Dlaczego niektórzy ludzie wybielają odbyt i czy warto?

Co to jest wybielanie odbytu

Wybielanie odbytu to zabieg kosmetyczny Czym jest wybielanie odbytu? Przegląd , podczas którego skóra wokół odbytu zostaje rozjaśniona.

Z reguły wybielanie odbywa się za pomocą specjalnych kremów. Produkty te rozkładają melaninę, naturalny pigment, który nadaje skórze ciemny kolor. Stosowane są również metody laserowe lub krio: niszczą również pigment komórkowy.

W żadnym wypadku nie należy używać wybielacza domowego: nie rozjaśnia skóry, ale najprawdopodobniej spowoduje oparzenia.

Dlaczego odbyt jest wybielony

Jedynym powodem jest estetyka. Skóra wokół odbytu z wiekiem ciemnieje i może dość mocno wyróżniać się na tle jaśniejszego krocza i pośladków.

Zmiana koloru jest związana z różnymi czynnikami . Co to jest wybielanie odbytu i jak to działa? Zdrowie.com . Pomiędzy nimi:

 • tarcie (skóra wokół odbytu ciemnieje aktywniej u miłośników stringów lub zbyt ciasnych spodni);
 • zmiany hormonalne – w czasie ciąży, porodu, w przeddzień menopauzy;
 • narażenie na pot (ten czynnik jest ważny, jeśli aktywnie uprawiasz sport);
 • podrażnienie skóry;
 • genetyka.

Kał również odgrywa pewną rolę: pigmenty stolca z czasem mogą również zmienić delikatną skórę wokół odbytu na brązowawy kolor.

Ogólnie można powiedzieć, że ciemnienie jest oznaką wieku. Dlatego zabieg wybielania odbytu jest często stosowany przez osoby, dla których ważne jest zachowanie młodości we wszystkich jej przejawach: popularnych aktorów, piosenkarzy czy dorosłych kobiet, które rozpoczynają nowe życie.

Większość pacjentów Co to jest wybielanie odbytu i jak to działa? Te, które przychodzą do mnie na odmładzanie analne, to świeżo rozwiedzione kobiety w średnim wieku, które właśnie zaczęły spotykać się z nowymi partnerami.

Zuri A. Murrell

MD, chirurg jelita grubego z Beverly Hills (USA), dla internetowego wydania Health

Z drugiej strony wiek jest normalny. Ciemnienie odbytu jest również normalne. Więc korekcja kolorów wcale nie jest konieczna. Warto zdecydować się na zabieg tylko wtedy, gdy wierzysz, że rozjaśnienie naprawdę przywróci Ci spokój i pewność siebie.

Co musisz wiedzieć przed wybielaniem odbytu

Jeśli obawiasz się zbyt ciemnego koloru skóry wokół odbytu, powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem – dermatologiem lub terapeutą. W niektórych przypadkach nadmierna pigmentacja może być objawem problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia równowagi hormonalnej. Hemoroidy są również przeciwwskazaniem: najpierw trzeba wyleczyć wybrzuszenia, a dopiero potem warto pomyśleć o zabiegach kosmetycznych.

Jeśli nie masz problemów zdrowotnych, a chodzi po prostu o chęć rozjaśnienia pociemniałej z wiekiem skóry, możesz obejść się bez konsultacji z lekarzem. Jednak w celu przeprowadzenia samego zabiegu lepiej skontaktować się z kosmetologiem, gabinetem dermatologicznym lub chirurgiem plastycznym – do profesjonalistów z odpowiednim wykształceniem, którzy mają już doświadczenie w tego rodzaju manipulacjach.

Uwaga: W celu rozjaśnienia odbytu może być wymagane kilka zabiegów. Ponadto efekt będzie stosunkowo krótkotrwały Co to jest wybielanie odbytu i jak to działa? Health.com : Melanina zacznie ponownie gromadzić się w skórze i po kilku miesiącach będziesz musiał powtórzyć wybielanie.

