Czy mężczyzna może mieć wielokrotne orgazmy i jak to zrobić?

Multiorgazm oznacza zwykle możliwość przeżywania kilku orgazmów z minimalnym odstępem – od kilku sekund do kilku minut. Częściej mają ją kobiety – ze względu na brak tzw. okresu refrakcji, jaki mają mężczyźni: po wytrysku potrzebują trochę czasu na odpoczynek. Z reguły w ciągu najbliższych 10-60 minut (każda ma swoją miesiączkę) mężczyzna nie jest gotowy na nowe wytryski, więc zazwyczaj też nie ma ochoty na seks. Dziewczyna, nawet po zbliżeniu, pozostaje w laboratorium Podobieństwa i różnice płciowe w podnieceniu seksualnym, pożądaniu i orgazmicznej przyjemności w laboratorium , trochę podekscytowana i bardziej otwarta na czułość, uściski i nowe orgazmy.

Jak mężczyzna może doświadczyć multiorgazmu?

Najważniejszą rzeczą, jaką wiadomo o męskich orgazmach, jest to, że są one bardzo złe . Męskie wielokrotne orgazmy: zbadano opisowe badanie , w przeciwieństwie do kobiecych. Na przykład badacze z Kanady i Australii zebrali wiele orgazmów u mężczyzn — co wiemy do tej pory za pomocą ankiet — nie jest to najbardziej obiektywna metoda.

Okazało się jednak, że męskie multiorgazmy są dwojakiego rodzaju: kiedy można dojść kilka razy z rzędu podczas jednego „biegu” (multiorgazmy skondensowane), oraz kiedy mężczyzna przechodzi przez wszystkie etapy kilka razy w określony czas, na przykład 15 minut, od pobudzenia do orgazmu i wytrysku (sporadyczne multiorgazmy).

Musisz zrozumieć, że orgazm i wytrysk to procesy równoległe, ale różne. W świetle tego faktu mówić o tym, że męski orgazm, w przeciwieństwie do kobiecego, pełni oczywistą funkcję rozrodczą, traci sens.

Wytrysk jest tym, co obejmuje okres refrakcji w męskim ciele. Ale jeśli nauczysz się orgazmu bez rozlewania spermy, możesz skończyć kilka razy z rzędu, zgodnie z męskimi wielokrotnymi orgazmami: badanie opisowe .

W tym celu niektórzy stosują radykalną technikę: jeśli w przeddzień orgazmu ściskasz penisa tuż pod głową, w miejscu, w którym rośnie wraz z uzdą, możesz dokończyć wysychanie.

Ale jako główną metodę, mężczyźni, którzy świadomie osiągają multiorgazm, używają wytrenowanego mięśnia łonowo-guzowego – aby opóźnić wytrysk i wyjść bez niego. Aby to zrobić, trzeba praktycznie osiągnąć orgazm, złapać moment, w którym „prawie wszystko już jest” – i poprzez napięcie mięśni zablokować wytrysk.

Poszukiwanie progu „punktu bez powrotu” może zająć trochę czasu. Być może za pierwszym razem nic nie zadziała albo zadziała, ale bez orgazmu. Możesz zacząć od treningu bez partnera (lub partnera), a po nauczeniu się, jak kontrolować proces, „wrzucić” go w seks.

Jak trenować mięsień łonowo-guzowy

Przyda się zestaw ćwiczeń Kegla. Istnieje wiele ich odmian, ale generalnie są one podobne. Seksuolog William Hartman, założyciel Centre for Marriage and Sexual Research, opisuje ćwiczenia w Any Man Can: The Revolutionary New Multiple-orgasmic Technique for Every Loving Man.

Spróbuj kilka razy przerwać oddawanie moczu, aby poczuć pożądany mięsień. Pompując go, możesz również zapobiec wytryskowi, ponieważ nasienie wypływa tym samym kanałem co mocz (nie martw się, oba płyny nie mogą wypłynąć jednocześnie).

Oto dwa rodzaje ćwiczeń, z których możesz korzystać jeden po drugim. W pierwszym przypadku napinasz mięśnie i utrzymujesz napięcie przez trzy sekundy, a następnie rozluźniasz. Zacznij od codziennych zestawów 25 razy z rzędu i stopniowo zwiększaj obciążenie.

W drugim ćwiczeniu szybko napnij mięśnie łonowe i szybko zrelaksuj się. Zacznij też od 25 razy dziennie.

Ćwicz, aż poczujesz się trochę zmęczony, nie napinaj mięśni, stopniowo zwiększaj obciążenie.

Czy zatrzymanie nasienia może być szkodliwe dla zdrowia?

Plotka głosi, że brak życia seksualnego jest szkodliwy właśnie z powodu stagnacji plemników – jeśli nie zostaną zmarnowane, ulegną stagnacji, co może prowadzić do stanu zapalnego. Niektórzy sugerują, że nawet masturbacja nie uchroni cię przed takim problemem, ponieważ wiąże się ze słabszym wytryskiem.

Urolog-androlog najwyższej kategorii Aleksander Batsenko wyjaśnia, że na intensywność wytrysku mają wpływ problemy psychologiczne, fantazje seksualne, stres i zmęczenie fizyczne, zaburzenia snu, stan naczyń i mięśni dna miednicy, równowaga hormonów, liczba aktów seksualnych w dniu poprzedzającym i inne czynniki, zatem kojarzenie jakości wytrysku z obecnością lub nieobecnością partnera lub partnera nie jest do końca prawdą.

W literaturze nie ma dowodów na to, że multiorgazm (i sposoby jego osiągania) jest szkodliwy lub korzystny. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że czasami przychodzą do mnie mężczyźni, którzy po takich praktykach mają problemy z prostatą, oddawaniem moczu i innymi.

