Jeśli uprawiasz seks ze swoim byłym?

Dlaczego seks z byłymi to dobry pomysł

1. To łatwe i wygodne

Seks z byłym kochankiem to przyjemny nawyk. Jesteście dobrze zaznajomieni, znacie wszystkie swoje „pęknięcia” i na pewno nie odczujecie niezręczności, która często pojawia się podczas pierwszego seksu. Nic więc dziwnego, że ponad połowa „ Czy powinieneś uprawiać seks z byłym”? | Psychologia Dzisiaj ostatnio rozstających się par.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz intymności fizycznej, były partner – z którym oczywiście pozostajesz przyjaciółmi, jest niezawodną i przewidywalną opcją.

2. Pomoże Ci uporać się z bólem

Zerwanie może być bolesne, nawet jeśli zdecydujesz się zrobić to świadomie i za obopólną zgodą. Seks z byłym partnerem pozwoli Ci uwierzyć, że pomimo oficjalnego rozstania nadal traktujecie się ciepło i czule.

3. Będzie wspierać twoją samoocenę.

Uprawianie seksu z byłym partnerem jest dowodem na to, że nawet po zakończeniu związku pozostajesz atrakcyjna i pożądana.

4. Pomoże pozbyć się urazy.

Być może przed rozstaniem wypowiedzieliście do siebie wiele szorstkich słów. Byliśmy zirytowani, że partner cię nie rozumie lub zachowuje się niegodnie. Dobry seks może złagodzić nieprzyjemny posmak.

Seksualna intymność po rozstaniu może przypominać Ci o tych ciepłych, delikatnych, intymnych uczuciach, które czuliście do siebie nawzajem, gdy między wami wszystko było w porządku.Wszystko, co musisz wiedzieć o seksie z byłym .

Joel Block

5. To może być świetny finał.

Seks ze swoją byłą może być też wdzięcznością – za wspólnie spędzony czas, za miłość, za namiętność. Rodzaj pięknego pożegnania, które później pozostawia okazję do ciepłych przyjaźni.

Dlaczego seks z byłymi to zły pomysł

1. Może przedłużyć właśnie zakończony związek.

Prawdopodobnie miałeś dobre powody do zerwania. A więc: nigdzie nie odeszli. Jeśli w końcu zdecydowałeś się rozejść, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to spróbować wyrwać się z nałogu, pozbyć się siebie nawzajem. Z drugiej strony seks tworzy przywiązanie.

Jeśli będziesz kontynuować intymny związek, będzie ci trudniej „oderwać się” od partnera. I najprawdopodobniej bardziej boli. Niestety.

2. Niektórzy z was mogą mieć fałszywe nadzieje.

Zerwania rzadko zdarzają się na zasadzie konsensusu. Znacznie częściej decyzję podejmuje jeden partner, a drugi jest zmuszony jedynie zaakceptować.

Przez taką sekundę intymność seksualna może dać nadzieję: a jeśli spróbujesz, uda się przywrócić związek? Ta sytuacja raczej nie doprowadzi do niczego dobrego.

3. Ryzykujesz, że zostaniesz wrogami na zawsze

Próbując odzyskać dawną miłość, pełen nadziei partner może stać się prawdziwym prześladowcą: męczyć telefonami i wiadomościami w komunikatorach, „przypadkowo” spotykać się na ulicy, urządzać męczące starcia. Jak znieważonego potwora się zmieni, gdy zda sobie sprawę, że jego nadzieje zostały zwiedzione, można się tylko domyślać.

Jeśli wydarzenia zaczną się w ten sposób rozwijać, oboje będziecie musieli zapomnieć o perspektywie utrzymania ciepłego, przyjacielskiego związku.

4. Może uniemożliwić Ci nawiązanie nowych relacji.

Nawet jeśli wydaje ci się, że pomidory całkowicie zwiędły, a seks to tylko seks, psychologicznie nadal zachowujesz przywiązanie do intymnego partnera. To utrudnia tworzenie przywiązania do kogoś innego.

