Francuski pocałunek: instrukcje użytkowania

Francuski lub głęboki pocałunek różni się od zwykłego niezbędnego użycia języka, co nadaje temu procesowi szczególnej intymności.

Kto wynalazł francuski pocałunek

Sam termin został wymyślony przez Brytyjczyków na początku XX wieku. Wszystko erotyczne i zmysłowe kojarzyło im się z sąsiednim krajem. Według jednej wersji zwyczaj całowania języków przynieśli na wyspy brytyjscy żołnierze, którzy wrócili z I wojny światowej. Wojownicy byli zszokowani namiętnością francuskich dziewcząt i nie mogli już inaczej całować swoich narzeczonych.

W samej Francji ten rodzaj intymnej komunikacji nazywano „pocałunkiem z językiem”, „pocałunkiem kochanków”, a nawet „pocałunkiem florenckim” – nawiązując do namiętności florentyńczyków.

Co się dzieje podczas francuskiego pocałunku

Zakochanym, pogrążonym w głębokim pocałunku, może się wydawać, że czas się zatrzymał, a świat się zatrzymał. Tymczasem zachodzą z nimi następujące ważne procesy.

Wymiana bakterii

Podczas długiego pocałunku partnerzy przesyłają Pocałunki przekazują sobie nawzajem 80 milionów bakterii około 80 milionów bakterii. To jednak nie tak dużo, biorąc pod uwagę, że w jamie ustnej żyją miliardy mikroorganizmów. Oczywiście możesz się przeziębić, jeśli ktoś z was jest chory. Ale, co dziwne, wymiana bakterii pomaga wzmocnić układ odpornościowy – łącząc różne mikroorganizmy, lepiej radzą sobie z infekcjami w przyszłości.

Ocena zgodności

Jakość pierwszego głębokiego pocałunku może wpłynąć na przyszłość związku. Przynajmniej kobiety Badanie możliwych funkcji całowania w związkach romantycznych przywiązuje do tego dużą wagę. I jest na to naukowe wyjaśnienie. Kontakt ust i języka pomaga dziewczynom odczytać informację genetyczną Wywrotowej Mocy Pocałunku i podświadomie określić, jak zdrowe będzie potomstwo danego mężczyzny.

Synchronizacja aktywności mózgu

Inne badanie pokazuje, że sieci hipermózgowe wspierają romantyczne pocałunki u ludzi , że całowanie z językami ustawia partnerów na tych samych falach. Ich aktywność mózgowa jest zsynchronizowana, dzięki czemu łatwiej im się rozumieć.

Zużycie kalorii

W ciągu jednej minuty namiętnego całowania spalasz od 5 do 26 kalorii Filematology: The Science of Kissing . Dla porównania, czyste szczotkowanie ust pozwala zaoszczędzić tylko 2-3 kalorie w tym samym czasie. Czyniąc to, używasz od 23 do 34 mięśni twarzy. I do 112 mięśni w innych częściach ciała, w zależności od tego, jak pracujesz rękami i jak mocno naciskasz na siebie.

Jak prawidłowo całować po francusku

W sztuce całowania, podobnie jak w innych sprawach miłosnych, nie może być twardych i szybkich zasad. Ale jeśli nadal potrzebujesz instrukcji krok po kroku, od których możesz zacząć, to oto ona.

  1. Zamknij oczy, otwórz trochę usta i najpierw delikatnie dotknij ust swojego partnera lub partnerki.
  2. Ciesz się tą pierwszą chwilą intymności, ssąc sobie nawzajem usta. Delikatnie, ale zdecydowanie zwiększaj nacisk.
  3. Kiedy zdasz sobie sprawę, że twój partner poddaje się presji i nie odpycha cię, użyj języka. Najpierw wsuń trochę do ust, drażnij czubkiem języka, dotknij podniebienia. Jeśli reakcja jest pozytywna, postępuj z większą pewnością.
  4. Przekaż inicjatywę. W trakcie całowania odsuń nieco język i pozwól drugiemu robić to, co lubi. A potem znowu zaatakuj.
  5. Nie odchodź za daleko. Niepożądane jest przyklejanie języka do gardła. I dlaczego? Jama ustna jest ciągłą strefą erogenną, czyli żyznym polem do eksperymentów.

Aby wszystko przebiegało bez zarzutu, staraj się unikać typowych błędów w całowaniu. A jeśli wątpisz w swoje umiejętności, ćwicz z wyprzedzeniem na dłoni lub owocach z warzywami.

Dodaj komentarz