historia.

Wracając do tematu: orgazm bez wytrysku, choć wygląda dziwnie, najczęściej jest bezpieczny z suchym orgazmem . Może skrzywdzić tylko tych mężczyzn, którzy chcą mieć dzieci. Ale czasami „suchość” może być objawem wyjątkowo nieprzyjemnych chorób i warto o tym wiedzieć.

Dlaczego pojawia się suchy orgazm?

Najczęściej z oczywistych przyczyn fizjologicznych. Jeśli dana osoba przeszła operację usunięcia pęcherza lub gruczołu krokowego (prostaty), jej organizm nie może już wytwarzać plemników.

Istnieją jednak również mniej oczywiste czynniki suchego orgazmu , które „wyłączają” wytrysk. Tutaj są:

  • Uszkodzenie nerwów. Dzieje się tak z cukrzycą, stwardnieniem rozsianym, urazami rdzenia kręgowego.
  • Wsteczny wytrysk. To nazwa stanu, w którym szyjka pęcherza nie zamyka się podczas orgazmu (tak jak powinno) i plemniki spływają do pęcherza, a nie tam, gdzie powinny. Nie szkodzi zdrowiu!
  • Zaburzenia genetyczne układu rozrodczego. Jeśli tak, organizm po prostu nie wytwarza wystarczającej ilości plemników.
  • Przyjmowanie pewnych leków. W szczególności za brak wytrysku mogą być odpowiedzialne leki obniżające ciśnienie krwi, leczące BPH i korygujące zaburzenia afektywne.
  • Niedobór testosteronu. Hormon ten jest niezbędny do produkcji nasienia, a jeśli jest krytycznie niski – cóż, masz pomysł.
  • Radioterapia. Stosuje się go w leczeniu niektórych rodzajów raka.
  • Niedrożność przewodu wytryskowego. Oznacza to, że kanał, którym wydostają się plemniki z penisa, jest zablokowany, a wytrysk jest po prostu niemożliwy.
  • Stres i inne problemy psychologiczne. W tym przypadku suche orgazmy są sytuacyjne: w pewnych warunkach dochodzi do wytrysku, w innych nie.

Co zrobić, jeśli masz suchy orgazm

Najpierw idziemy do lekarza. Możesz udać się bezpośrednio do seksuologa. Ale terapeuta też to zrobi: powie ci, do którego specjalisty lepiej się udać z twoim problemem.

Jeśli suche orgazmy są spowodowane wytryskiem wstecznym, zostaną przepisane leki, które pomogą utrzymać mięśnie szyi pęcherza zamknięte podczas seksu. Jeśli ejakulacja jest „wyłączana” przez przyjmowane leki, lekarz pomoże Ci znaleźć alternatywę bez nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jeśli chodzi o anejakulację psychiczną, psychoterapia pozwoli pozbyć się problemu.

I znowu ważne. Suchy orgazm nie szkodzi zdrowiu ani możliwości cieszenia się seksem z ukochaną osobą. Jeśli nie planujesz mieć dzieci i nie odczuwasz bólu, możesz zamknąć oczy na tę funkcję. Po prostu ciesz się tym.

Dodaj komentarz