Jak wybrać zabawki analne do zabawy, a nie do problemów?

Czym są zabawki analne?

Najszerszy asortyment zabawek analnych można podzielić na następujące główne kategorie.

Korki analne

Są potrzebne do rozciągnięcia odbytu przed penetracją dildo lub penisa. Ale korki mogą być używane nie tylko jako środek przygotowujący do seksu analnego. Zabawki te same zwielokrotniają przyjemność, wywierając nacisk na strefy erogenne i tworząc przyjemne uczucie sytości. Ta „presja” jest kluczem do orgazmu dla wielu kobiet.

Kulki analne

Kulki analne to różnej wielkości kulki na elastycznym połączeniu. Ich rozmiary wahają się od małych do dużych, co pozwala na stopniowe rozciąganie odbytu po penetracji. Z tego powodu zabawka jest idealna dla początkujących.

Po wprowadzeniu kulki są usuwane z odbytu, masując tym samym wrażliwe miejsca. Można to zrobić z różną prędkością, w zależności od preferencji i pożądanego efektu. Kulki gra się zarówno podczas gry wstępnej i masturbacji, jak i bezpośrednio podczas tradycyjnego stosunku, aby osiągnąć jaśniejszy orgazm.

Wibratory analne

Chociaż prawie wszystkie wibratory o rozszerzonej podstawie nadają się do seksu analnego, lepiej jest używać specjalnych. Dotyczy to zwłaszcza neofitów.

Sztuczne wibratory do odbytu są na ogół bardziej wdzięczne niż zwykłe wibratory. Często zwieńczone są stożkową główką, która ułatwia penetrację. Wiele zabawek analnych ma lekko zakrzywiony kształt – dla bardziej efektywnej stymulacji prostaty u mężczyzn i tylnej ściany pochwy u kobiet.

Masażery prostaty

Nie tylko potęgują uczucie orgazmu, ale także wzmacniają „drugie serce mężczyzny” – gruczoł krokowy. A jakość życia seksualnego zależy od jej zdrowia. Tak więc zabawa w tym przypadku jest również niezwykle przydatna.

Wiele masażerów prostaty jest wyposażonych w wibracje. Najbardziej zaawansowanymi modelami sterujemy zdalnie, za pomocą pilota lub smartfona, a do wyboru mamy kilka trybów prędkości.

Wibratory analne

Wibrator z kulkami / wibratory.com

Wtyczka wibracyjna / alibaba.com

Wibrator dla dwojga / amazon.com

Wibratory analne są dostępne na każdy gust i kolor. Na przykład z kulkami lub w formie korka, który możesz nosić w sobie i włączać pilotem, jeśli nagle zapragniesz dreszczyku emocji. Istnieją również podwójne wibratory dla par, aby nikt się nie obraził.

Jak wybrać zabawkę analną?

Dla początkujących, którzy nie są zaznajomieni z zawiłościami zabawy z odbytem, należy wziąć pod uwagę poniższe zalecenia.

Upewnij się, że twoja zabawka ma poszerzoną podstawę

Prawie wszystkie zabawki analne mają rozszerzoną podstawę. Taki ogranicznik daje gwarancję, że przedmiot nie wpadnie zbyt głęboko do odbytu i nie utknie w odbytnicy, skąd lekarze będą musieli go usunąć.

Unikaj materiałów porowatych

Idealnie zabawki analne wykonane są z gładkich materiałów – silikonu, szkła borokrzemianowego, stali nierdzewnej czy nawet kamienia. Porowata powierzchnia będzie gromadzić duży zbiór bakterii, w które bogaty jest odbyt i nie będzie można ich usunąć.

Nie przesadzaj z rozmiarem

Zabawki różnią się długością i średnicą, a często są produkowane w zestawach po trzy sztuki różnych kalibrów, co jest niezwykle wygodne. Lepiej zacząć od mniejszego rozmiaru, do 3 cm średnicy, a z czasem przejść do czegoś większego.

Zwróć uwagę na ulgę

Wybrzuszenia, guzy i żebra są istotne dla osób, które są już adeptami seksu analnego. Na początek spójrz na modele o idealnie gładkiej powierzchni. W końcu, jeśli zwieracz nie został jeszcze rozwinięty, wszelkie ekscesy mogą powodować ból.

Zacznij od wtyczki analnej

Jeśli seks analny jest dla Ciebie nowy, zacznij od małej wtyczki. Łatwo go włożyć do wciąż wąskiego odbytu. Zwróć uwagę na modele z pompką: możesz samodzielnie dopasować rozmiar zabawki, stopniowo rozciągając odbyt.

Trochę wygodniej – połącz wibracje

Ci, którzy są już chociaż trochę w temacie, mogą przejść do wibrujących zabawek. Doskonale rozgrzewają strefy erogenne i pomagają przygotować odbyt do wprowadzenia prącia. Możesz ich używać zarówno przed, jak i w trakcie stosunku. Ale lepiej włączyć wibracje, gdy zabawka jest już w środku, w przeciwnym razie trudno będzie włożyć rzecz. Dlatego o wiele wygodniej jest sterować urządzeniem zdalnie.

Rozważ płeć

Większość zabawek analnych – z wyjątkiem masażera prostaty – jest wszechstronna i odpowiednia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Warto jednak wziąć pod uwagę, że gładkie zatyczki analne o klasycznym stożkowatym kształcie nie dotykają wrażliwego gruczołu krokowego, co odbiera męskiej połowie lwią część przyjemności. Dlatego zachęca się chłopaków do szukania zabawki z krzywizną. Na przykład to.

Co zrobic nastepnie

Zaopatrz się w smar

Smar na bazie oleju jest szczególnie dobry do nieograniczonej penetracji. Pamiętaj jednak, że nie można go używać z prezerwatywą: składniki tłuszczowe niszczą lateks. Smary na bazie wody zapewniają doskonały poślizg i zawierają minimalną ilość chemikaliów, ale szybko schną. Produkty silikonowe są bardziej ekonomiczne w użyciu, ale są droższe i plamią.

Dla początkujących najlepiej stosować specjalne lubrykanty do seksu analnego: nie wysychają dłużej i zawierają substancje relaksujące.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, będziesz potrzebować dużo lubrykantu, ponieważ ani Twój odbyt, ani zabawka nie będą się naturalnie smarować.

Zadbaj o swoją higienę

Przed eksperymentowaniem przepłucz odbyt prysznicem doodbytniczym. Albo mała lewatywa, którą możesz kupić w sex shopie. Objętość nie powinna przekraczać 400 ml, a najczęstsza i najwygodniejsza opcja, odpowiednia dla prawie każdego, mieści około 200 ml.

I jeszcze jedno: nigdy nie używaj tych samych wibratorów do seksu analnego i waginalnego. Odbyt i pochwa to dwa odrębne ekosystemy i ważne jest, aby nie wymieniały między sobą bakterii.

Nie wymuszaj wydarzeń

Zacznij wkładać zabawkę powoli i ostrożnie, zatrzymując się przy najmniejszych oznakach dyskomfortu lub bólu.

Dodaj komentarz