Co musisz wiedzieć o seksie po cięciu cesarskim

Dlaczego nie możesz uprawiać seksu od razu po cięciu cesarskim?

Cesarskie cięcie Cięcie cesarskie – NHS nie jest naturalnym porodem, ale pełnoprawną operacją brzuszną. Jak w przypadku każdej takiej procedury, po niej koniecznie następuje okres rekonwalescencji dla cięcia cesarskiego – Recovery – NHS . W prostych słowach: wycięte mięśnie, skóra, macica potrzebują czasu, aby goić się po urazie.

Powrót do zdrowia po cięciu cesarskim trwa zwykle dłużej niż po porodzie naturalnym.

Młoda mama będzie musiała spędzić w szpitalu około 3-4 dni, aby lekarze mogli obserwować, jak rana się goi. Kobieta zostanie zabandażowana i otrzyma środki przeciwbólowe. Być może trzeba je będzie przyjmować nawet po wypisaniu ze szpitala – niektóre matki mogą odczuwać napady bólu przez kilka tygodni. Biorąc to pod uwagę, kobieta raczej nie będzie chciała uprawiać seksu. Ale nawet jeśli pojawi się pragnienie, lekarze będą temu przeciwni.

Faktem jest, że każdy wysiłek fizyczny na mięśnie brzucha może prowadzić do rozejścia się szwów i krwawienia lub zapalenia rany. Dlatego w pierwszych tygodniach po cięciu cesarskim zdecydowanie odradza się cięcie cesarskie – Recovery – NHS :

  • odwieźć;
  • uprawiać sport i wykonywać ćwiczenia fizyczne związane z obciążeniem mięśni brzucha;
  • podnoszenie czegokolwiek cięższego niż dziecko;
  • uprawiać sex.

Kiedy uprawiać seks po cesarskim cięciu?

Zdecydowanie nie wcześniej niż 4-6 tygodni od porodu cesarskiego po porodzie. W tym okresie nacięcia i macica jeszcze się goją, możliwe jest krwawienie i inne upławy. Eksperci z Amerykańskiej Akademii Położnictwa i Ginekologii zabraniają młodej matce nawet wkładania czegoś do pochwy, czy to wibratora, czy nawet palców.

Jednak około półtora miesiąca po urodzeniu dziecka większość kobiet wraca do zdrowia i może powrócić do zwykłych rodzajów aktywności fizycznej, w tym do aktywności seksualnej.

Jest ważny niuans. Czasy regeneracji są indywidualne. Po cięciu cesarskim jedna dziewczynka poczuje się dobrze po 3-4 tygodniach. Inny, nawet po 6 tygodniach, może odczuwać dyskomfort i niepewność ruchów. Dlatego warto porozmawiać ze swoim ginekologiem o tym, kiedy zacząć uprawiać seks.

Jak sprawić, by seks po cesarskim cięciu był wygodny i bezpieczny?

Nawet jeśli kobieta czuje, że w pełni wyzdrowiała, a lekarz to potwierdzi, mogą pojawić się pewne problemy. Oto kilka zaleceń Seks po cesarskim cięciu: Wszystko, co musisz wiedzieć , co pomoże Ci uniknąć dyskomfortu.

1. Postaraj się, aby gra wstępna była jak najdłuższa i delikatniejsza

Poród i pierwsze miesiące życia dziecka to dla kobiety duży stres. Młodej mamie trudno jest się zrelaksować. Zadaniem partnera jest jej w tym pomóc.

Być może pierwszy lub dwa razy gra wstępna – delikatne uściski, pieszczoty, staranny masaż, podczas którego kobieta wsłuchuje się w swoje uczucia, poddaje się im – generalnie zastąpi tradycyjny stosunek seksualny. Bądź cierpliwy.

2. Przygotuj smar

Zmiany hormonalne po porodzie często prowadzą do suchości pochwy. Dlatego lubrykant, najlepiej na bazie wody, powinien być na wyciągnięcie ręki.

3. Zastąp seks penetracyjny minetą lub pieszczotami

Jeśli penetracja jest niewygodna lub bolesna, należy ją natychmiast przerwać. Dokładniej przełóż na alternatywną formę. Na przykład spróbuj doprowadzić kobietę do orgazmu, pieszcząc jej krocze palcami lub językiem.

4. Znajdź wygodną pozycję

Wybieraj proste pozycje, w których kobieta nie musi odczuwać ucisku na brzuchu ani napinać mięśni brzucha.

Idealną opcją jest pozycja łyżki: partner leży na boku, partner przytula ją od tyłu. To bardzo zmysłowa i delikatna pozycja, w której mężczyzna może pieścić kobiece piersi, uda i krocze, aby zwiększyć jej podniecenie.

Nie spiesz się, aby wrócić do bardziej złożonych opcji. Horsewoman, piesek, siedzenie twarzą w twarz – pozycje zdecydowanie ekscytujące i piękne. Ale dają namacalne fizyczne obciążenie podbrzusza. Idź do nich dopiero wtedy, gdy seks w pozycji łyżki stanie się tak wygodny, jak to tylko możliwe, a masz pewność, że kobieta chce więcej.

5. Obserwuj swoje uczucia

Jeśli młoda mama odczuwa ból podczas seksu, a tym bardziej, jeśli bolesne odczucia nie zmniejszają się, a jedynie nasilają z każdą kolejną próbą, należy jak najszybciej udać się do ginekologa. Dyskomfort może być spowodowany stanem zapalnym, pochwą i innymi nieprzyjemnymi stanami. Ważne jest, aby zdiagnozować je na czas i zacząć je leczyć.

Dodaj komentarz