Jak kobiety faktycznie postrzegają seks

Wiele kobiet uwielbia seks i uważa go za najgłębszą manifestację miłości i więzi. Ale ich sposoby postrzegania i wyrażania seksualności mogą się różnić od tego, jakie mają mężczyźni. Oto najczęstsze z tych funkcji.

Seks zaczyna się od głowy

Dla mężczyzn często frustrujące jest to, że ciało kobiety nie jest natychmiast pobudzone. Chodzi o różnicę hormonalną: testosteronu, który odpowiada za pożądanie fizyczne u obu płci, jest znacznie mniej u kobiet niż u mężczyzn, dlatego gdy jego ciało już głośno krzyczy, tylko cicho szepcze.

Katalizatorem kobiecego podniecenia są fantazje i wspomnienia namiętnego seksu.

Z tego powodu w momencie nawiązania związku i zakochania się , gdy kobieta ciągle myśli o nowym partnerze, łatwo się podnieca i wykazuje duży apetyt seksualny.

Seks polega na chęci bycia pożądanym

Badaczka seksu Meredith Chivers mówi: „Bycie poszukiwanym to orgazm”. Widząc atrakcyjnego mężczyznę, kobieta może poczuć trochę podekscytowania na samą myśl „Czy on myśli, że jestem gorący?” Ten sam schemat działa w związkach: głód seksualny partnera prowokuje odpowiednie fantazje w głowie kobiety (do czego to prowadzi, opisane powyżej).

Dlatego obaj mężczyźni oczekują dużo seksu w małżeństwie, więc kobiety oczekują obfitości romansu, co oznacza dla nich zainteresowanie ze strony partnera.

Pragnienie i reakcje nie są stabilne

Większość kobiet kocha seks, ale ich pożądanie może łatwo zniknąć z powodu zmęczenia, urazy, problemów fizjologicznych, bólu czy menopauzy.

Kobiety często kładą się spać skłonne do seksu, ale jeszcze nie doświadczają podniecenia – trzeba je podniecić. Biorąc to pod uwagę, droga do szczytowego pobudzenia może być trudna i może zająć do 45 minut.

Regularne orgazmy również nie są tak powszechne wśród kobiet (w porównaniu z mężczyznami), ale są niezbędne, aby podtrzymać ogień. Tak więc, jeśli mężczyźni kochają różnorodność, to wiele kobiet jest gotowych preferować sprawdzone metody, które gwarantują im przyjemność.

Seks jest zależny od kontekstu

Większość kobiet zapoznaje się z seksem podczas masturbacji, ale są też takie, które rozpoczynają swoje życie seksualne natychmiast od stosunku. Z powodu nieudanych lub wręcz traumatycznych pierwszych doświadczeń seksualnych mogą stracić zainteresowanie sferą intymną. Ale to tylko reakcja obronna.

Harmonia w życiu intymnym kobiety bezpośrednio zależy od poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego i komfortu emocjonalnego. Romans i uwodzenie to sposoby, w jakie mężczyzna może je zademonstrować i stworzyć odpowiedni kontekst seksualny.

Seks jest tylko częścią miłości

Seks, rozmowy, spacery, wspólna praca, zarządzanie domem i rodziną jako zespół, uroczystości, prezenty i uczucia to składniki miłości do kobiet. Seks jest jednym z nich, ale nie najważniejszym. Może być wynikiem ciepła, jakie kobieta odczuwa w związku, ale niekoniecznie jest źródłem tego ciepła. Mężczyźni powinni wziąć to pod uwagę.

Seks jest przejawem miłości

Kobieta absolutnie nie jest zobowiązana do seksu, kiedy nie chce, ale czasami potrafi zaspokoić potrzebę seksu swojego partnera, nawet jeśli sama nie jest zbyt usposobiona. W ciepłym i przyjaznym związku nie jest to poświęcenie, ale prawdziwy dar miłości. Dodatkowo, mimo że kobiety chcą doświadczyć tego samego podniecenia przed seksem, co mężczyźni, czasami pojawia się to w trakcie.


Oczywiście kobiety i mężczyźni różnią się od siebie, ale te różnice nie są tak duże. Możemy mieć nieco inne postrzeganie seksu, ale razem dążymy do intymności emocjonalnej i seksualnej. Jest kluczem do namiętnego związku.

Dodaj komentarz