7 faktów na temat błony dziewiczej

„Kobieta zapytała mędrca: dlaczego mężczyzna, który ma wiele kobiet, jest dobrym mężczyzną, a kobieta, która ma wielu mężczyzn, jest zła? Mędrzec odpowiedział: ponieważ klucz, który może otworzyć wszystkie zamki, jest dobrym kluczem, a zamek, który można otworzyć dowolnym kluczem, jest złym zamkiem ”.

Coś takiego dotyczy seksu w naszym kraju: mężczyzna swoim kluczem otworzy kobietę, a jeśli był już w niej inny klucz, mężczyzna na pewno to zrozumie, bo grudki zamka z krwią nie wypłyną jej.

Jednocześnie wielu postrzega błonę dziewiczą jako prawdziwą barierę na drodze penisa do pochwy. Bariera, którą trzeba przełamać z pierwszą płcią.

To logiczne, że informacje przekazywane z pokolenia na pokolenie o zerwaniach, krwi, bólu i okropnościach podczas pierwszego seksu bardzo komplikują tę samą płeć.

1. Już w 1927 roku marzyli o bezbolesnej defloracji

Strach przed defloracją niepokoił Rosjan od dawna, jeśli jeszcze w 1927 roku pisali w prasie, jak dobrze byłoby przeprowadzić chirurgiczną sekcję błony dziewiczej, aby uniknąć bólu, jak robią to nasi przyjaciele z Europy.

Kobiety z krajów europejskich, aby uchronić się przed ewentualnymi deformacjami i uniknąć bólu i cierpienia w tak ważnym momencie ich życia, przed ślubem odcinają błonę dziewiczą za pomocą niewielkiej operacji wykonywanej przez lekarza. Dla naszego kraju to kwestia przyszłości. Ale myślę, że nowoczesna nowa kobieta nie zostanie pod tym względem w tyle za Europejką: przeżyła już dzikie obyczaje i uprzedzenia w dziedzinie życia seksualnego. Zaświadczenie od lekarza o wykonaniu tej operacji zawsze wyeliminuje ewentualny konflikt.

„Dziennik kobiet”, dr N. Mikulina-Ivanova, 1927.

Tak więc „trzeba rozerwać” i „hymen jest wskaźnikiem niewinności” to bardzo stare i uporczywe mity. Łatwo je zniszczyć. Kluczem jest pamiętanie, że błona dziewicza lub hymen nie działa w ten sposób.

Przyjrzyjmy się bliżej, co to jest i dlaczego jest potrzebne.

2. Hymen jest potrzebny do ochrony pochwy (ale to nie jest pewne)

W kwestii przeznaczenia błony dziewiczej naukowcy Kwestionują dziewictwo dziewczyny . nie do końca zdefiniowany Przeznaczenie błony dziewiczej . … Niektórzy uważają, że jest to jedna z podstawowych formacji typu kości ogonowej, potrzebna raz w epoce kamienia, której potrzeba z czasem zniknęła.

Inni twierdzą, że jest to potrzebne do ochrony pochwy przed zarazkami. Ciało dziecka jest znacznie mniej przystosowane do uroków otoczenia, a błona dziewicza pełni tu rolę naturalnej bariery. Ale z wiekiem organizm staje się silniejszy, w pochwie tworzy się mikroflora, która już umie się bronić i nie ma już potrzeby takiej ochrony.

Ponadto błona dziewicza jest co roku rozciągana o milimetr, odkąd zaczynamy chodzić, siedzieć w toalecie i badać swoje ciało. Dr Lindsey Doe żartobliwie zauważa: „To nie znaczy, że w wieku 50 lat będziemy mieli 50-milimetrowy otwór, tylko kolejne potwierdzenie elastyczności błony dziewiczej”.

3. Błona dziewicza to łuk, a nie płot

Prawdą jest, że błona dziewicza może być całkowicie zakryta, ale jest to rzadki wyjątek, który wymaga pomocy medycznej. Dziura w błonie dziewiczej jest potrzebna do menstruacji i upławów z pochwy.

Amerykańscy blogerzy słynnie opisali oczekiwania i rzeczywistość błony dziewiczej: „Ludzie wyobrażają sobie błonę dziewiczą jako papierowy baner podczas meczu sportowego, który zakrywa kobiecą pochwę i rozrywa się, gdy po raz pierwszy uprawia seks. W rzeczywistości jest to cienka elastyczna powłoka wokół pochwy. Więc to nie jest bariera, ale łuk balonów.” Który wybuchnie niechlujnym seksem.

4. Możesz uprawiać seks bez uszkadzania błony dziewiczej

Jeśli jesteś większością kobiet z niecałkowicie zamkniętą pochwą, najprawdopodobniej masz co najmniej jeden otwór w błonie dziewiczej, ale mogą być dwa, trzy lub więcej. Tak, błona dziewicza może nie być w ogóle lub może występować tylko w postaci małego łuku w kształcie półksiężyca nad lub pod otworem pochwy.

Te otwory i elastyczność błony dziewiczej pozwalają młodym dziewczętom używać tamponów, masturbować się, a nawet uprawiać seks (z penetracją penisa) bez uszkadzania błony dziewiczej.

