Co to jest precum i czy można z nim zajść w ciążę

Podczas stosunku cała uwaga skupia się na kulminacji – wytrysku. Ale zwiastun męskiego orgazmu – przed wytryskiem – zwykle pozostaje w cieniu, choć jego rola też jest bardzo ważna.

Gdzie i kiedy pojawia się precum

Przedwytrysk lub płyn przednasienny jest wydalany z głowy prącia podczas erekcji. Za jego produkcję odpowiadają gruczoły Coopera Pre-cum (Cowper's Secretions) – dwa groch o średnicy 3-8 milimetrów, ukryte w grubości mięśni krocza, u podstawy prącia.

Sekret pojawia się w odpowiedzi na pieszczoty lub masturbację partnera. Co więcej, jego ilość wzrasta wraz z podekscytowaniem. W przeciwieństwie do białawego nasienia, stan przed wytryskiem jest przezroczysty i bezbarwny, a konsystencja przypomina śluz.

Dlaczego potrzebujesz przed wytryskiem?

Płyn przednasienny działa jako pionier w torowaniu drogi dla Gwiezdnego Wyścigu. W cewce moczowej (cewce moczowej), przez którą przepływają plemniki, znajdują się pozostałości kwasu moczowego, który działa destrukcyjnie na męskie komórki rozrodcze. Poważnym zagrożeniem jest również kwaśne środowisko pochwy.

Przedwytrysk neutralizuje obfity stan przed wytryskiem: małe gruczoły — główne bóle głowy , kwasowość, a tym samym tworzy bezpieczne środowisko dla plemników.

Ponadto przezroczysty śluz służy jako naturalny lubrykant żołędzi prącia, zapewniając poślizg. Mieszając się z plemnikami, nadal chroni męskie komórki rozrodcze na całej trasie i pomaga im w dążeniu do celu.

Ile precum należy wyprodukować

Całkowita objętość zależy od indywidualnych cech i wieku mężczyzny. Ktoś dostaje kilka kropli śluzu podczas stosunku, podczas gdy inni dostają więcej Obfitego Pre-Ejaculation: Małe Gruczoły – Poważne Bóle Głowy 5 mililitrów, około łyżeczki.

Od czasu do czasu mężczyźni będą narzekać na to, jak radzić sobie z nadmiernym wytryskiem u chłopaka, że gdy są podnieceni, mają zbyt dużo płynu, który plami ich ubrania. Co z tym zrobić? Jeśli nie ma bolesnych wrażeń – nic, ponieważ mówimy o wariancie normy.

Lekarze zalecają nadmierne wytryski przed wytryskiem lub zbyt dużą ilość nagromadzonej spermy, aby zaopatrzyć się w chusteczki i traktować nadmiar narośli jako zdrowy i tymczasowy. Z wiekiem jego ilość będzie się zmniejszać.

W medycynie zdarzały się przypadki, gdy produkcja preejakulatu była tłumiona przez inhibitor 5-alfa-reduktazy. Zazwyczaj leki te stosowane są w leczeniu przerostu prostaty i łysienia. Jednak leczenie może mieć również skutki uboczne Wpływ inhibitorów 5-alfa reduktazy na erekcję, pożądanie seksualne i wytrysk : depresja, zmniejszenie pożądania seksualnego i obniżenie poczucia własnej wartości.

Czy można zajść w ciążę z precum?

Wokół tej kwestii wciąż trwają naukowe kontrowersje. Niektóre badania pokazują, że naukowcy nie znajdują plemników w płynie przednasiennym , że w płynie przednasiennym nie ma żywotnych plemników. Inni – że u niektórych mężczyzn zawartość spermy w płynie przedwytryskowym nadal dostaje się do płynu przedwytryskowego w ilości wystarczającej do zapłodnienia.

Istnieje ryzyko zajścia w ciążę z przerwanym stosunkiem, nawet jeśli mężczyzna ma doskonałą reakcję i ani kropla spermy nie przedostanie się do ciała kobiety.

Jednak niechciana ciąża to nie jedyny powód, aby „bać się” precum i używać prezerwatywy. Płyn przednasienny dokładnie rozprzestrzenia choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV, chlamydie, wirusowe zapalenie wątroby typu B i rzeżączkę – nie ma co do tego wątpliwości. Czy Precum może zajść w ciążę lub spowodować choroby przenoszone drogą płciową? Oto, co musisz wiedzieć nie.

Dodaj komentarz