Jak spełnić swoją fantazję seksualną: 9 wskazówek dla niezdecydowanych

Psychoterapeutka i seksuolog Vanessa Marin opowiedziała o głównych rzeczach, które pomogą Ci zrealizować Twoje pragnienia.

1. Nie spiesz się

Motywatory z Internetu sprawiają, że mniej myślisz, robisz więcej i generalnie opuszczasz swoją strefę komfortu w każdy możliwy sposób. Ale nie kupuj tego, jeśli chodzi o fantazje seksualne. Daj sobie czas na przemyślenie i zdecyduj, jak dobrze się czujesz, dostosuj się do właściwej fali.

Jest to szczególnie konieczne, jeśli związek z partnerem zaczął się niedawno i dopiero pojawia się między wami zaufanie.

2. Bądź otwarty!

Nawet jeśli fantazja nie opuściła Cię od wielu lat, może być trudno po prostu o niej mówić. Najbardziej niewinne pragnienia bywają czasem krępujące i krępujące, ponieważ sama ich obecność czyni cię bezbronnym. Powstaje wiele pytań: jak zareaguje na to partner? A jeśli się śmieje? Czy pomyśli, że jestem zboczeńcem? Jest to szczególnie trudne w przypadku fantazji, w których sam nie jesteś pewien.

Ważne jest, aby przypomnieć sobie, że twoje pragnienia mają znaczenie i że poznawanie ich jest jednym z głównych aspektów zrozumienia własnej seksualności. Nie zapominaj, że jednocześnie powinieneś otwarcie podchodzić do fantazji partnera, starając się je przemyśleć.

Dzielenie się skryptami seksualnymi z głowy wymaga odwagi. A fakt, że dzielą się z tobą tymi informacjami, mówi o zaufaniu.

3. Fantazjować podczas masturbacji

Jednym z najłatwiejszych sposobów sprawdzenia, czy osobiście lubisz tę fantazję, jest granie w nią podczas masturbacji. Znajdź odpowiedni film lub od razu podłącz swoją wyobraźnię. Chwila prawdy nadejdzie, gdy włączysz się w scenariusz seksu. Może się okazać, że z zewnątrz fantazja wygląda atrakcyjnie, ale nie ma w niej miejsca.

Jeśli skrypt pomyślnie przeszedł testy, możesz pomyśleć o przełożeniu go na rzeczywistość.

4. Zacznij od brudnej rozmowy

Sama sprośna rozmowa jest dobrą grą wstępną, aby zobaczyć, co myślisz o kolejnym kroku. W gorącym e-mailu lub rozmowie omów swoje działania tak, jakbyś już rozpoczął seksualny scenariusz. Powiedz nam, jak jesteś ubrany, gdzie jesteś i co robisz.

Bezczelna rozmowa albo sprawi, że będziesz chciał więcej, albo wyjaśni, że pomysł wygląda atrakcyjnie tylko w twojej głowie.

Możliwe też, że zatrzymasz się tylko na brudnych rozmowach, zadowalając się takim sposobem na podgrzanie swojego życia seksualnego. Na przykład pary monogamiczne mogą mówić o seksie w trójkącie jako grze wstępnej, pozostając sobie fizycznie wiernymi.

5. Rób małe kroki

Jeśli fantazja zdała egzamin z masturbacji i sprośnych rozmów, czas wprowadzić ją w rzeczywistość. Ale nie powinieneś się spieszyć i próbować od razu uruchomić całą operację. Zamiast wskakiwać do głębokiej studni, zejdź do niej po schodach.

Spróbuj dowiedzieć się, co ty i twój partner lubicie w fantazji. Baw się centralnym elementem bez kończenia całego scenariusza.

6. Zidentyfikuj swoje obawy

Jeśli denerwujesz się myślą o spełnieniu swojej fantazji, zastanów się, co dokładnie powoduje Twój niepokój, na jakim etapie coś może pójść nie tak. Po zidentyfikowaniu problemu zastanów się, w jaki sposób możesz zmienić scenariusz, aby nie stawić mu czoła.

Na przykład, możesz być podniecony przez pomysł uprawiania seksu w miejscu, w którym możesz zostać złapany. Ale naprawdę martwisz się, że ktoś na zewnątrz może zobaczyć cię nago. W takim przypadku możesz zacząć od zamykanego pokoju w zatłoczonym miejscu.

7. Postaw bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Bezpieczeństwo i troska o partnera są ważnymi czynnikami w tradycyjnym seksie, ale w realizacji fantazji ich znaczenie podwaja się. Wszyscy uczestnicy powinni być w stanie wyraźnie zgłosić dyskomfort fizyczny i psychiczny oraz natychmiast zakończyć proces.

Zwróć szczególną uwagę na dominujące i uległe fantazje, w których dyskomfort jednej strony jest częścią gry.

Fantazja o gwałcie ma więc niewiele wspólnego z samym gwałtem, ponieważ w jego głowie „ofiara” ściśle kontroluje „agresora”, zmuszając go do działania w jej interesie. Dlatego w takich grach powinny znajdować się słowa zatrzymania, na które trzeba pilnie zareagować.

I oczywiście zdezynfekuj wszystkie zabawki i sprzęt oraz przeczytaj dla nich instrukcje.

8. Rozważ najgorszy scenariusz

Wyobraź sobie z góry, jak nieudana fantazja seksualna może zakończyć się w twoim związku. W niektórych przypadkach zrozumiesz, że nie zagraża to niczym poważnym: po prostu spróbujesz czegoś, co ci się nie podoba. Na przykład po dwóch uderzeniach pasem partner powie: „Hej, to wcale nie jest ekscytujące!” – i po prostu zapominasz o tym odcinku.

W innych przypadkach stawki mogą być wyższe. Gry z udziałem osób trzecich są szczególnie zagrożone. Jeden z partnerów może się ochłodzić, widząc szczególny entuzjazm swojej połowy, skierowany nie na niego. I ochłodzić się nie tylko ucieleśnieniem fantazji, ale także ukochanej. W takim przypadku możesz zaplanować wizytę u psychologa specjalizującego się w takich sprawach, który pomoże określić potencjalne reakcje, zanim będzie za późno.

9. Nie naciskaj

Realizacja scenariusza seksualnego może, ale nie musi być lubiana. I to jest w porządku. Dlatego warto wcześniej omówić ze swoim partnerem, że każdy z was, nawet inicjator, ma prawo zatrzymać się w tym procesie, ponieważ fantazja ostatecznie zamieniła się w dynię. A nawet jeśli wszystko poszło dobrze, nie musisz na bieżąco wprowadzać do swojego życia seksualnego nowej praktyki.

Nie zapominaj, że oboje macie prawo odmówić sobie nawzajem spełnienia swoich fantazji.

Partner powinien mieć prawo wyboru. Perswazja, manipulacja, ultimatum i bezpośrednia presja pozbawiają go tego prawa i generują przemoc w związku.

Wstępne umowy pomogą zachować zaufanie i dzielić się fantazjami seksualnymi w przyszłości, nawet jeśli coś pójdzie nie tak z tym konkretnym.

Dodaj komentarz