Jak przygotować się do wybielania odbytu

Poinformują Cię o tym, gdy po raz pierwszy przyjedziesz do wybranego salonu lub kliniki chirurgii plastycznej. Z reguły zalecenia Co to jest wybielanie odbytu? Przegląd przedstawia się następująco:

 1. Wstrzymaj się od seksu przez około 3 dni przed zabiegiem. Dotyczy to zarówno stosunku analnego, jak i waginalnego.
 2. Nie usuwaj włosów w okolicach intymnych na kilka dni przed rozjaśnieniem. Golenie, woskowanie i inne rodzaje depilacji mogą podrażniać skórę wokół odbytu.
 3. Staraj się nie pocić. Unikaj biegania lub chodzenia na siłownię dzień lub dwa przed wybielaniem.
 4. Nie zakładaj majtek typu stringi. Ciasna bielizna goni skórę i powoduje, że produkuje ona więcej melaniny. Może to pogorszyć wyniki wybielania.

W dniu zabiegu weź prysznic i oczyść okolice odbytu.

Jak przebiega wybielanie odbytu?

Zabieg trwa średnio do pół godziny. Kosmetyczka, dermatolog lub chirurg poprosi Cię o rozebranie się poniżej pasa, położenie się na plecach i rozłożenie nóg, aby umożliwić dostęp do obszaru odbytu.

Lekarz oczyści skórę. Jeśli zdecydowałeś się na wybielanie laserowe, zostaniesz poproszony o zastosowanie środka przeciwbólowego. Jeśli mówimy o specjalnych kremach, nie jest to potrzebne: najprawdopodobniej nie odczujesz nie tylko bólu, ale nawet dyskomfortu.

Po zakończeniu zabiegu możesz zostać poproszony o kilkuminutowe położenie się. A potem będą mogli wrócić do domu z zaleceniami i kremami do pielęgnacji domowej.

Czego się obawiać podczas wybielania odbytu

W rzadkich przypadkach, jeśli zabieg nie jest wykonywany przez profesjonalistę, możliwe są nieprzyjemne skutki uboczne.

Na przykład peeling chemiczny lub inny środek wybielający może dostać się do odbytu, do odbytu – jest to obarczone oparzeniami i uszkodzeniem błony śluzowej. Niewłaściwie używany laser może również uszkodzić skórę, czasem dość poważnie.

Przypomnijmy raz jeszcze: aby uniknąć takich kłopotów, wybierz lekarza, który specjalizuje się w wybielaniu odbytu.

Czy można zrobić wybielanie odbytu w domu?

Tak. W sprzedaży są produkty do użytku domowego. Jednak mają mniej Co to jest wybielanie odbytu i jak to działa? Health.com stężenie składników aktywnych niż profesjonalne. Dlatego będziesz musiała je regularnie nakładać przez kilka miesięcy, zanim zauważysz rozjaśnienie.

Co zrobić po wybieleniu odbytu

Oto co to jest wybielanie odbytu? Przegląd dla twojego lekarza:

 • Noś luźną bieliznę i odzież: jest to ważne dla regeneracji skóry.
 • Unikaj seksu przez co najmniej trzy dni po zabiegu. Okres ten można wydłużyć, jeśli po trzech dniach wydaje się, że skóra jest nadal podrażniona.
 • Koniecznie używaj kremów i maści, które otrzymujesz po wybielaniu. Zmiękczają skórę i zapobiegają stanom zapalnym.
 • Unikaj gorących kąpieli przez co najmniej 72 godziny po zabiegu.

Jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem, który wykonał zabieg u Ciebie lub z Twoim terapeutą, jeśli w ciągu kilku dni po rozjaśnieniu pojawią się następujące objawy:

 • Wielka bolesność wokół odbytu.
 • Niezwykłe wydzielanie z odbytu.
 • Gorączka (wzrost temperatury do 38 ° C lub więcej).

Te objawy mogą wskazywać na trwający stan zapalny, który należy leczyć.

Dodaj komentarz