Ile kalorii możesz spalić podczas seksu?

Spalanie kalorii jest mniejsze niż większość ludzi myśli

Opinia, że podczas seksu można spalić od 100 do 300 kcal to mit.

Według badań opublikowanych w New England Journal of Medicine organizm spala tylko 21 kalorii podczas 6 minut seksu. Magazyn WebMD twierdzi, że w 30 minut kochania można wydać 85 do 100 kcal Kara Mayer Robinson. 10 zaskakujących korzyści zdrowotnych płynących z seksu . Wszystko zależy od intensywności i Twoich parametrów fizjologicznych (wiek, waga, wzrost, metabolizm). Okazuje się, że półgodzinny „trening” w łóżku można utożsamiać jedynie z bardzo intensywną rozgrzewką.

Inne badanie, opublikowane w czasopiśmie PLOS One, wykazało, że większość mężczyzn spala około 4 kalorii w ciągu 1 minuty seksu, czyli o połowę mniej niż w ciągu 1 minuty biegania. U kobiet oba wskaźniki są niższe: odpowiednio 3 i 7 kcal.

Czasami seks można utożsamiać z umiarkowanie forsownymi ćwiczeniami, takimi jak chodzenie po pagórkowatym terenie lub granie w tenisa. Ale wszystko zależy od czasu trwania, Twojej aktywności i tego, jak długo możesz utrzymać wysokie tempo. W tym samym badaniu naukowcy śledzili tętno podczas biegania na bieżni i uprawiania seksu. W pierwszym przypadku wskaźnik był wyższy.

Jednak są też inne opinie. Na przykład naukowiec Antony Karelis (Antony Karelis) po porównaniu biegania i uprawiania seksu stwierdził, że przy pełnym zaangażowaniu seks dobrze wpisuje się w definicję „aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności” i można go utożsamiać z 30-minutowym spacerem w szybkie tempo. Oczywiście nie jest to sprint ani 30 okrążeń na basenie, ale i tak Twój wydatek energetyczny będzie porównywalny do wydatku kalorii podczas lekkiego treningu.

Tak więc rezygnacja z chodzenia na siłownię czy pomijanie joggingu, zastąpienie ich seksem zdecydowanie nie jest tego warte, ale można zwiększyć liczbę spalanych kalorii łącząc przyjemne z pożytecznym.

Dodaj intensywność

Opcja numer 1. Możesz zacząć ćwiczyć poranny seks. O 7-8 rano poziom testosteronu u mężczyzn właśnie osiąga swój szczyt, a po tym możesz z czystym sumieniem iść na pełny trening, ponieważ dobrze się już rozgrzałeś.

Opcja numer 2. Możesz umówić się na seks jogi. Średnio przez 30 minut zajęć jogi spala się od 100 do 300 kcal (w zależności od rodzaju jogi i intensywności treningu). Z łatwością przeniesiesz trening do łóżka, a jednocześnie uzyskasz dobre rozciągnięcie zginaczy bioder.

Opcja nr 3. Podczas seksu staraj się angażować mięśnie tak, jakbyś uprawiał sport. Istnieje takie określenie jak „trening uważny”. Oznacza to mentalne skupienie się na pracy mięśni i dążenie do odczuwania każdego ich ruchu. Robiąc to podczas seksu, spalisz więcej kalorii i poczujesz się bardziej intensywnie. Na przykład, jeśli uwzględnisz mięśnie rdzenia, odczucia podczas orgazmu będą silniejsze Debby Herbenick, J. Dennis Fortenberry. Orgazm i przyjemność wywołana wysiłkiem fizycznym wśród kobiet .

Jeśli więc podsumujesz wszystkie wyniki badań i porady, możesz zamienić seks w trening o umiarkowanej intensywności, jeśli będzie trwał co najmniej 30 minut, wykonasz pilnie wszystkie "ćwiczenia", nie bój się eksperymentów i okresowo aranżuj dla siebie „cross-trening” (włącz trochę jogi). Czasami wybór między 30-minutowym energicznym spacerem w parku a seksem jest dość oczywisty.

Dodaj komentarz