Hiperseksualność czy zdrowe libido? Kiedy można chcieć seksu, a kiedy nie?

Czym jest hiperseksualność

Kompulsywne zachowania seksualne / Klinika Mayo , lekarze nazywają hiperseksualność stałą, silną i słabo kontrolowaną żądzą seksu.

Ten stan ma inne nazwy: zaburzenie hiperseksualne, uzależnienie seksualne, kompulsywne zachowania seksualne. Albo inaczej: kobieca hiperseksualność nazywana jest zwykle nimfomanią (choć niektórym specjalistom ten termin wydaje się poniżający Nimfomanka: Realistyczne spojrzenie na kobiecą hiperseksualność?/Psychology Today ), a męską satyryką.

Niepohamowane pragnienie seksu jest bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać: L. Karila, A. Wéry i wsp. Cierpią na nią w takim czy innym czasie w ich życiu. Uzależnienie seksualne czy zaburzenie hiperseksualne: różne określenia tego samego problemu? Przegląd literatury / Aktualny projekt farmaceutyczny od 3 do 6% dorosłych.

Niezależnie od tego, który termin wybierzesz, mówimy o tym samym: nadmiernie wysokim libido, zaabsorbowaniu przeżyciami i fantazjami seksualnymi, ciągłym poczuciu niezadowolenia seksualnego. Hiperseksualny tak bardzo pragnie intymności i tak bardzo cierpi, gdy nie może jej uzyskać, że rujnuje to jego życie towarzyskie i osobiste.

Dodaj komentarz