Komunikacja seksualna: jak powiedzieć partnerowi o swoim pragnieniu

1. Powiedz to wprost

Zgadywanka w łóżku zwykle kończy się niepowodzeniem, jeśli nie rozczarowaniem. Dlatego lepiej wyrażać swoje preferencje bezpośrednio i bez wahania.

Na przykład zacznij od tego, co lubisz w swoim życiu seksualnym, a następnie wymyśl nowy pomysł, aby je ulepszyć.

Inną opcją jest wyrażanie przyjemności z prawidłowych działań partnera podczas seksu. Pozytywne wzmocnienie działa bez zarzutu.

2. Podejmij działanie

Czyny są jaśniejsze niż słowa. Podejmij więc ryzyko, że pokażesz swojemu partnerowi swoje pragnienie.

Pierwszym sposobem jest pokazanie dokładnie, jak Ci się podoba. Spróbuj pocałować swojego partnera tak, jak chcesz, a następnie poproś go o powtórzenie. Albo weź jego rękę i skieruj we właściwym kierunku. Spróbuj w tym momencie okazać aprobatę lub przyjemność – w ten sposób utwierdzisz drugą połowę w przekonaniu, że te działania muszą być uwzględnione w użyciu seksualnym.

Drugim sposobem jest pokazanie swojej fantazji seksualnej, ale niezbyt poważnie.

Z reguły coś, z czego razem możecie się śmiać, spowoduje później mniej zakłopotania.

Powiedzmy, że chcesz wypróbować grę RPG z ucieczką przeciwpożarową. Dogłębne wyjaśnienie, jak rzeczy wyglądają w twojej głowie, tylko zwiększy presję na twojego partnera. I najprawdopodobniej nie doprowadzą do oczekiwanego zakończenia.

Jako żart alternatywny (opcja dla kobiet), załóż seksowną bieliznę, kask strażaka (alternatywna gaśnica zadziała), odtwórz film z ogniska i nieśmiało zapytaj partnera: „Czy jest pożar?” Brzmi głupio, ale w ten sposób zmniejszysz poziom stresu i bez zbędnych ceregieli podzielisz się swoją wyobraźnią.

3. Zajmij się światłem płci

Najlepszym sposobem nie tylko powiedzenia partnerowi więcej o swoich pragnieniach, ale także nauczenia się czegoś nowego, jest nauczenie się. Dobrą wspólną praktyką w tym przypadku jest czytanie książek.

Na początek możesz wybrać materiały do czytania, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania seksualne, aby Twój partner dowiedział się więcej na ten temat, lub znaleźć uniwersalny przewodnik, który porusza różne aspekty seksu. Nabierz zwyczaju czytania przynajmniej kilku rozdziałów razem przed snem, a następnie omawiania tego, co czytasz. Dzięki temu nie tylko urozmaicasz swoje życie intymne, ale także zyskujesz nowe wspólne hobby.

Możesz samodzielnie znaleźć odpowiednią książkę lub zacząć od jednej z poniższych:

  1. Tak! Sekrety miłości do dwojga , Mantak Chia, Rachel Abrams, Douglas Abrams.
  2. Biblia seksu Paula Joanidesa.
  3. Oświecony seks. Coś zupełnie innego ”, David Deida.
  4. Jak zostać wielkim kochankiem ”, Lou Page.
  5. Jak dać jej absolutną przyjemność ”, Lou Page.

4. Przetestuj jasną wersję swojego pragnienia

Jeśli martwisz się, że twoja fantazja może wydawać się zbyt ekstremalna dla twojego partnera, spróbuj najpierw przetestować wody.

Marzysz o BDSM? Nie zakładaj od razu lateksowego garnituru ani nie chwytaj bata. Zacznij od klapek i lekkiego trzymania (tak, jedwabny szal jak w Basic Instinct sprawdzi się świetnie). Chcesz spróbować tantrycznego seksu, ale boisz się, że Twoja partnerka uzna to za mistyczny nonsens? Wybierz proste ćwiczenie oddechowe z tantry i zasugeruj wykonanie go przed grą wstępną.

Jeśli zauważysz, że Twojemu partnerowi podoba się nowe doświadczenie, spróbuj pójść dalej. W końcu może się okazać, że potajemnie marzyłeś o tym samym.

Nie wstydź się swoich pragnień. Wdrażając je, sprawiasz, że wspólne życie seksualne staje się pełniejsze i bardziej żywe oraz zwiększasz intymność w parze. A więc mniej tajemnic, więcej zabawy!

Dodaj komentarz