Co zrobić, jeśli Twój partner nie chce seksu

Pożądanie przychodzi i odchodzi. Możesz mieć obsesję na punkcie seksu przez chwilę, a potem odkryjesz, że już się do tego ochłodziłeś. Twój partner nie jest ubezpieczony od tego samego. I to jest w porządku.

To prawda, że kiedy wybrany lub wybrany traci swoją pasję, bardzo trudno jest nie brać tego do siebie. Ale tutaj ważne jest, aby pamiętać: istnieje wiele powodów, dla których dana osoba chwilowo oziębia się do fizycznej intymności i konieczne jest wspieranie go w tej chwili.

Oto, co zrobić, jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji.

1. Nie sprawiaj, by twój partner czuł się źle.

Gdy zdasz sobie sprawę, że brak pragnienia nie jest związany z tobą ani twoimi działaniami, szczerze powiedz partnerowi, jak to na ciebie wpływa.

Nie doszukuj się w nim winy, nie potępiaj go ani nie poniżaj. Ale daj mu znać, że brak seksu wpływa na twoje uczucia.

Jesteś w związku i brakuje ci tego, co wydaje się twoje. Nie musisz ignorować tego faktu, w przeciwnym razie znajdziesz się w rozpaczliwej sytuacji.

Zuzanna Zima

2. Zrozum powody

Bądź otwarty na wyjaśnienia partnera, dlaczego nie są już zainteresowane intymnością. Przyczyny mogą być bardzo różne: leki przeciwdepresyjne, stres, lęk lub choroba. Jeśli odpowiedź brzmi „po prostu dlatego”, sytuacja wymaga jeszcze dokładniejszej analizy.

Jeśli słyszysz tylko „musisz być ponad tym”, to jest to dobry powód, aby przemyśleć związek. W zdrowym związku twoja połowa zrobi wszystko, abyś był szczęśliwy.

Zuzanna Zima

3. Skoncentruj się na innych aspektach swojego połączenia.

Tak, seks jest bardzo ważną częścią związku. Ale są ważniejsze rzeczy. A skupiając na nich uwagę, możesz je wzmocnić.

Im bardziej skupiasz się na problemie, tym gorzej wygląda. Opuścić dom. Zróbcie razem coś fajnego. Zróbcie razem jakieś ciekawe zajęcia. Wzmocni to poczucie więzi i intymności między wami.

Zuzanna Zima

4. Uruchom ponownie

Z biegiem czasu każdy związek może popaść w stagnację. Spróbuj je ponownie uruchomić. Jeśli ta prosta operacja działa z komputerem i telefonem, może również pomóc w twoim życiu seksualnym.

Nic tak nie zabija romansu jak przewidywalność. Dlatego musisz spróbować czegoś nowego lub nieoczekiwanego.

Zuzanna Zima

Zorganizuj nieplanowany piknik, idź na koncert lub zrób coś, co lubisz. Zrób coś niezwykłego, aby zresetować swojego partnera i siebie.

5. Wyjedź z miasta

Wakacje to także restart. Poza tym każdy uwielbia wyjeżdżać z miasta i zmieniać otoczenie.

Czasami nowe miejsce może ożywić związek. Nowe ozdoby, zapachy i doznania mogą pobudzić nasze zmysły i obudzić do radości.

Zuzanna Zima

6. Uczyń strach swoim sojusznikiem

Zbadaj dowody na wzmożony pociąg seksualny w warunkach silnego niepokoju . udowodniły, że strach zwiększa Twoją atrakcyjność dla partnera. Dzieje się tak, ponieważ adrenalina budzi pożądanie seksualne. Możesz więc wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść.

Przełam rutynę i zdobądź nowe doświadczenia, aby zwiększyć swój poziom podniecenia. To może faktycznie zadziałać.

Zuzanna Zima

7. Porozmawiaj z profesjonalistą

Jeśli nigdy nie widziałeś terapeuty, teraz jest czas, aby zacząć. Terapia rodzinna może nie tylko pomóc w problemach seksualnych, ale także poprawić inne aspekty związku.

Musisz zbadać przyczynę braku pożądania partnera. Czy to jest fizyczne? Psychologiczne, emocjonalne? Tu zaczyna się proces rozwiązywania problemu.

Zuzanna Zima

Pod koniec dnia chodzi o twoje wzajemne połączenie. Czego oboje chcecie od związku. Musisz to rozgryźć, a następnie popracować nad częścią, która wymaga korekty.

Dodaj komentarz