Jak prawidłowo odmówić partnerowi seksu

Mówienie otwarcie o swoim braku pragnienia nie jest najlepszą opcją. Umiejętność odmowy to przydatna umiejętność, ale nie zawsze trzeba jej używać, zwłaszcza w tak intymnym momencie. Kilka następnych wskazówek pomoże ci lepiej nie brzmieć niż jakiekolwiek tak.

1. W żadnym wypadku nie zgadzaj się na seks bez chęci

Po pierwsze, partner to poczuje. Chociaż zaspokoisz jego namiętny impuls, jest mało prawdopodobne, że będzie ci szczerze wdzięczny. Bardziej prawdopodobne jest, że poczuje się zraniony. Lub może również wyrazić swoje roszczenia wobec Ciebie.

Po drugie, nie tylko nie będziesz się dobrze bawić, ale będziesz też zirytowany napaścią seksualną ze strony partnera. To może sprawić, że będzie dla Ciebie mniej atrakcyjny.

Seks bez wzajemnej zgody zamienia się w rutynę i rujnuje związek. W żadnym wypadku nie zgadzaj się na coś takiego.

2. Podaj przyczynę swojej niechęci

Nie musisz cały czas chcieć seksu. A także nie muszą synchronizować swojego pragnienia z pragnieniem partnera. Nie ma w tym nic dziwnego i obraźliwego. Ale kiedy twój partner, żartobliwie uśmiechając się, gryzie cię w ucho, zdanie „Nie chcę seksu. I to jest w porządku!” zabrzmi bardzo obraźliwie.

Lepiej znaleźć jakiś godny powód swojej niechęci i wypowiedzieć to: „Jestem trochę zmęczony (a)”, „Miałem ciężki dzień”, „Moje zapasy testosteronu wyschły pod ciężarem 100-kilogramowej sztangi w siłownia”, „byłem cały dzień podłoga jest mydłem, plecy się nie wyginają”, „mam PMS”. Wszystkie te frazy brzmią lepiej niż tylko odrzucenie.

Uzasadniona niechęć jest lepsza niż zwykła niechęć, ponieważ w tym drugim przypadku sam partner znajdzie przyczynę. I znajdzie to w sobie.

3. Uśmiechnij się, gdy zostanie odrzucony.

Dobre nastawienie, podobnie jak postawa negatywna, jest natychmiast odczytywane na poziomie gestów. Jeśli mamroczesz coś o zmęczeniu z niezadowoleniem, nie da się uniknąć walki. Ale jeśli pokażesz całym swoim wyglądem, że pieszczoty są dla ciebie przyjemne, chciałbyś je kontynuować, ale z obiektywnych powodów jesteś zmuszony je przerwać, twoja połowa nawet nie zrozumie, że jej odmówiono.

Zaufaj mi, uśmiech czyni cuda. Zapamiętaj zasadę: „W każdej nieprzyjemnej sytuacji uśmiechaj się”.

4. Zachowaj seks na później

„Odłóżmy to na kilka godzin”, „Najpierw trochę odpocznę” – te frazy nie są całkowitą odmową. Będzie super, jeśli po jakimś czasie naprawdę będziesz chciał uprawiać seks.

Jeśli nie, odłóż to na później. W tym czasie pasja twojego partnera opadnie.

5. Powiedz coś miłego

Wszystko, co sprawia Twojemu partnerowi przyjemność, której nie dostanie z seksu. Zrekompensuj endorfiny wynikające z seksu komplementem naładowanym emocjonalnie. Zadeklaruj swoją miłość lub powiedz, że cieszysz się, że jesteś razem.

Okaż swoje uczucia, czułość i spraw, by było to szczere. Wtedy Twoja druga połówka po prostu nie będzie miała szansy się obrazić lub wyrazić niezadowolenia.

6. Zasnąć

Możesz udawać, że śpisz. Ta metoda czasami pomaga. Zwłaszcza jeśli zrobisz to po wykonaniu powyższych punktów.


Co się stanie, jeśli niechęć pojawi się często, a seks zamieni się w uroczyste wydarzenie na skalę Nowego Roku? Codzienne przestawianie na później nie pomoże. W takim przypadku powinieneś pomyśleć o tym, jak urozmaicić swoje życie seksualne. Takie metody na szczęście istnieją.

Dodaj komentarz