Ile możesz i powinieneś uprawiać seks

Ile seksu potrzebujesz

To pytanie niepokoi wielu, w tym naukowców. W szczególności ci ostatni próbują dowiedzieć się, ile seksu ludzie potrzebują, aby poczuli się szczęśliwsi.

Wydaje się, że odpowiedź została otrzymana w 2015 roku. Następnie opublikowano zakrojone na szeroką skalę badanie Częstotliwość seksualna przewiduje większy dobrostan, ale więcej nie zawsze jest lepsze , w którym wzięło udział ponad 30 tysięcy osób. Okazało się, że pary, które uprawiały seks przynajmniej raz w tygodniu, były szczęśliwsze niż te, które rzadziej przeżywały to radosne wydarzenie. Co ciekawe, ci, którzy uprawiali seks częściej niż raz w tygodniu, nie stali się z tego powodu jeszcze szczęśliwsi. Okazuje się, że normą jest raz na siedem dni.

Można by temu zapobiec, gdyby nie inne ważne badanie, „ Seks i pogoń za szczęściem: jak życie seksualne innych ludzi jest powiązane z naszym poczuciem dobrostanu” , opublikowane rok wcześniej. Według jego wyników W seksie szczęście zależy od nadążania za Jonesami, jak wynika z badania CU-Boulder , odsetek szczęśliwych ludzi wśród tych, którzy kochali się 2-3 razy w tygodniu, był nadal wyższy niż wśród tych, którzy uprawiali seks raz. tydzień.

Zdaniem ekspertów takie sprzeczne dane mogą wskazywać na brak ogólnej normy w seksie.

Iana Kernera

doradca seksualny, psychoterapeuta, pisarz

To, co jest dobre dla niektórych par, nie działa dla wszystkich. Dla niektórych raz w tygodniu to za dużo, dla innych to naprawdę za mało.

Ta teza jest poparta innym niedawnym badaniem, Czy zwiększona częstotliwość seksualna zwiększa szczęście? … W jej trakcie połowę badanych par proszono o uprawianie seksu dwa razy częściej niż zwykle. Ale nie byli z tego powodu szczęśliwsi. Wręcz przeciwnie, osoby te obniżyły libido, zaczęły czerpać mniej przyjemności z intymności.

Jaki jest wniosek? Uprawiaj seks tak często, jak ty i twój partner chcecie. Tylko Ty możesz określić swoją własną stawkę. Chociaż z biegiem czasu może się to zmienić.

Ile możesz uprawiać seksu

Ponownie, odpowiedzi na to pytanie nie można podać w dokładnych liczbach: wszystko jest indywidualne. Ale są co najmniej trzy sytuacje, w których jest naprawdę dużo seksu i powinieneś zwolnić.

1. Seks wpływa na stan psychiczny

Istnieje różnica między hiperseksualnością a uzależnieniem seksualnym. W pierwszym przypadku mówimy o wysokim pragnieniu i nie ma w tym nic nienormalnego. Problem zaczyna się, gdy czujesz, że:

  1. Twoje impulsy seksualne wymknęły się spod kontroli.
  2. Uprawiasz seks pomimo ryzykownych konsekwencji (takich jak choroba przenoszona drogą płciową lub utrata stałego partnera).
  3. Używasz seksu do uśmierzania samotności, depresji, niepokoju, stresu.

W takich przypadkach możemy już mówić o uzależnieniu, dlatego warto skontaktować się z psychoterapeutą lub seksuologiem.

2. Seks pogarsza kondycję organizmu

Nawet dobre powinno być z umiarem. Jeśli seks zaczyna negatywnie wpływać na twoje zdrowie, powinieneś posłuchać głosu rozsądku i zrobić sobie przerwę. Nawiasem mówiąc, problemy mogą być bardzo różne: od odwodnienia i napięcia mięśni po zapalenie pęcherza i ból pochwy.

3. Jeden z partnerów nie chce intymności

Różne temperamenty seksualne u pary nie są rzadkością. I w tym przypadku partner, któremu natura obdarzyła wyższym libido, nie powinien zmuszać drugiego do seksu. Oczywiście problem warto rozwiązać, ale nie przemocą.

Możliwe wyjścia: szczera rozmowa i poszukiwanie kompromisowych sposobów, pójście do lekarza lub ostatecznie masturbacja.

Jedno jest pewne: seks powinien być zabawą. Jeśli przestanie pełnić tę ważną funkcję, nadszedł czas, aby przestać i zrobić coś, aby naprawić sytuację.

Dodaj komentarz