Wszystko, co musisz wiedzieć o wytrysku

Jak działa wytrysk

Wytrysk to uwolnienie nasienia z penisa. Wytrysk składa się z dwóch faz Normalna funkcja seksualna mężczyzny: nacisk na orgazm i wytrysk :

  • emisja, podczas której organizm wytwarza plemniki i wypycha je;
  • wydalenie, gdy przygotowane nasienie jest wydalane z prącia.

Każda z faz ma swoją własną charakterystykę. Znając je można lepiej zrozumieć, co dokładnie czuje mężczyzna podczas stosunku i od czego zależy orgazm.

Faza emisji

Występuje, gdy mężczyzna jest podniecony seksualnie. Fizyczne uczucia, a nawet fantazje na temat hormonów zmiany płci. Powoduje to kurczenie się nasieniowodów, które działają jak małe pompki. Pompują plemniki z najądrza, gdzie są przechowywane.

Plemniki przechodzą przez tzw. układ wytryskowy, mieszając się z płynem z pęcherzyków nasiennych, prostaty i gruczołów opuszkowo-cewkowych. W ten sposób uzyskuje się płyn nasienny – wytrysk.

Cały proces odbywa się pod kontrolą normalnej męskiej funkcji seksualnej: nacisk na orgazm i wytrysk współczulnego (autonomicznego) układu nerwowego. Oznacza to, że człowiek przy całym swoim pragnieniu nie może go kontrolować.

Faza wygnania

Jest to bezpośrednie wyjście nasienia przez cewkę moczową (cewkę moczową) na zewnątrz. „Pompa” w tym przypadku to mięsień opuszkowo-gąbczasty znajdujący się u podstawy prącia. Kurczy się rytmicznie, wypychając ziarno, a każdemu skurczowi towarzyszy uczucie najsilniejszej przyjemności – orgazmu.

W pierwszych, najsilniejszych skurczach, z cewki moczowej wyrzuca się najwięcej plemników, więc odczucia są najsilniejsze. Wtedy ziarno staje się mniejsze, a przyjemność znika.

Faza wydalenia jest częściowo kontrolowana. Gdy tylko nastąpi pierwszy skurcz mięśnia opuszkowo-gąbczastego, wytrysk jest nieunikniony. Ale wcześniej mężczyzna może wysiłkiem woli powstrzymać ruch mięśnia – a tym samym opóźnić wytrysk. Możesz więc przedłużyć stosunek seksualny.

Dodaj komentarz