6 efektów jogi, które poprawią jakość Twojego seksu

1. Zwiększa pożądanie i pomaga osiągnąć orgazm

Działa niezależnie od płci. Badanie Joga w funkcjach seksualnych kobiet przeprowadzone wśród kobiet wykazało, że po 12 tygodniach regularnej praktyki jogi wskaźniki funkcji seksualnych uległy poprawie. Chodzi o pożądanie i podniecenie, naturalne nawilżenie i orgazm. Co ciekawe, poprawa była bardziej wyraźna u kobiet po 45. roku życia.

Podobne badanie, Joga w męskim funkcjonowaniu seksualnym: nieporównawcze badanie pilotażowe , zostało przeprowadzone wśród mężczyzn. Jej wyniki również odnotowały zmiany na lepsze. Badani oceniali pożądanie, satysfakcję ze stosunku, erekcję, kontrolę nad wytryskiem i synchronizację z partnerem.

2. Wzmacnia mięśnie miednicy

Wiele asan wykorzystuje obszar miednicy, co poprawia krążenie krwi i wzmacnia mięśnie (kobiety mogą je również trenować za pomocą specjalnych ćwiczeń). Wpływa to bezpośrednio na jakość seksu i możliwość osiągnięcia orgazmu.

3. Pomaga uniknąć przedwczesnego wytrysku

Oczywiście joga jest bardziej popularna wśród kobiet. Jednak wśród mężczyzn są też wielbiciele tej orientalnej praktyki, którzy mogą docenić jej pozytywny wpływ na ich zdrowie seksualne.

Joga w przedwczesnym wytrysku: badanie porównawcze z fluoksetyną Badanie zostało przeprowadzone w dwóch grupach mężczyzn cierpiących na przedwczesny wytrysk. Jedna grupa brała lek, a druga ćwiczyła jogę. Wyniki pokazały, że obie grupy odnotowały znaczną poprawę.

Naukowcy doszli do wniosku, że joga jest całkowicie bezpiecznym i skutecznym sposobem walki z tą dolegliwością.

4. Uczy kontrolowania oddychania

W jodze dużą wagę przywiązuje się do pranajamy – kontroli oddechu. Badanie przeprowadzone przez Sudarshan Kriya jogicznego oddychania w leczeniu stresu, lęku i depresji: część I – model neurofizjologiczny potwierdza, że nie jest to daremne. Techniki oddechowe praktykowane w jodze mogą pomóc złagodzić niepokój i stres.

Oczywiście w trakcie seksu raczej nie zaczniesz ćwiczyć długich oddechów i ostrych wydechów, ale pół godziny jogi po pracy pomoże Ci zapomnieć o ciężkim dniu i zrobić miejsce na miłość i namiętność.

5. Poprawia nastrój

Praktykujący jogę odczuwają wpływ jogi w porównaniu z chodzeniem na nastrój, niepokój i poziomy GABA w mózgu: randomizowane kontrolowane badanie MRS czuje się szczęśliwsze i bardziej zrelaksowane oraz zgłasza pozytywne nastawienie po zajęciach. Dobry nastrój to ważny składnik dobrego seksu.

6. Rozwija elastyczność

Tutaj wszystko jest niezwykle proste: większość asan przyczynia się do rozwoju elastyczności i utrzymania napięcia mięśniowego. Elastyczne i dopasowane ciało to znacząca zaleta w seksie.

Ponadto możesz używać asan, aby urozmaicić swoje życie seksualne. Wikijak.pl już o tym mówił.


Jakość seksu zależy od wielu czynników i jest to sprawa obojga partnerów. Oczywiście, po prostu ćwicząc jogę, jest mało prawdopodobne, aby uratować opłakaną sytuację. Ale jeśli używasz jogi w połączeniu z innymi sposobami rozwiązania problemu, masz znaczną szansę na sukces.

Dodaj komentarz