Dlaczego ciągle chcesz seksu: 11 powodów

Wysokie libido zwykle wskazuje na dobre zdrowie. Staje się problemem, jeśli nie możesz „nabrać dość” i czujesz się nieswojo. wikijak.pl rozumie, dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego kobiety i mężczyźni ciągle chcą seksu?

Chociaż układ rozrodczy u mężczyzn i kobiet jest inaczej ułożony, przyczyny kompulsywnego pożądania seksualnego u nich mogą być takie same.

1. Energia nowych relacji

Kiedy się zakochujemy, przytłacza nas Nowa Energia relacji: co to jest i jak sobie z nią radzić / Psychology Today , czyli tak zwana energia nowych relacji. Jego źródłem jest koktajl hormonalny, który jest stale produkowany przez The Science Behind Why We Fall In Love / Health Plus / Mount Elizabeth Hospitals w mózgu kochanka. Szokujące dawki dopaminy, adrenaliny i noradrenaliny wywołują euforię. Nadmiar testosteronu u mężczyzn i estrogenu u kobiet powoduje silny popęd seksualny. Warto pomyśleć o przedmiocie nowej miłości – i właśnie tam jest podekscytowanie.

2. Brak seksu

Być może od dawna nie uprawiałeś seksu. Albo ty i twój partner macie problemy z kompatybilnością seksualną i kochacie się znacznie rzadziej, niż byśmy chcieli. A jeśli doszło do stosunku płciowego, ale punkt kulminacyjny – czyli orgazm – nie nastąpił, to jest to również obarczone obsesyjnym pożądaniem.

3. Stosowanie afrodyzjaków

Chociaż działanie wielu popularnych afrodyzjaków, takich jak czekolada i ostrygi, jest przesadzone, niektóre substancje mogą nadal zwiększać libido. Naukowo udowodnione przez S. Kottę, SH Ansari, J. Ali. Odkrywanie sprawdzonych naukowo afrodyzjaków ziołowych / Recenzje farmakognozji energetyzujące działanie szafranu, gałki muszkatołowej, migdałów indyjskich, żeń-szenia. Jeśli Twoja dieta – celowo lub przypadkowo – zawiera dużo tych pokarmów, możesz chcieć seksu częściej niż zwykle.

4. Hiperseksualność

Potrzeby seksualne każdej osoby są inne. Dlatego nie ma norm, które określałyby, czym jest dużo lub mało seksu i ile trzeba, żeby mieć rację.

Jednocześnie w 2018 r. WHO wprowadziła nową Międzynarodową Klasyfikację Chorób (ICD 11) / Światową Organizację Zdrowia do katalogu zaburzeń kompulsywnych 6C72 Kompulsywne zaburzenia zachowania seksualnego / ICD-11 dla statystyk zachorowalności i śmiertelności zachowań seksualnych. Zaburzenie to jest również nazywane hiperseksualnością, uzależnieniem seksualnym lub nimfomanią, jeśli chodzi o kobiety. Medycyna oficjalnie przyznała: problem istnieje. A ludzi, którzy ją mają, nie należy potępiać, lecz leczyć.

Objawy hiperseksualności obejmują obsesyjne myśli o seksie, utratę kontroli, nawyki seksualne, które stanowią zagrożenie dla osoby i jej otoczenia.

Tylko psychoterapeuta może zdiagnozować naruszenie. Zaleca się zwrócenie się do specjalistów w przypadkach, gdy obsesyjne pragnienia nie opuszczają Cię na sześć miesięcy lub dłużej, a ich więzy rodzinne, zawodowe i społeczne są przez nie znacząco naruszone.

Lekarze nie wiedzą jeszcze dokładnie, co powoduje hiperseksualność. Kompulsywne zachowania seksualne / Mayo Clinic zostało powiązane z brakiem równowagi hormonalnej i problemami ze zdrowiem psychicznym. Niektóre choroby, takie jak epilepsja czy demencja, mogą negatywnie wpływać na ośrodki w mózgu odpowiedzialne za zachowania seksualne.

Według statystyk, od 3 do 6% populacji jest podatnych na hiperseksualność.Nowe badanie sugeruje hormon powiązany z zaburzeniami hiperseksualnymi / Health Europa . Te wartości procentowe jednocześnie obejmowały 22 celebrytów, którzy zmagali się z uzależnieniem od seksu / CafeMom Hollywoodzkie gwiazdy Colin Farrell, Michael Douglas, David Duchovny, Charlie Sheen i Lindsay Lohan, a także najsłynniejszy golfista Tiger Woods i legendarny piosenkarz Robbie Williams.

Dlaczego kobiety ciągle chcą seksu?

Są co najmniej trzy powody. Zwiększona aktywność seksualna dziewcząt może być związana zarówno z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, jak iz rzadką chorobą.

1. Owulacja

Większość kobiet w wieku rozrodczym doświadcza gwałtownego pobudzenia seksualnego tuż przed owulacją. Zwiększony popęd seksualny podczas owulacji / Verywell Family – to znaczy, kiedy szanse na zajście w ciążę są największe. Libido osiąga szczyt przez około sześć dni. W tym czasie niektóre dziewczyny, jak sami przyznają, stają się zupełnie inną osobą, kiedy owuluję/miłość, Emma/średnia jestem po prostu „nienasycona”.

