7 rzeczy, które poprawią Twoje życie seksualne

1. Inteligencja emocjonalna

Im bardziej jest rozwinięty, tym więcej przyjemności daje seks. Przynajmniej jeśli chodzi o kobiety.

Badania nad inteligencją emocjonalną „aids sex” / BBC News , przeprowadzone w murach King's College London, wykazały, że dziewczęta o wysokiej inteligencji emocjonalnej częściej doświadczają orgazmu. Co więcej, zarówno podczas masturbacji, jak i podczas normalnego stosunku. Chodzi o umiejętność łączenia fantazji, bycie świadomym swoich uczuć, a także jasne komunikowanie swoich pragnień swojemu partnerowi.

2. Medytacja

Psychologowie twierdzą, że medytacja Mindfulness pomaga rozwiązać wiele problemów seksualnych / Psychologia Obecnie naszą główną strefą erogenną jest nadal mózg. Oznacza to, że przed seksem musi zostać oczyszczony z obcych myśli i maksymalnie dostrojony do pożądanej fali. Można to zrobić za pomocą prostych technik medytacyjnych.

Michael Crichman

Dyrektor Centrum Zdrowia Seksualnego Południowej Kalifornii.

Koncentrując się na swoim podnieceniu seksualnym w chwilach intymności, możesz uzyskać więcej przyjemności.

3. Sen

Naukowcy z University of Chicago znaleźli R. Leproulta, E. Van Cautera. Wpływ 1-tygodniowego ograniczenia snu na poziom testosteronu u młodych zdrowych mężczyzn / JAMA , że przy 5 godzinach snu dziennie, poziom testosteronu u mężczyzn spada o 10-15% w porównaniu z rówieśnikami, którzy śpią przez 8 godzin. Dzieje się tak, ponieważ lwia część hormonu męskości wytwarzana jest podczas głębokiego snu.

Podobne badania przeprowadzono wśród kobiet. Wyniki DA Kalmbach, JT Arnedt i in. Wpływ snu na reakcje i zachowanie seksualne kobiet: badanie pilotażowe / Journal of Sexual Medicine jednego z nich pokazuje, że tylko 1 dodatkowa godzina snu prowadzi do 14% wzrostu aktywności seksualnej. Ogólnie rzecz biorąc, dłuższy sen zwiększa zainteresowanie intymnością. Ale wiadomo to nawet bez naukowców.

4. Orzechy

Hiszpańscy fizjolodzy badali przez 14 tygodni A. Salas-Huetos, J. Muralidharan i in. Wpływ spożywania orzechów na erekcję i funkcje seksualne u zdrowych mężczyzn: Drugorzędowa analiza wyników randomizowanego kontrolowanego badania FERTINUTS / grupy odżywczej 40 zdrowych mężczyzn w wieku 18-35 lat, którzy zjedli 60 g orzechów (mieszanka orzechów włoskich, orzechów laskowych i migdałów). Następnie porównali wyniki z odczytami swoich rówieśników, którzy zrezygnowali z solidnych afrodyzjaków. Okazało się, że chłopaki z pierwszej grupy mieli zauważalny wzrost pożądania seksualnego, a orgazm stał się jaśniejszy.

To prawda, że naukowcy nie byli w stanie wyjaśnić, jaka jest dokładnie siła orzechów. Wyniki badań krwi nie wykazały istotnych zmian w jej składzie. Ale czy to naprawdę takie ważne? Najważniejsze, że zadziałało.

5. Jabłka

Jeśli erekcję u mężczyzn wzmacniają orzechy, to dziewczętom poleca się T. Cai, M. Gacci i in. Spożywanie jabłek wiąże się z lepszą jakością życia seksualnego młodych kobiet / Na jabłka zwracają uwagę Archiwa Ginekologii i Położnictwa . Już jeden owoc dziennie pozytywnie wpływa na kobiece libido. I ogólnie o zdrowiu.

6. Rower

Jazda na rowerze nie tylko wzmacnia układ krążenia, ale także poprawia zdrowie seksualne. Do takich wniosków doszli KB Fergus, TW Gaither i in. Ćwiczenia poprawiają samoocenę funkcji seksualnych wśród aktywnych fizycznie dorosłych / The Journal of Sexual Medicine na podstawie obserwacji 3906 mężczyzn w wieku 41-45 lat i 2264 kobiet w wieku 31-35 lat z różnych krajów. Wszyscy byli aktywni w bieganiu, pływaniu, kolarstwie czy triathlonie.

Okazało się, że mężczyźni, którzy jeździli na rowerze średnio 10 godzin w tygodniu z prędkością 25-26 km/h, mieli o 22% mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z erekcją niż ich rówieśnicy, którzy jeździli mniej niż 2 godziny w ciągu 7 dni. Jednak nie ma sensu ścigać mistrzów: znaczną poprawę zaobserwowano po 6–7 godzinach niespiesznej jazdy tygodniowo (tylko godzina dziennie!).

Kobiety znalazły również bezpośredni związek między jazdą na rowerze a popędem seksualnym. Najlepsze wyniki osiągnęły młode panie, które podróżowały po okolicy w umiarkowanym tempie przez co najmniej 5,5 godziny tygodniowo. Łatwiej było im rozgrzać się w łóżku, a orgazm był przyjemniejszy.

7. Skoncentruj się na oddychaniu

Rzadka osoba myśli o tym, jak wdycha i wydycha. Zwłaszcza podczas seksu, kiedy myśli są zajęte przez innych. Ale najważniejsze jest to, że wielu z nas, w upale namiętności, wstrzymuje oddech lub oddycha często i płytko. A to zmniejsza nasilenie doznań i jakość orgazmu. Natomiast koncentracja na oddechu wzmaga przyjemność.

Josie Vogels

Czołowy kanadyjski terapeuta seksu.

Jeśli oddychasz głęboko i zsynchronizowany ze swoim partnerem, energia seksualna rozprzestrzeni się w twoim ciele i będzie przepływać między wami, wzmacniając emocjonalne połączenie.

Dodaj komentarz