Seksualna intymność z byłym partnerem wydłuża czas, w którym jesteś emocjonalnie niedostępny na nowy związek.Czy powinieneś uprawiać seks z byłym? Oto, co mają do powiedzenia eksperci .

5. To może zrujnować twój nowy związek.

Seks z byłym często ma swój urok: oboje wiecie, że to tylko seks i nie oczekujecie od siebie romantycznych osiągnięć i dowodów miłości. Mając taką „bezpieczną przystań” trudno będzie Ci znaleźć kompromisy z nowym partnerem.

Więc czy warto uprawiać seks z byłym?

Odpowiedź na to pytanie jest indywidualna. Na przykład użytkownicy Reddita nie zgodzili się na Reddit, czy kiedykolwiek uprawiałeś seks ze swoim byłym, jeśli tak, czy to cię zmieniło lub uświadomiło ci coś? Dlaczego lub dlaczego nie? … Oto niektóre z ich komentarzy:

 • „Seks to tylko seks, nic więcej. Przez 5 lat nadal sypiałam z moją byłą, nawet gdy miała chłopaka.”
 • „Uprawiałam seks ze wszystkimi moimi byłymi poza jednym. Uświadomiłem sobie, że nie tęsknię za moimi byłymi dziewczynami. Brakuje mi tylko seksu z nimi. Właściwie to on jest powodem, dla którego tak długo trzymaliśmy się razem.”
 • „Szczerze mówiąc, sprawy tylko się pogorszyły. Nie polecam.”
 • „Unikałem jej przez lata, chociaż czasami do mnie pisała. Pewnej nocy byłem pijany i samotny. A potem nadeszła od niej wiadomość: „Gorąca kąpiel?” Kupiłem ją. Spędziliśmy czas, spaliśmy ze mną, a potem spotkała jakiegoś faceta na imprezie, na którą poszliśmy następnego dnia. I to wszystko. "
 • „To doświadczenie pomogło mi uświadomić sobie, że były nadal powinien być byłym”.

Co zrobić, jeśli zdecydujesz się zaryzykować

Aby seks z byłym nie powodował irytacji, krzywdy i generalnie rujnował Twoje życie i życie, przestrzegaj ważnych zasad bezpieczeństwa.

 1. Nie umawiaj się sam, jeśli jesteś pijany. W tym stanie nie możesz myśleć racjonalnie i jest bardziej prawdopodobne, że zrobisz lub powiesz coś, czego później będziesz żałować.
 2. Porzuć pomysł spania z byłym partnerem, jeśli pojawi się pytanie „Czy chciałbyś odzyskać swój stary związek?” masz inną odpowiedź poza kategorycznym „Nie”.
 3. Pamiętaj, dlaczego zerwałeś. Staraj się o tym pamiętać tak często, jak to możliwe.
 4. Jasno określ, co myślisz o swoim partnerze, w odniesieniu do sytuacji i ogólnie. „Już cię nie kocham i nie planuję odnawiać związku. Po prostu chcę seksu, szybko i bez problemów ”- to zdanie brzmi szorstko, ale skutecznie chłodzi gorące głowy.
 5. Używaj prezerwatyw! Minęło trochę czasu od twojego zerwania i prawdopodobnie były miał innych partnerów. Co więcej, jest to dalekie od tego, że każdy z nich przedstawił zaświadczenie o braku chorób przenoszonych drogą płciową.
 6. Od razu głos, że to seks na raz. Rano rozstaniecie się i możecie się nie widzieć ani nie słyszeć przez kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat. Należy to powiedzieć, aby żaden z partnerów nie miał nierealistycznych oczekiwań.
 7. Uważaj na słowa. Nie obiecuj, że zadzwonisz ani nie napiszesz, jeśli nie planujesz kontynuować związku. Opcja jest o wiele lepsza i bardziej szczera: „Miło było cię tak poznać po raz ostatni”.

Dodaj komentarz