Jak mężczyźni faktycznie postrzegają seks

Podczas mojej pracy jako seksuolog wysłuchiwałem rozumowań tysięcy mężczyzn na temat ich seksualnych odczuć, fantazji i życia intymnego. Oczywiście nie wiem, jak to jest być mężczyzną, ale miałem okazję poznać męskie postrzeganie seksu. Oto niektóre z bardziej powszechnych fragmentów.

1. Seks zaczyna się w ciele

Jeśli pożądanie kobiety może być spowodowane fantazjami lub emocjami, to pożądanie mężczyzny jest głównie fizyczne.

Powodem jest wysoki poziom testosteronu, który odpowiada za pobudzenie.

I nie chodzi tylko o młodych mężczyzn: ciało dorosłego mężczyzny błyskawicznie zareaguje na widok nagiej kobiety (żony lub partnera) wychodzącej spod prysznica.

2. Seks to głód

Dla mężczyzn pragnienie seksu jest jak pragnienie słodyczy. Postrzegają każdy epizod seksualny jako okazję do nieoczekiwanej przyjemności gastronomicznej, więc ich mózgi są zawsze zachwycone myślą o nowym eksperymencie. Słodycze prawie nigdy się nie nudzą, ale bez deseru dzień nie jest taki dobry.

3. Seks to energia

Dla mężczyzny seksualność wypełnia związek potencjałem i podnieceniem. Seks daje mu motywację i energię do osiągania swoich celów (i jego partnera). Pomaga również przejść przez codzienną rutynę, obiecując nagrodę na koniec dnia.

4. Seks to podniecenie

W męskim sensie seks jest najbardziej ekscytującą przygodą i najpewniejszym sposobem na czerpanie przyjemności. Dlatego każda chwila flirtu, każdy uśmiech, seksowna figura czy zdjęcie to cios w męski mózg: rozkoszuje się jedyną nutą czegoś związanego z seksem.

5. Seks to miłość

Uwolnienie energii seksualnej pozwala mężczyznom poczuć się jak w domu. Seks jest dla nich przejawem miłości, troski, wsparcia, tak potrzebnego po nieustannych walkach i problemach w świecie zewnętrznym.

Chociaż mężczyznom często zarzuca się, że chcą „tylko seksu”, większość postrzega intymność jako emocjonalną, a nie tylko fizyczną.

Z tych wszystkich powodów seks dla mężczyzn jest sposobem na wzmocnienie przywiązania.

6. Seks jest sposobem na dawanie miłości

Istnieje stereotyp, że mężczyźni są samolubni w łóżku, ale w rzeczywistości wielu z nich chce sprawić swoim partnerom taką samą przyjemność, jaką dostają sami. Często myślą i pytają, jak zadowolić dziewczynę. A wszystko to jest niczym innym jak przejawem ich miłości.

Wreszcie

Ze względów bezpieczeństwa wiele kobiet woli najpierw wejść w związek emocjonalny, a potem fizyczny. W przypadku mężczyzn jest odwrotnie: wolą zacząć od seksu, aby nie czuli się emocjonalnie wrażliwi. Ale ostatecznie męski popęd seksualny jest dobrym znakiem w związku i innym sposobem okazywania miłości.

Dodaj komentarz