Dlaczego nie musisz uprawiać seksu „dla zdrowia”

Wskazówki, jak uprawiać seks, aby być zdrowszym, zwykle mieszczą się gdzieś pomiędzy zalecaniem jedzenia większej ilości warzyw a zachęcaniem do regularnego chodzenia na siłownię. Aktywność seksualna jest postrzegana jako część zdrowego stylu życia. Ponadto u ludzi często diagnozuje się „nedotrah” jako synonim niewypłacalności, agresywności i histerii. Wszystko to składa się na stanowisko, że zdrowa i odnosząca sukcesy osoba jest niemożliwa bez seksu.

Problemy, których nie rozwiązuje seks

Problemy skórne

Trądzik pojawia się z nadmiaru sebum, który z kolei występuje z powodu podwyższonego poziomu hormonów androgenowych. Dlatego, aby pozbyć się trądziku w wieku dorosłym, nie potrzebujesz seksu, ale dobrego endokrynologa.

Według niektórych plemniki zajmują szczególne miejsce w arsenale środków na skórę. Często określany jest jako uniwersalny środek przeciwstarzeniowy i ujędrniający, który proponuje się rozsmarowywać na twarzy, ciele oraz stosować jako element maseczek odżywczych. Symptomatyczne jest, że zalecenia skierowane są głównie do kobiet. W rzeczywistości nasienie częściej powoduje alergiczne zapalenie skóry niż ma działanie lecznicze.

Problemy kulturystyczne

Popularne przekonanie, że seks to świetny trening, nie jest pozbawione podstaw. W wielu praktykach seksualnych występuje ruch i pewne obciążenia. Jednak częstotliwość i intensywność takiego „treningu” musi być transcendentalna, aby przyniosła namacalny efekt.

Na przykład mężczyzna traci średnio 4 kcal na minutę seksu, wydatek energetyczny podczas aktywności seksualnej u młodych zdrowych par i 9 kcal na minutę biegania. U kobiet wskaźniki te wynoszą odpowiednio 3 kcal i 8 kcal. Seks nie zaszkodzi sylwetce, ale nie ma sensu oczekiwać, że pomoże podkręcić tyłek lub uzyskać kostki ulgi na brzuchu.

Naprężenie

Seks może być pomocny jako środek zapobiegawczy. Ale to inna sprawa, gdy osoba jest już pod wpływem stresu. Pomysł usunięcia tego stanu za pomocą seksu jest teoretycznie dobry. W praktyce takie połączenie jest albo niemożliwe, albo nie prowadzi do satysfakcji.

Jak zauważa ekspert od edukacji seksualnej Emily Nagoski w swojej książce Come As You Are , 80–90% ludzi traci zainteresowanie seksem w sytuacjach stresowych. Ale jest mały procent ludzi, którzy odczuwają pożądanie w tym stanie. Jednocześnie silne i konsekwentne stresy mogą zacząć pobudzać to pragnienie, prowadzić do jego wzrostu. Wydawałoby się, że to świetna sytuacja, ale jest problem.

Stres i seks zdecydowanie nie są zabawne w połączeniu.

Emily Nagoski

ekspert ds. edukacji seksualnej, autor książek i publikacji naukowych

Po takim seksie nie ma satysfakcji i ulgi.

Zagrożenie niektórymi chorobami

Lista problemów, które popularna plotka obiecuje mężczyźnie, który zaniedbuje seks, obejmuje problemy z erekcją i jakością nasienia, zapalenie gruczołu krokowego. Przekrwienie miednicy, nieregularne miesiączki i ryzyko męskości są odnotowywane jako zagrożenia dla kobiet, które nie uprawiają seksu w swoim życiu.

Dziennikarze Daria Varlamova i Elena Foer analizują i ostatecznie obalają te mity w swojej książce . Zauważają, że w zasadzie są to „horrory”, które są sprzeczne z danymi medycyny i badań naukowych.

Dlaczego seks pod przymusem jest zły?

Brak przyjemności

Gdy napęd nie działa, niewiele zostaje z seksu. Brak nawilżenia można skorygować lubrykantem, ale dla satysfakcji równie ważne jest tło emocjonalne. Seks bez poczucia intymności i zanurzenia w tym procesie trudno nazwać dobrymi 8 kluczami do naprawdę wspaniałego życia seksualnego .

Wyczerpanie nasila się

Każdy może doświadczyć okresu psychicznego i fizycznego przeciążenia. W takich czasach seks jest często niepożądany. Próba radzenia sobie z nim wbrew zaistniałej sytuacji najprawdopodobniej doprowadzi do jeszcze większej bezsilności. Ale dobra wiadomość jest taka, że nieuprawianie seksu jest bezpieczne . Długoterminowe zdrowotne korelaty czasu debiutu seksualnego: wyniki z krajowego badania zdrowia w USA , więc nie musisz się zmuszać.

Pojawiają się dodatkowe zagrożenia

Seks do woli nie jest odporny na problemy, w każdym przypadku potrzebne będą środki ochronne. Ale jeśli się zmusisz, stosunek seksualny zamienia się w nieprzyjemny, ryzykowny proces, w którym prawdopodobieństwo zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową, HIV lub nieplanowaną ciążą nie jest tak małe. W seksie, który nie jest przyjemny, istnieje tylko ryzyko.

Poziom szczęścia spada

Wbrew utrwalonemu stereotypowi, że wysoka częstotliwość seksu poprawia nastrój, nie ma takiego związku przyczynowego. Co więcej, naukowcy przeprowadzili nawet badanie na temat Czy zwiększona częstotliwość seksualna zwiększa szczęście? zastanawiając się, czy partnerzy byliby szczęśliwsi, gdyby uprawiali seks dwa razy częściej. Zadanie to otrzymali uczestnicy eksperymentu, który trwał trzy miesiące.

Wynikiem badania był obniżony nastrój badanych. Zaczęli czuć, że seks pod przymusem to ciężka praca, w przeciwieństwie do seksu spontanicznego. Podobny, ale już nie naukowy eksperyment przeprowadziła redakcja BuzzFeed. Wnioski uczestników były podobne.

Dlaczego seks nie jest panaceum

Seks przynosi pewne korzyści 10 Zaskakujących korzyści zdrowotnych wynikających z seksu : dodaje sił, zwiększa odporność, zmniejsza liczbę przeziębień, ale nie jest to cudowne lekarstwo, które rozwiąże wszystkie problemy.

Jeśli nie chcesz uprawiać seksu z powodu stresu lub problemów zdrowotnych lub po prostu dlatego, że nie chcesz, to w porządku.

Ponadto istnieje szereg schorzeń i chorób, w których czasowa abstynencja jest warunkiem koniecznym szybkiego powrotu do zdrowia. I są bezpłciowi – ludzie, którzy nie potrzebują seksu. Nawet dowody na to, że wcześniej uważano, że są zdecydowanie pozytywne, jeśli chodzi o skutki zdrowotne seksu u osób starszych, są niespójne.Czy seks jest dobry dla twojego zdrowia? Krajowe badanie dotyczące partnerskiej seksualności i ryzyka sercowo-naczyniowego wśród starszych mężczyzn i kobiet . Nie ma więc sensu zmuszać się do tego, starając się być piękniejszym, odnoszącym sukcesy i unikającym chorób.

Dodaj komentarz