Jak dobrać idealny tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to must-have każdej kobiecej kosmetyczki. Zastanawiasz się, co sprawiło, że ten kosmetyk jest tak popularny? Oczywiście chodzi o efekt, jaki zostawia, czyli długie, gęste i podkręcone rzęsy, które tworzą hipnotyzujące spojrzenie. Już jedna warstwa tuszu do rzęs skutecznie odmieni wygląd oczu – nawet bez użycia innych produktów do makijażu. Marzysz o takim efekcie? W takim razie dowiedz się, jak wybrać idealny tusz do rzęs!

Jakie są rodzaje tuszu do rzęs?

Wybór tuszu do rzęs zacznij od dobrania odpowiedniego rodzaju. Produkty, które znajdziesz w drogeriach, mają nie tylko różne formuły, ale też wyróżniają się odmiennym zastosowaniem. Dzięki temu tusz do rzęs jest w stanie sprostać tak wielu oczekiwaniom, a nawet sprawić, że drobne rzęsy zostaną wydłużone czy proste włoski będą efektownie podkręcone. Popularnością cieszą się również wodoodporne formuły, które zapewnią Ci doskonały look nawet jesienią, zimą czy po prostu podczas wzruszającego wydarzenia. Dowiedz się, czym wyróżniają się poszczególne rodzaje tuszów, a na pewno znajdziesz idealny kosmetyk.

Wydłużający tusz do rzęs

Jednym z najchętniej wybieranych tuszów do rzęs jest ten z wydłużającą formułą, która doskonale sprawdzi się do rzadkich i krótkich włosków. Bardzo często w swoim składzie mają włókna jedwabiu, które osiadają na końcach rzęs, co sprawia, że optycznie wydają się znacznie dłuższe. Efekt ten zapewnia także specjalna szczoteczka z gęstym włosiem, która szybko i obficie pokrywa preparatem włoski rzęs.

Pogrubiający tusz, który dodaje rzęsom objętości

Wiele kobiet z chęcią decyduje się na pogrubiające tusze do rzęs, które dodają włoskom naturalnej objętości – bez przesadnego efektu, jaki tworzą sztuczne rzęsy. Bardzo często pogrubiające tusze mają w składzie silikony, woski i pigmenty, które mają za zadanie przyciemnić włosków. Tym samym optycznie dodają widocznej objętości. Zwróć jednak uwagę na to, że dodatek silikonów może z czasem osłabiać naturalną strukturę włosków – szczególnie jeśli są dość słabe. W takim przypadku lepiej, jeśli będziesz korzystać z pogrubiającego tuszu jedynie okazjonalnie.

Podkręcający tusz do rzęs

Cechą wyróżniającą podkręcające tusze do rzęs jest nieco gęstsza konsystencja produktu. Dzięki temu jest w stanie pięknie unieść włoski, otworzyć spojrzenie i sprawić, że oczy będą wydawały się większe i bardziej zaokrąglone. Zazwyczaj taki efekt dodatkowo wzmacnia specjalna, zakrzywiona szczoteczka.

Wodoodporny tusz 

Potrzebujesz maksymalnej trwałości? W takim razie postaw na wodoodporny tusz do rzęs, który dodatkowo może mieć właściwości unoszące, podkręcające czy pogrubiające. Najczęściej wodoodporne formuły opierają się na woskach i olejach. Poza tym są w stanie poradzić sobie nie tylko z deszczem czy śniegiem, ale również aktywnością fizyczną, potem, przecieraniem oczu, a nawet kontaktem z wodą.

Najpopularniejsze rodzaje szczoteczek do rzęs

Będziesz absolutnie zadowolona z efektu, jaki tworzy tusz do rzęs, gdy zwrócisz również uwagę na to, jaka szczoteczka została dołączona do produktu. W końcu ma duży wpływ na efekt, jaki uzyskasz przy pomocy danego produktu, a do tego sprawi, że włoski nie będą się sklejały. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze szczoteczki:

  • silikonowe – dobrze oddzielają rzęsy, są trwałe i higieniczne;
  • klasyczne szczoteczki – wersje z grubym włosiem dodają rzęsom gęstości;
  • szczoteczki w kształcie grzebienia – są dobre do krótkich i rzadkich włosków, optycznie wydłużają rzęsy;
  • okrągła szczoteczka – można ją nakładać na wiele sposobów, dodaje objętości i idealnie pokrywa włoski.

Dodaj komentarz