2. Ciąża

Mianowicie – drugi trymestr ciąży, czyli od 14 do 27 tygodnia. W tym okresie rozwija się ciało przyszłej mamy Jak zmienia się popęd seksualny w czasie ciąży? / MedicalNewsDzisiaj rekordowe dawki estrogenu, który zwiększa przepływ krwi do genitaliów i sprzyja uwalnianiu naturalnego nawilżenia. W rezultacie możesz chcieć seksu, jeśli nie cały czas, to bardzo często.

3. Zaburzenie uporczywego podniecenia seksualnego

To rzadkie zjawisko występuje Co to jest zaburzenie przetrwałego pobudzenia narządów płciowych (PGAD)? / Healthline u kobiet i charakteryzuje się wielogodzinnym lub nawet wielodniowym pobudzeniem narządów płciowych, niezwiązanym z pożądaniem seksualnym. Dziewczęta z tym zaburzeniem mogą doświadczać spontanicznych i powtarzających się orgazmów, które nie są łagodzone.

W tej chwili problem jest mało zbadany i w przeciwieństwie do hiperseksualności nie znajduje się na liście oficjalnych chorób. Wśród możliwych przyczyn tego zaburzenia są: Co to jest uporczywe zaburzenie pobudzenia narządów płciowych (PGAD)? / MedicalNewsDzisiaj zmiany hormonalne, cysty, choroby psychiczne i leki przeciwdepresyjne.

Dlaczego mężczyźni chcą seksu cały czas

Przeciętni mężczyźni chcą popędu seksualnego: jak wypada porównanie mężczyzn i kobiet? / WEBMD seks jest częstszy i intensywniejszy niż u kobiet – i to nie jest mit. Kilka dodatkowych czynników może łatwo zmienić „często” w „ciągle”.

1. Wiek

Poziom testosteronu , który odpowiada za atrakcyjność mężczyzn, osiąga szczyt w wieku około 17 lat. Jest za wcześnie, aby założyć rodzinę z gwarantowanym regularnym seksem. A krew wrze jak nigdy dotąd.

2. Tarcie

Ponieważ męskie genitalia znajdują się na zewnątrz, a nie wewnątrz ciała, jak kobiece, są bardziej podatne na wpływy zewnętrzne. Ciągłe podniecenie może wystąpić z powodu tego, co powoduje ciągłe podniecenie i jeśli musisz coś z tym zrobić / Healthline z powodu ocierania się o ciasną odzież lub mimowolnego dotykania.

3. Częsta masturbacja

Według badań przeprowadzonych przez Men Masturbate More Than Women, Ale to nie ma nic wspólnego z popędem seksualnym / zgiełkiem , mężczyźni masturbują się średnio dwa razy częściej niż kobiety. Pod względem godzin okazuje się, że za rok angażują się w samozadowolenie o cały dzień dłużej niż dziewczyny.

Teoretycznie masturbacja powinna przynieść wyzwolenie seksualne. Ale w niektórych przypadkach, co powoduje ciągłe podniecenie i jeśli musisz coś z tym zrobić / Healthline prowadzi do jeszcze częstszych erekcji.

4. Priapizm

Priapizm Zaburzenia erekcji i priapizm / WebMD u mężczyzn Co to jest uporczywe zaburzenie pobudzenia narządów płciowych (PGAD)? / MedicalNewsDzisiaj odpowiednik uporczywego zaburzenia podniecenia seksualnego u kobiet. Objawia się bolesną erekcją, która może trwać kilka godzin. Jednocześnie czasami nie masz ochoty na seks, ale wygląda na to, że mężczyzna jest na to gotowy.

Priapizm może wynikać z Priapism / Mayo Clinic z powodu zaburzeń sercowo-naczyniowych, nadużywania alkoholu, urazów, zaburzeń metabolicznych, stosowania niektórych leków, a nawet ukąszeń jadowitych pająków i skorpionów. W każdym razie to zjawisko jest niezdrowe i niebezpieczne. Jeśli erekcja trwa dłużej niż 4 godziny, nie ma już możliwości odroczenia wizyty u specjalisty – androloga lub urologa.

Jak pozbyć się ciągłego pragnienia seksu

Jeśli twoja sprawa nie jest dokładnie związana z zaburzeniem wymagającym pomocy medycznej, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie libido za pomocą tego, co powoduje ciągłe podniecenie i jeśli musisz coś z tym zrobić / Healthline .

  • Regularny seks. Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem, aby nie myśleć o seksie, jest regularne uprawianie seksu. Oczywiście wymaga to drugiej osoby, która jest wrażliwa na Twoje potrzeby.
  • Masturbacja. Nie trzeba często uciekać się do samozadowolenia. Jak wspomniano powyżej, może to jeszcze bardziej rozpalić. Ale od czasu do czasu łagodzenie stresu nie jest przeciwwskazane ani kobietom, ani mężczyznom. Oczywiście, jeśli przestrzegasz zasad bezpieczeństwa.
  • Ćwiczyć. Ćwiczenia to sprawdzona metoda wyładowania i odwrócenia uwagi od pożądania seksualnego. Najpierw się męczysz. Po drugie, weź hormony i chemikalia uwalniane w wyniku ćwiczeń/popsugar za prawie taką samą dawkę endorfin, dopaminy i serotoniny, jak po dobrym seksie.
  • Twórcze hobby. Rada Zygmunta Freuda jest nadal aktualna. Skieruj swoją energię seksualną na kreatywność. Przyjemność gwarantowana – zarówno z procesu, jak iz rezultatu.

Dodaj komentarz