Jak uprawiać seks, gdy masz dzieci

Utrzymuj zmysłowy kontakt

Kiedy masz małe dzieci, nie ma czasu na zmysłowość – kładziesz się spać, by od razu zapaść się i zasnąć. To jest złe, ponieważ musisz także inwestować siłę i energię w związki i miłość. Ktoś ma dość i seks, ale inni potrzebują wstępnego kontaktu sensorycznego. To on zaprowadzi ich do sypialni w świetnym humorze.

Jeśli tak jest, umawiajcie się na randki. Tak, w nocy, kiedy dzieci śpią. Poświęć trochę czasu i poświęć go sobie. Nie rozmawiaj o wydarzeniach dnia i dzieciach. To są twoje osobiste chwile.

Pamiętaj, aby dotykać się nawzajem przez cały dzień. Pocałunek, przytulenie czy niepozorna pieszczota są przyjemne i nie zabierają dużo czasu.

Wiele par po urodzeniu dzieci przestaje się dotykać, a romans znika ze związku. Często przytulanie kojarzy się tylko z grą wstępną – jeśli chodzi o seks, można tylko dotykać. Zamień pocałunki w uprzejmości, które pomogą Twojemu partnerowi zrozumieć, co jeszcze pociąga Cię seksualnie.

Porozumieć się

Komunikacja w ogóle ma ogromne znaczenie. Ale dla młodych rodziców jest to po prostu bezcenne. Chcesz uprawiać seks jak poprzednio, zanim urodzą się dzieci? Rozmawiać ze sobą. Wszystko, co zostanie niewypowiedziane, spowoduje kulę śniegową i ostatecznie zrujnuje związek.

Poświęć trochę czasu, aby porozmawiać ze sobą na osobności o złożonościach, które powstrzymują Cię od aktywnego życia seksualnego. Zapytaj, czego brakuje. Matka dziecka zwykle potrzebuje pomocy w domu, a tata potrzebuje okazji, by pobyć trochę sam na sam ze sobą. Jakie zmartwienia należy zmartwić innych. Niech rozwiązanie problemu, który znajdziesz, nie od razu. Liczy się to, że się komunikujesz i jesteś chętny do słuchania.

Musisz także komunikować się z dziećmi. Wyjaśnij im, że potrzebujesz przestrzeni osobistej.

Postaw swojego partnera ponad obowiązki domowe

Gdy tylko dziecko zaśnie, spieszysz się, aby powtórzyć wszystkie prace domowe. Próbujesz jak najlepiej wykorzystać te dwie godziny i kończysz na tym, że jesteś bardziej zmęczony niż przez cały tydzień.

Przestań to robić. Sprawy nigdy się nie kończą. Spędź czas, kiedy dziecko śpi na was dwojgu. To da ci znacznie więcej energii i siły do wyzysku pracy.

Zachowaj intymność

Czas dla siebie jest niezbędny. Raz w tygodniu lub w miesiącu znajdź okazję, by pobyć sam na sam ze sobą lub z samym sobą. Możesz zostawić dzieci do opieki nad dziećmi, dziadków lub przyjaciół.

I nie martw się, jeśli dziecko nagle będzie cię potrzebować w środku nocy. Jeśli tak się stanie podczas stosunku, zatrzymasz się i pójdziesz do żłobka.

Przygotuj się na sukces

Kiedy w domu są dzieci, seks nie jest łatwy. Ale to nie znaczy, że musisz położyć kres swojemu życiu seksualnemu.

Oczywiście dezorientuje Cię hałas i jęki, którym trudno się oprzeć w momencie orgazmu lub prawdopodobieństwo przyłapania nago w łóżku. Po prostu podejmij działanie. Odtwarzaj biały szum lub lekką muzykę, aby wyciszyć dźwięki. Dokręć sprężyny łóżka, aby nie skrzypiały. Umieść zatrzask na drzwiach i naucz dzieci pukać przed wejściem.

Nawet jeśli obawy partnera nie współbrzmią z tobą, nie kłóć się, szukaj sposobów na wspólne rozwiązanie problemu.

Bądź kreatywny

Nie ograniczaj się do sypialni. Czy dziecko przejęło Twoje łóżko? Zamknij się w łazience.

Nie zaniedbuj krótkotrwałego kochania się. Jeśli nie masz siły na pełny stosunek, spróbuj seksu oralnego lub wspólnej masturbacji.


Seks po urodzeniu dzieci nie będzie taki sam jak wcześniej. Będzie tylko chłodniej, ponieważ jesteś lepszy i bardziej pomysłowy.

Jakich sztuczek używasz, aby podtrzymać pasję w swoim związku?

Dodaj komentarz