Jest to jednak mało prawdopodobne, aby wskazywać, że głównymi przyczynami tych zaburzeń były multiorgazmy i opóźniony wytrysk. Oznacza to raczej, że istniały już choroby przewlekłe lub predyspozycje do nich, a takie praktyki seksualne po prostu przyspieszyły ich manifestację. Myślę, że jest ogromna liczba mężczyzn, którzy doświadczając wielu orgazmów, czują się świetnie i w związku z tym nie idą do lekarza.

Alexander Batsenko twierdzi również, że brak jakiejkolwiek aktywności seksualnej może prowadzić do negatywnych konsekwencji z powodu zastoju krwi żylnej w narządach miednicy, a nie z powodu zastoju plemników. Z kolei stagnacja krwi żylnej u mężczyzn może rozwinąć się z powodu predyspozycji genetycznych, biernego trybu życia, nadużywania alkoholu – i dopiero potem z częstotliwości erekcji i wytrysku. Urolog podkreśla, że w przypadku braku życia seksualnego sama natura stworzyła mechanizm treningu naczyń krwionośnych w postaci nocnych i porannych erekcji.

Wbrew teorii zastoju nasienia jest fakt, że mężczyźni, którzy przeszli wazektomię (podwiązanie lub usunięcie fragmentu nasieniowodów) w celach antykoncepcyjnych, zawsze kończą bez wytrysku (chociaż plemniki są produkowane) i nie powoduje to u nich problemów zdrowotnych. W przeciwnym razie medycyna odmówiłaby takich operacji.

Niemniej jednak Alexander Batsenko zaleca dokończenie seksu z pełnym wytryskiem, podczas którego kilka razy opóźniało się uwalnianie nasienia. W końcu tak układa się natura i dopóki nie będziemy mieli wysokiej jakości badań medycznych dotyczących bezpieczeństwa takich eksperymentów, lepiej nie sprzeciwiać się temu.

Jeśli taka praktyka zamiast przyjemności przynosi dyskomfort, ból w podbrzuszu, jądrach lub kroczu, prowadzi do pojawienia się krwi w nasieniu i innych niepokojących objawów, to jest to powód, aby skonsultować się z lekarzem.

Co wpływa na okres „odpoczynku” między stosunkiem seksualnym

Jeśli chodzi o orgazm sporadyczny – kiedy po wytrysku mężczyzna jest niemal od razu gotowy na nowe podejście, to sytuacja jest nieco inna i prawie niemożliwa do opanowania i wytrenowania.

Badania z International Journal of Endocrinology pokazują, że prolaktyna i płodność mężczyzn: regulacja dotycząca długich i krótkich informacji zwrotnych , że gwałtowny wzrost prolaktyny jest odpowiedzialny za obniżenie libido po orgazmie – obniża poziom hormonów odpowiedzialnych za pożądanie seksualne: testosteronu u mężczyzn i estradiolu u kobiet.

Jednak człowiek nie jest łatwym stworzeniem, a hormony najwyraźniej nie są jedyną rzeczą, która wpływa na motywację seksualną i hormony na pociąg. Wykorzystując te same wielokrotne orgazmy u mężczyzn – co wiemy do tej pory, kanadyjscy i australijscy badacze zidentyfikowali kilka czynników, które sprawiają, że orgazmy są nie tylko częstsze, ale także jaśniejsze.

Partner

To kochanek, który cieszy się z tego procesu, nie spieszy się, aby wszystko jak najszybciej zakończyć, który bardzo Cię podnieca i z którym masz emocjonalną bliskość. Pożądane jest również wygodne i spokojne otoczenie.

Większość respondentów stwierdziła, że z jedną dziewczyną może doświadczyć multiorgazmów, ale nie z innymi. Na przykład jeden mężczyzna powiedział, że już wiele razy skończył, ale ze swoją obecną żoną, która szybko się męczy, woli przestać po pierwszym orgazmie.

Różne rodzaje stymulacji

Uczestnicy ankiety zauważyli, że jeśli byli silnie pobudzeni, to stymulacja po orgazmie niemal natychmiast przywracała zmniejszające się pobudzenie. Większość mężczyzn stwierdziła, że zmiana aktywności pomogła im dojść do siebie: seks oralny mógł zamienić się w masaż lub pieszczoty zabawką erotyczną.

Nowość

Pomimo tego, że w ankiecie wśród czynników multiorgazmicznych podkreślono nowość partnera, kluczem jest tu najprawdopodobniej sam fakt nowości. W seksuologii istnieje pojęcie „efektu Coolidge”. Jego istotą jest to, że z nowym partnerem okres refrakcji jest często krótszy niż zwykle. Nowość związana jest z głównym hormonem namiętności miłosnej – dopaminą. To prawdopodobnie wyjaśnia niezłomne pragnienie, które nie powstrzyma ani zwiększonej prolaktyny, ani zmęczenia.

Czasami wystarczy dodać coś nowego do seksu z żoną lub stałą dziewczyną – na przykład gry fabularne.

Seks grupowy

Część badanych przyznała również, że nie potrzebują przerwy podczas seksu grupowego. Znowu chodzi najwyraźniej o zmianę partnerów i poczucie nowości.


W każdym razie, w przypadku wielu orgazmów, powinieneś wiedzieć, kiedy przestać i nie angażować się w przemoc przeciwko sobie, jeśli coś nie zadziała. Głównymi warunkami osiągnięcia wielokrotnego orgazmu są szczera przyjemność z tego procesu (a nie chęć zaskoczenia kobiety trzema godzinami nieprzerwanego seksu) i dbanie o siebie, w tym aktywny tryb życia, właściwe odżywianie i unikanie nadmiernego spożycia alkoholu.

Dodaj komentarz