Naukowcy: im więcej emotikonów wyślesz, tym większe masz szanse na seks

Osoby, które wysyłają dużo emotikonów, częściej chodzą na randki i uprawiają seks. Stwierdzili to naukowcy z Kinsey Institute – amerykańskiej instytucji naukowej zajmującej się badaniem ludzkiej seksualności.

To, jak często ludzie używają emotikonów, wpływa na aktywność seksualną na wielu etapach romantycznego związku. Związek można prześledzić do tego, jak często ludzie chodzą na drugie randki, całują się, uprawiają seks i mają satysfakcjonujące związki.

Odkryliśmy, że za pomocą emotikonów ludzie mogą przekazywać ważne informacje emocjonalne potencjalnym partnerom, co ułatwia nawiązanie udanego związku intymnego i znalezienie większej liczby okazji do nawiązania romantycznych i seksualnych relacji.

Spośród pięciu tysięcy osób, które wzięły udział w badaniu, 86,8% to osoby heteroseksualne, a 62,2% to osoby rasy kaukaskiej. To prawda, że naukowcy nie zidentyfikowali tutaj związku przyczynowo-skutkowego. Nie byli również w stanie ujawnić, które emoji są skuteczne we wzmacnianiu relacji, a które nie.

Dodaj komentarz