Jak sprawdzić zgodność seksualną swojej pary?

Zgodność seksualna? Czy to wtedy, gdy w łóżku wszystko jest idealne?

Nie całkiem. W związkach i seksie lepiej całkowicie odejść od koncepcji ideału. O wiele ważniejsze jest rozpoznawanie pragnień, fantazji i temperamentów: własnych i partnera. Ich zbiegiem okoliczności jest zgodność seksualna.

W tym samym czasie twoje seksualne przejawy mogą, ale nie muszą być takie same. Na przykład oboje lubicie uprawiać seks w jasnym świetle – świetnie, jesteście w tym względzie kompatybilni. Jednocześnie, jeśli jedno z was uwielbia dominować, a drugie uwielbia być posłuszne, jest to również kompatybilność.

Zdarza się również niezgodność. Wpływ zgodności seksualnej na satysfakcję seksualną i ze związku w próbie młodych dorosłych par heteroseksualnych jest inny: rzeczowy i zmysłowy. Faktyczna niezgodność jest samą różnicą preferencji. Zmysłowe – brak dialogu o pragnieniach, bliskość w sprawach seksu, nieznajomość partnerów.

A jak ważna jest ta zgodność dla związku?

Bardzo ważny. Jest to taki sam składnik relacji, jak bliskość emocjonalna, komfort psychiczny czy zaufanie.

Psychologowie twierdzą, że zgodność seksualna: znaczenie dla twojej satysfakcji , że zgodność w łóżku jest bezpośrednio związana z satysfakcją z seksu i ogólnie szczęściem w związkach. Uporczywe problemy w łóżku są często powodem separacji, aw niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, rozwód z powodu niezgodności płci jest wystarczającą podstawą prawną do rozwodu.

Ponadto, jeśli jeden z partnerów jest niezadowolony z jakości lub ilości seksu przez cały czas, może czuć się odrzucony, nieatrakcyjny i bardziej podatny na depresję.

Jeśli kocham partnera, czy to znaczy, że jesteśmy zgodni?

Kompatybilność nie dotyczy już miłości, ale wyrażania swojej seksualności.

Nawet silne, kochające się pary mogą doświadczać konfliktów temperamentu i pragnień w Pożądaniu w długotrwałych związkach: utrzymywanie go i znajdowanie, gdy zniknie . Oto sytuacje, które często wskazują na rzeczywistą lub zmysłową niezgodność w twojej parze.

 • Jesteś gotowa oddawać się namiętności każdego dnia, a Twoja partnerka uważa, że seks jest rodzajem obowiązku i wcale nie jest ważny dla szczęścia. Lub odwrotnie.
 • W ciele lub zachowaniu twojego partnera jest coś, co cię dezorientuje i odpycha, więc staraj się unikać kontaktu.
 • Podczas seksu myślisz o czymś obcym i wcale nie erotycznym.
 • Niektórzy z was zupełnie nie znają radości z orgazmu.
 • Nigdy nie rozmawiasz o seksie, nawet jeśli nie jesteś ze wszystkiego zadowolony. Ten temat jest dla Ciebie tematem tabu i „wow, jak leci”.

Pamiętaj, że niezgodność seksualna nie jest diagnozą, ale raczej tematem do dyskusji, nad którym można i należy popracować. Zwłaszcza jeśli się kochacie.

Nie uprawiamy dużo seksu. Czy to oznacza, że możemy być niekompatybilni?

Wcale nie jest to konieczne. To, co wydaje się być niezgodnością, może być na przykład niewiedzą, brakiem czasu lub zmniejszonym libido z powodu stresu.

 1. Być może nie brakuje jej ilości, ale jakości seksu. Najpierw ustal, co lubisz najbardziej. Możesz samodzielnie eksperymentować z doznaniami lub poprosić partnera o zrobienie czegoś nowego podczas intymności.
 2. Jeśli ty i twój partner jesteście cały czas zajęci, możesz nie mieć energii na dobry seks. Nie krępuj się zarezerwować w swoim harmonogramie godziny na kochanie. To nie zabija romansu, ale jedyny sposób, w jaki zapracowani dorośli mogą uprawiać seks.
 3. Nie naciskaj na swojego partnera, jeśli nie chce się kochać. Lepiej spróbować sprawić, by znów chciał być blisko: flirtować, okazywać oznaki uwagi, komplementować, pytać, czego by chciał.

Wstydzę się rozmawiać bezpośrednio o seksie. Jak możesz omówić takie kwestie z partnerem?

Aby nawiązać dialog na temat seksu i pragnień, musisz znaleźć język, który będzie wygodny dla Twojej pary. Jest kilka sposobów.

 • Pisemny. Napisz zabawną wiadomość ze swoimi fantazjami i poproś partnera, aby podzielił się swoimi.
 • Naocznie. Pokaż wideo lub klip filmowy, który rozwija się dokładnie tak, jak chcesz.
 • W akcji. Podziel się swoim pragnieniem pośród pasji i poproś partnera, aby spełnił je z Tobą już teraz.
 • W formie testu. W teście kompatybilności MacCoffee możesz wybrać fantazje, które chcesz realizować razem ze swoją partnerką, a następnie przesłać link do testu swojej drugiej połowie. Kiedy twój partner wybierze swoje pragnienia, oboje zobaczycie tylko te, w których się zbiegaliście. W ten sposób oboje poznacie swoje seksualne fantazje bez zbędnych ceregieli. Test chroni Twoje dane, więc informacje będą dostępne tylko dla Ciebie i Twojego partnera.

MacCoffee to Bed to projekt, który pomaga parom rozmawiać o seksie tak łatwo, jak zgadzają się na wspólną filiżankę kawy. Po teście możesz udostępnić zabawne zdjęcie w sieciach społecznościowych i wygrać romantyczną noc w hotelu dla siebie i swojej bratniej duszy.

Sprawdź zgodność seksualną swojej pary

Dodaj komentarz