Jak prawidłowo uprawiać seks

W seksie nie ma reguł, ale istnieją życzenia oparte na zdrowym rozsądku i badaniach naukowych. Być może niektóre z naszych zaleceń będą wydawać się oczywiste. Doświadczenie pokazuje jednak, że czasami pomocne jest przypominanie sobie o najprostszych rzeczach.

Nie traktuj seksu zbyt poważnie.

Oczywiście seks jest ważną częścią naszego życia. Wzmacnia zdrowie, poprawia sen i poprawia nastrój. Ale jeśli zbyt poważnie podchodzisz do intymności – powiedzmy, jako użytecznej procedury leczniczej, w której wszystko powinno być idealne i sterylne – wtedy całkowicie tracisz spontaniczność.

Element gry opuszcza łóżko. Stajesz się zbyt wymagający wobec siebie i swojego partnera. W rezultacie zamiast przyjemności i korzyści pojawia się niezadowolenie i frustracja.

Shannon Chávez

psycholog i terapeuta seksu

Nie musisz być perfekcjonistą w kwestii seksu. Odłącz głowę i myśl o tym jak o grze, której jedynym celem jest przyniesienie i dobra zabawa.

Odłącz smartfony

Zabierasz zasilany smartfon do sypialni? Prawdopodobieństwo, że spędzisz godzinę przed pójściem spać z urządzeniem w ręku, jest dwukrotnie większe niż szanse na romantyczny stosunek z połową leżącą obok ciebie. Oto wyniki badania No More Pillow Talk: Telefony w łóżku zbierają żniwo w związku, badania Sex Lives przeprowadzonego wśród Amerykanów.

25% ankietowanych przyznało, że ekran smartfona (wcale nie twarz ukochanej osoby) to ostatnia rzecz, jaką widzą przed pójściem spać. 55% rozumie, że zbyt bliski kontakt z gadżetem obniża jakość ich życia intymnego. A 35% twierdzi, że seks bardzo ucierpiał z powodu „dodatkowej trzeciej” – smartfona.

Wniosek? Jeśli nie jest możliwe (lub siła woli) wyłączenie telefonu komórkowego do rana, to przynajmniej przełącz go w tryb „Nie przeszkadzać”. I wyślij z wyprzedzeniem życzenia na dobranoc wszystkim znajomym online.

Znajdź czas na grę wstępną

To, jak dobry będzie seks, zależy w dużej mierze od gry wstępnej. A gra wstępna jest prawie tak samo ważna dla mężczyzn, jak dla kobiet. Według badań, jak długo powinna trwać gra wstępna? Mężczyźni i kobiety faktycznie zgadzają się w tej sprawie, wynika z badań , miłośnicy obu płci potrzebują 18-19 minut, aby odpowiednio się rozgrzać. Jednak z powodu braku czasu lub zniecierpliwienia któregoś z partnerów gra wstępna trwa średnio 11-13 minut.

Rozmawiaj o seksie

Wiele – zwłaszcza kobiet – jest zdezorientowanych intymnymi rozmowami. Trudno dzielić się swoimi najskrytszymi pragnieniami nawet z ukochaną osobą, mimo że od kilku lat śpisz w tym samym łóżku. Jednak jedynym sposobem na seks, o jakim marzysz, jest rozmowa o tym.

Dodaj komentarz