9 skutecznych sposobów na zwiększenie orgazmu

1. Obserwuj swój oddech

Zwykle przed początkiem orgazmu ludzie zaczynają albo szybko oddychać, albo całkowicie wstrzymywać oddech.

Idź w odwrotnej kolejności: spróbuj oddychać powoli i głęboko.

Pozwoli ci to być w bardziej świadomym stanie w momencie szczytowania (a tym samym lepiej go poczuć) i być może osiągnąć orgazm całego ciała.

Najprawdopodobniej nie zadziała od razu, wymaga praktyki. Jeśli uda ci się spowolnić oddech, ale jednocześnie pragnienie zaczyna ustępować, powróć do zwykłego rytmu oddychania.

2. Przenieś

Aby uzyskać jasny orgazm, konieczne jest wyzwolenie. Ale często w tym momencie intymności ludzie są najbardziej spięci i nieruchomi. Jednym z możliwych powodów może być banalne zawstydzenie.

Co robić? Najpierw przeanalizuj, które części ciała są nieaktywne podczas orgazmu. I nie chodzi tylko o obszar miednicy, ale na przykład o ręce i nogi.

Krok drugi to eksperymentowanie i wprawienie ciała w ruch. Jeśli wstydzisz się walczyć w nagłych konwulsjach na oczach partnera, zrób to pierwszy raz podczas masturbacji.

3. Opóźnij orgazm

Opóźniony orgazm jest zwykle dłuższy i silniejszy. I ta zasada działa zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ale nauczenie się odkładania finału znów wymaga praktyki.

Na początek musisz znaleźć punkt, z którego nie ma powrotu, czyli moment, po którym orgazm jest już nieunikniony. Następnie kilka razy sprowadź się do tego stanu przed orgazmem i tymczasowo zatrzymaj stymulację. Spróbuj w ten sposób opóźnić orgazm trzy lub cztery razy, a potem zakończ. Wrażenia będą prawdopodobnie znacznie bardziej intensywne niż zwykle.

4. Trenuj mięśnie miednicy

Ćwiczenia Kegla mające na celu wzmocnienie mięśni miednicy mogą zwiększyć orgazm i rozwiązać szereg innych problemów, od nietrzymania moczu po szybki wytrysk.

Tutaj znajdziesz opcje treningowe dla kobiet. Wersja męska znajduje się w tym artykule.

5. Stymuluj łechtaczkę i prostatę

Tutaj wszystko jest dość oczywiste. Wiele kobiet nie może w ogóle osiągnąć orgazmu pochwowego, więc zaangażowanie łechtaczki jest niezbędne. Mężczyźni wydają się mieć więcej szczęścia: stymulacja penisa prawie zawsze prowadzi do pożądanego rezultatu. Ale jeśli stymulujesz również prostatę, orgazm będzie znacznie silniejszy.

6. Zwróć uwagę na całe ciało.

Aby uzyskać nowe doznania orgazmu, oderwij swój umysł od genitaliów i poszerz swoją anatomię seksualną. Zbadaj inne części ciała (swoje i partnera) i spróbuj je stymulować na różne sposoby iz różną intensywnością.

Skoncentruj się na doznaniach i, co najważniejsze, nie odbieraj akcji jako preludium.

Niech całe twoje ciało stanie się pełnoprawnym uczestnikiem procesu seksualnego – wtedy sam proces i jego wynik będą ciekawsze.

7. Używaj wyobraźni poprawnie

Fantazja może zarówno poprawić seks i doprowadzić do potężnego orgazmu, jak i zrujnować wszystko w zarodku.

W pierwszym przypadku mówimy o erotycznych myślach i marzeniach, które para realizuje w seksie. Pomagają się zrelaksować, szybciej się podniecić i doświadczyć nowych doznań.

Drugi rodzaj fantazjowania to sposób, w jaki jeden z partnerów odwraca uwagę od tego, co się dzieje. Powodem może być niepokój, trudności z koncentracją. Następnie należy ćwiczyć uważność i skupiać się na doznaniach cielesnych. Jeśli faktem jest, że dana osoba nie lubi czegoś w seksie, jest to okazja do rozmowy z partnerem lub lekarzem (seksologiem, psychoterapeutą) o swoich przeżyciach.

8. Używaj zabawek

Z jednej strony zabawki erotyczne mogą przyspieszyć orgazm: tutaj mówimy raczej o wibratorach i masturbatorach. Z drugiej strony, aby orgazm był jaśniejszy. Na przykład, jeśli używasz ich do dodatkowej stymulacji: tutaj warto pomyśleć o urządzeniach do łechtaczki i prostaty. Ogólnie rzecz biorąc, zabawki mogą po prostu robić to, do czego ludzkie ciało nie zawsze jest zdolne.

Masz więc co najmniej trzy powody, aby sprawdzić sex shop lub nasz przewodnik po zabawkach erotycznych.

9. Zobacz swojego lekarza

W niektórych przypadkach nie chodzi już o poprawę orgazmu, ale po prostu o jego osiągnięcie. Jeśli zmagasz się z takim problemem lub orgazmy stały się mniej jasne i mocne niż wcześniej, powinieneś zasięgnąć profesjonalnej pomocy seksuologa, ginekologa lub po prostu terapeuty.

Dodaj komentarz