Czym są kulki dopochwowe i jak ich używać

Co to są kulki dopochwowe i dlaczego są potrzebne?

Kulki dopochwowe są zarówno zabawką erotyczną, jak i symulatorem. Zostały stworzone, aby kobieta mogła poczuć 6 najlepszych kulek Kegla na wszystko, od lepszego seksu po nietrzymanie mięśni dna miednicy i pompować je.

Ćwiczenia są szczególnie potrzebne Ćwiczenia Kegla: poradnik dla kobiet , których mięśnie osłabiły się z powodu ciąży i porodu, operacji, starzenia się, nadmiernego stresu spowodowanego zaparciami lub przewlekłym kaszlem, nadwagą.

Oto kilka powodów, dla których warto używać kulek dopochwowych:

Większość kobiet, które regularnie ćwiczą, widzi pozytywne wyniki .Co to są Kegel i dlaczego powinienem je robić? za kilka tygodni lub miesięcy.

Jak wybrać kulki dopochwowe?

1. Zrozum, dlaczego ich potrzebujesz

Do masturbacji, ćwiczeń lub obu. Pod względem funkcjonalności Typy kulek ben wa wyróżniają się trzema głównymi grupami kulek.

Wibracje

W każdym z nich znajduje się wibrator, którym można sterować zdalnie lub za pomocą dołączonego przewodu. Kulki te są częściej używane jako zabawki erotyczne do masturbacji.

Co kupić

 • Silikonowe kulki wibracyjne Baile w kolorze różowym
 • Różowe silikonowe kulki wibracyjne z włosiem Baile
 • Białe plastikowe kulki wibracyjne firmy Pipedream

Do treningu mięśni

Nazywane są również kulkami Kegla. Nie posiadają wibratora i zazwyczaj są nieco większe, cięższe i sztywniejsze niż poprzednia wersja. Niektóre sprzedawane są z regulowanymi ciężarkami. Przeznaczony do ćwiczeń mięśni.

Co kupić

 • Kulki dopochwowe z systemem sterowania smartfonem od RestArt
 • Zestaw dwóch kulek dopochwowych firmy RestArt
 • Aksamitne kulki dopochwowe od Gvibe

Przesunięty środek ciężkości

Są to wydrążone maszyny z mniejszymi kulkami w środku. Małe toczą się, a ściany dużych lekko się trzęsą, stymulując pochwę podczas ćwiczeń.

Co kupić

 • Lola Toys Off-Center kulki dopochwowe
 • Zestaw kulek dopochwowych z przesuniętym środkiem ciężkości od Svakom
 • Kulka dopochwowa z przesuniętym środkiem ciężkości z zabawek Bior

2. Wybierz rozmiar i wagę

Warto zacząć od mniejszych kulek. Zabieranie dużych od razu nie jest tego warte, najprawdopodobniej poczujesz się niekomfortowo.

Jeśli zdecydujesz się na zakup maszyny do ćwiczeń z regulowanymi ciężarkami, zwiększaj je stopniowo. Nie próbuj od razu ćwiczyć z najcięższymi: trening nie będzie skuteczny, jeśli zarobisz mikro pęknięcia i łzy.

3. Sprawdź, czy jest kucyk

Początkujący lepiej wybierają piłki, które je mają. Ułatwia regulację głębokości penetracji i wydobycie symulatora z pochwy.

4. Zdecyduj się na materiał

Wybór jest spory: silikon, metale, szkło, plastik, jadeit, jaspis.

Metalowe kulki nie są odpowiednie dla początkujących: są bardzo ciężkie i zwykle nie mają ogona, aby je wyciągnąć. Szkło, plastik i kamienie nie są zbyt przyjemne w dotyku, nie wszystkim się to podoba.

Najlepszą opcją jest silikon. Kulki z niego są dość lekkie, a powierzchnia nie jest szorstka. A o taki produkt najłatwiej dbać: jest jednoczęściowy, bo ogonek jest zrobiony z tego samego materiału co piłka. W innych przypadkach ogon to po prostu sznurek, który trudno dokładnie umyć, przez co mogą się na nim gromadzić drobnoustroje.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kulek dopochwowych

W niektórych sytuacjach może to prowadzić do napięcia mięśni, łzawienia i bólu. Kłopoty pojawiają się również, jeśli nie stosujesz techniki lub wybierasz zbyt duże i ciężkie piłki.

Oto przypadki, w których musisz użyć kulek Kegla (Ben Wa) jak profesjonalista, aby skonsultować się z ginekologiem przed użyciem:

 • ciąża i okres rekonwalescencji po porodzie;
 • infekcja narządów miednicy;
 • okres rekonwalescencji po operacji ginekologicznej;
 • spirala jest zainstalowana w macicy, aby zapobiec ciąży;
 • używanie kubków menstruacyjnych na bieżąco.

Zajęcia z piłkami w takich sytuacjach są możliwe, ale tylko za zgodą lekarza.

Jak przygotować się do użycia kulek dopochwowych

1. Zadbaj o bezpieczeństwo

Używaj tylko czystych kulek. Przed użyciem należy umyć ręce i krocze ciepłą wodą z mydłem i wytrzeć do sucha. Przed włożeniem nałóż na kulki smar na bazie wody, aby uniknąć rozdarcia i pękania.

2. Włóż kulki prawidłowo

 • Połóż się tak, aby czuć się komfortowo.
 • Włóż kulkę delikatnie i powoli do pochwy. Jeśli jest wiele koralików, upewnij się, że pierwszy nie jest niewygodny przed włożeniem drugiego.
 • Wprowadź następny w ten sam sposób. Sznurek lub pętla przyczepiona do piłki powinna pozostać na zewnątrz.
 • Jeśli czujesz, że kulki zaraz wypadną, wepchnij je trochę głębiej.

Jak wykonywać ćwiczenia z kulką dopochwową

Takie treningi są podkręconą wersją klasycznych ćwiczeń Kegla, ponieważ są bardziej efektywne niż trening bez symulatorów.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyczucie mięśni dna miednicy. Aby to zrobić, wyobraź sobie, że naprawdę chcesz oddać mocz i napiąć mięśnie, jakbyś trzymał płyn. Teraz wiesz, jak to działa.

Następnie możesz rozpocząć podstawowe ćwiczenie. Wyciśnij , co to są Kegle i dlaczego powinienem je robić? mięśnie z kulkami w pochwie. Utrzymuj napięcie przez 3 sekundy, a następnie zrelaksuj się i odpocznij przez kolejne 3 sekundy. Powtórz 10 razy. Jeśli to nie zadziała, zrób tyle, ile możesz.

Po opanowaniu tego ćwiczenia przejdź do bardziej zaawansowanych. Pisaliśmy o nich już wcześniej.

Dodaj komentarz