Różnice w morfologii błony dziewiczej między dorastającymi dziewczętami z historią dobrowolnego stosunku płciowego i bez niego zostały opublikowane w 2004 roku. , który pokazał: 52% aktywnych seksualnie kobiet ma nienaruszoną błonę dziewiczą. Ale może zostać uszkodzony przez rozszczepienie, siedzenie w toalecie lub w życiu codziennym – całkiem przypadkowo.

5. Krew po seksie nie jest pozytywnym znakiem

W wielu kulturach czerwone prześcieradło po pierwszym seksie jest dowodem niewinności panny młodej, a życie tych dziewcząt zależy od obecności krwi. Tak, mogą być ślady krwi po pierwszym przenikliwym seksie, nawet nie tylko po pierwszym, ale to jedno – ślady krwi, a drugie – takie krwawienie, że rozmazuje prześcieradło.

Krew po seksie może w ogóle nie być związana z błoną dziewiczą i na pewno nie trzeba jej oczekiwać i uważać za normalną reakcję.

Na przykład badanie Urazy narządów płciowych u dziewcząt w okresie przedpokwitaniowym w wyniku wypadków na rolkach . W 2002 roku odnotowano dwie dziewczynki z ciężkim urazem narządów płciowych i krwawieniem z pochwy (jazda na rolkach). Autorzy stwierdzili, że „żadna z dziewczynek nie miała znaczącego uszkodzenia błony dziewiczej”.

Ogólnie rzecz biorąc, lekarze zalecają pójście na badanie, jeśli po seksie pojawi się krew. Nie musisz sprawdzać, czy właśnie skończyła się miesiączka lub czy ostatnio zrobiłeś wymaz i test był czysty.

6. Błona dziewicza nie znika po pierwszym seksie

Stereotyp „utraty” niewinności narzuca dziewczynom poczucie wstydu i poczucie niższości, bo po seksie partnerka wydaje się, że coś „zabrała”, „zabrała”, a straciła coś, czego już nigdy nie da się przywrócić.

Dziewczyna po pierwszej penetracji niczego nie „gubi”. Błona dziewicza nigdzie nie pójdzie, po prostu się rozciągnie. Przypominamy, że jest wokół pochwy, a nie w poprzek.

Niemniej jednak operacja przywracania błony dziewiczej jest obecnie bardzo popularna – hymenoplastyka. To szkodliwy i niebezpieczny zabieg kosmetyczny wykonywany w znieczuleniu. Istnieją dwa rodzaje: krótkoterminowe i długoterminowe.

Po pierwsze, części błony dziewiczej są zszywane razem, gdy potrzebny jest wynik przez 7-10 dni. W drugim przypadku materiałem do odtworzenia błony dziewiczej są odcinki ścian pochwy. Operacja niezatwierdzona przez Amerykański Kongres Położników i Ginekologów.

7. Błona dziewicza może zostać przywrócona

I nie chodzi tylko o młode dziewczyny czy częściowe wyzdrowienie. W 2004 roku w Archives of Pediatric Adolescent Medicine opublikowano badanie , w którym stwierdzono, że „pomimo wyraźnych dowodów na kontakt seksualny (ciąża), tylko 2 z 36 nastolatków miało zmiany narządów płciowych”.

Dotychczasowe badania nad błoną dziewiczą u dziewcząt i kobiet obracają się wokół traumy i gwałtu, więc niewiele wiadomo o jej zachowaniu w „normalnej” sytuacji, ale wiemy, że nawet po traumatycznym pęknięciu błony dziewiczej można ją wyleczyć.

Badanie z 2007 roku przeprowadzone na dziewczętach z uszkodzoną błoną dziewiczą wykazało, że pęknięte urazy „goją się szybko i często nie pozostawiają śladów wcześniejszych urazów lub nie pozostawiają ich wcale”.

Co zrobić, jeśli pierwszy seks jest przerażający

Po pierwsze, nie należy czekać na ból i krew – nie powinny. Dyskomfort jest możliwy, ponieważ błona dziewicza jest nadal tkanką śluzową z zakończeniami nerwowymi. Bardzo elastyczna tkanka śluzowa.

Po drugie, wcale nie jest konieczne, aby twój pierwszy raz był penetracją penisa do pochwy. Możesz przygotować się do seksu z penetracją, stopniowo studiując swoje ciało.

Dr Lindsay Doe radzi, aby dokładnie dowiedzieć się, jakiego gatunku jest twoja błona dziewicza, używając palców (czystymi rękami). Następnie ostrożnie (z nawilżeniem, jeśli niewystarczająco własnym) palcem (możesz użyć małego palca), przejedź wzdłuż ściany pochwy (nie w górę/w dół), stopniowo rozciągając błonę dziewiczą.

Proces ten można uprzyjemnić, podłączając do niego partnera. Jeśli czujesz się przy nim na tyle komfortowo i spokojnie, że możesz poprosić o bardzo zgrabną penetrację, to sama penetracja powinna być bezbolesna i przyjemna.

Być może Twój partner może się przydać kolejnej sztuczki życiowej – włożyć dwa palce do pochwy podczas orgazmu. W tym czasie organizm wytwarza tyle środka znieczulającego, że nawet poród byłby bezbolesny.

Dodaj komentarz