5 pozycji seksualnych, które zastąpią fitness

Badania pokazują, że J. Frappier, I. Toupin i in. Wydatek energetyczny podczas aktywności seksualnej u młodych zdrowych par / PLoS ONE , że seks odpowiada ćwiczeniom o umiarkowanej intensywności: energicznemu marszowi, swobodnej jeździe na rowerze, swobodnemu pływaniu.

Podczas seksu mężczyźni spalają średnio 4,2 kcal na minutę, a kobiety 3,1 kcal.

Ale wiele zależy od postawy, w której oddajesz się miłosnym radościom, wigoru ruchów i czasu trwania „treningu”. wikijak.pl wybrał kilka opcji, które pomogą Ci spalić jak najwięcej kalorii. Naprzemiennie używaj ich, aby zamienić seks w pełny (i co najmniej półgodzinny) trening.

1. Stanowisko oficera

Nogi dziewczyny opadają na ramiona mężczyzny, jak szelki – stąd nazwa pozy. Jeśli jednak oficerski klasyk zakłada, że biodra leżą na łóżku lub ugięte kolana partnera, to opcja bardziej zaawansowana (pod względem sprawności) jest nieco inna. Mężczyzna lekko unosi się na kolanach, unosi biodra dziewczyny i zaczyna tarcia, utrzymując je w masie.

W tej pozycji można nie tylko dobrze się bawić, ale także ćwiczyć mięśnie: ramion i bioder – u partnera, prasy i pośladków – u partnera.

2. Na pieska w locie

Dziewczyna klęcząc opiera się łokciami na niskim łóżku lub krześle (pożądane jest, aby powierzchnia była jędrna i elastyczna, nie przewracała się). Mężczyzna podchodzi od tyłu, chwyta partnerkę za kostki i nie zginając jej nóg, unosi ją na wysokość swoich bioder.

W tej pozycji inicjatywa należy w całości do człowieka: to on decyduje na jaką głębokość, pod jakim kątem i z jaką prędkością wejść. Partner trenuje bicepsy, triceps, mięśnie pośladków i nóg. Dziewczyna z kolei obciąża mięśnie ramion, brzucha i pleców, otrzymując obciążenie podobne do tego, jakie ma miejsce podczas wykonywania sztangi.

3. Koło ratunkowe

Partnerzy mierzą się ze sobą. Mężczyzna podnosi dziewczynę, trzymając ją za plecami, ona owija nogi wokół jego talii. W tej pozycji główny ciężar spoczywa na partnerze: trzyma on ciężar obojga, musi napinać mięśnie brzucha, pośladków i ramion. Partner aktywnie pracuje z jej biodrami.

Koło ratunkowe wymaga dobrej sprawności fizycznej. Jeśli jest to dla ciebie trudne, uprawiaj seks przy ścianie, aby dziewczyna mogła się na niej oprzeć.

4. Odwrócona kowbojka

Różnica między tą pozą a klasycznym jeźdźcem polega na pozycji mężczyzny: kładzie się on na łóżku z nogami na podłodze. Podczas takiego seksu aktywnie pracują jego mięśnie brzucha i mięśnie przednich ud. A dziewczyna gra wiodącą rolę: to ona, podnosząc i opuszczając miednicę, określa prędkość i głębokość wejścia.

5. Poza księcia i księżniczki

Obaj partnerzy klękają, przytulają się za ramiona iw tej pozycji rozpoczynają intymną grę. Nogi można od czasu do czasu zmieniać, aby zrównoważyć obciążenie. W tej pozycji energicznie pracują mięśnie przedniej części ud, pośladków i prasy.

Dodaj komentarz