Naukowcy ustalili, w jakim wieku kobiety mają najlepsze orgazmy

Uważa się, że idealny wiek na wysokiej jakości gorący seks to wczesna młodość. Przynajmniej tak się dzieje, jeśli oglądasz romanse bohaterów filmów i seriali telewizyjnych. Ale badania dowodzą, że jest inaczej.

Zdrowie podało , że kobiety doświadczają lepszych orgazmów później niż wcześniej. Korzystając z popularnej aplikacji Natural Cycles, która pozwala śledzić cykl menstruacyjny i planować ciążę, naukowcy przeprowadzili wywiady z 2600 kobietami. Respondentów w różnym wieku zapytano:

  1. Jak bardzo jesteś zadowolony ze swojego życia seksualnego?
  2. Jak myślisz, jak atrakcyjny jesteś?
  3. Jak oceniasz częstotliwość i jakość swoich orgazmów?

Były tylko trzy oceny: niska, średnia, wysoka.

Następnie kobiety podzielono na trzy grupy w zależności od wieku: 23 lata i młodsze, 24-36 lat, powyżej 36 lat. I przeanalizowałem ich odpowiedzi.

Zakładano, że najmłodsi najwyżej ocenią własne życie seksualne. Jednak badaczy czekała niespodzianka. Dziewczęta do 23 roku życia najczęściej wybierały oceny „niskie” i „średnie”. W przypadku kobiet w wieku 24–36 lat sytuacja nieco się zmieniła: częściej pojawiał się wynik „średnia”. Ale młode panie w wieku 36 lat i więcej śmiało wysoko oceniały jakość swojego życia seksualnego i własną atrakcyjność.

Generalnie najlepsze orgazmy czekają kobiety po 36 latach.

Co ciekawe, nie jest to jedyne badanie z podobnymi, na pierwszy rzut oka, paradoksalnymi wnioskami. W ten sposób The Huffington Post , powołując się na wyniki niedawnego sondażu przeprowadzonego wśród 5000 samotnych Amerykanów w każdym wieku, niezależnie od grup etnicznych i poziomu dochodów, wywnioskował średnie liczby. Według nich najlepszy seks w życiu dla kobiet miał 66 lat, a dla mężczyzn – 64 lata.

Psychologowie, z którymi rozmawiali Health i The Huffington Post, sugerują, co następuje. Siła i jakość orgazmu zależą nie tyle od fizjologii i hormonów, ile od gotowości psychicznej. W dekadzie między 20 a 30 rokiem życia, pomimo najbardziej „seksualnego” poziomu hormonów, młodzi ludzie są zbyt zajęci własnym wyglądem, problemami akceptacji społecznej, przez co nie mogą się zrelaksować i poddać uczuciom.

Z biegiem lat kobiety i mężczyźni odnajdują swoje miejsce w społeczeństwie, otrzymują wiele wzmocnień społecznych i psychologicznych, zdobywają doświadczenia seksualne, które pomagają poczuć się lepiej i być świadomym własnych pragnień.

Kilka dodatkowych czynników, które sprawiają, że seks z biegiem lat staje się lepszy:

  1. Zdrowy egoizm. Ludzie zaczynają uprawiać seks dla własnej przyjemności, a nie po to, by zadowolić swojego partnera.
  2. Unikanie fiksacji przy penetracji. Okazuje się, że orgazmy można osiągnąć po prostu pieszcząc się nawzajem.
  3. Zaufanie. Starsze pokolenie jest zwykle w długotrwałym związku. Ludzie znają swoich partnerów od dawna, dlatego łatwiej jest odważyć się na eksperymenty i ogólnie czuć się bardziej zrelaksowanym.

Jednak naukowcy zauważają: wiek sam w sobie nie jest gwarancją wysokiej jakości orgazmów. Dużo ważniejsze jest tutaj doświadczenie i pewność własnej atrakcyjności seksualnej, a także obecność kochającego partnera.

Dodaj komentarz