Jak długo powinien trwać seks i jak wpłynąć na jego czas trwania

Co uważa się za normalny czas trwania

Według ankiety przeprowadzonej przez seksuologów seks waginalny trwa zwykle od trzech do siedmiu minut. „Zbyt krótki” to akt trwający 1-2 minuty, a „za długi” – od 10 minut do pół godziny. „Pożądany” czas trwania to 7-13 minut.

Większość badań skupia się na czasie, jaki zajmuje mężczyźnie wytrysk podczas penetracji pochwy. Nie jest to jednak jedyny rodzaj współżycia seksualnego, a powyższe dane nie uwzględniają gry wstępnej, dotykania, seksu oralnego i analnego, które w różnych kombinacjach są niezbędne do osiągnięcia orgazmu obojgu partnerom.

Dlatego „normalny” czas trwania seksu zależy od tego, co dokładnie masz na myśli przez ten proces.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko penetrację pochwy, to kilka minut. Choć w tym przypadku są zastrzeżenia, bo tę opcję można zrealizować nie tylko kosztem penisa. I w ogóle nie ma danych na temat średniego i pożądanego czasu trwania seksu analnego.

Ponadto czas trwania zależy również od tego, co chcesz otrzymać. Niektóre pary lubią powolny i zmysłowy seks, inne szybki i intensywny. Również te preferencje mogą się zmieniać w zależności od nastroju i okoliczności. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że proces powinien być przyjemny dla obu partnerów, a nie gonić po określonym czasie.

Dodaj komentarz